NOVÁ DS 7: VŠE PODŘÍZENO ELEGANCI

  • Nová DS 7, pro kterou je charakteristický bezkonkurenční komfort a elektrifikované motory s výkonem až 360 k, v sobě spojuje technickou odbornost a eleganci.
  • Nová DS 7 nabízí francouzské know-how v oblasti luxusu, její přední část využívá technologii DS Pixel LED Vision 3.0 a pro výrobu jsou použity materiály, které zajišťují v tomto segmentu nevídanou úroveň pohody a klidu.
  • Nová DS 7 E-Tense 4×4 360, která je vyladěna ve sportovním oddělení v DS Performance, je vybavena plug-in hybridním motorem o výkonu 360 k s pohonem všech kol a s inteligentní převodovkou, má širší rozchod kol, sníženou světlou výšku a brzdy s velkým průměrem.

Již z vozu DS 7 Crossback, prvního 100% modelu značky DS Automobiles odhaleného v roce 2017, vyzařoval nový avantgardní duch. DS 7 Crossback, oceňovaný pro svůj bezkonkurenční interiér, výjimečnou eleganci a špičkové technologie, připravil půdu pro další modely, jako je dnešní nový model DS 7.

„Respektovali jsme osobitost a eleganci stávající řady, ale zároveň jsme jí vdechli větší dynamiku ostrých linií. Charakter nové DS 7 získal nový náboj, zejména v přední a zadní části. Na přední části uvádíme novou generaci světelného podpisu, inspirovanou našimi nedávno představenými koncepty. Nová čalounění taktéž umocňují osobitost a dokonalost interiéru. Nová DS 7 je  výsledkem spolupráce mezi mými tými, experty napříč všemi obory, zejména v osvětlení, které reprezentuje avantgardní technologie, inženýry z DS PERFORMANCE a v neposlední řadě i výrobními týmy, které jsou plně nasazeny pro úspěch nové DS 7.“

Thierry Metroz, šéfdesignér

design UMOCNĚNÝ OSTRÝMI LINIEM A OSVĚTLENÝ TECHNOLOGIÍ DS PIXEL LED VISION 3.0 A DS LIGHT VEIL

Charakter nového modelu DS 7 vychází z výrazných změn na přední i zadní části vozu. Nová DS 7 je stále elegantní, ale má dynamičtější a strukturovanější linie.

Zcela nová přední část nabízí ostřejší linie, které posilují vyváženost jednotlivých prvků. Práce na ní byla odvedena díky úzkému propojení týmů DS Design Studio Paris a výrobních týmů v závodě Mulhouse (Francie), výsledek je zcela výjimečný jak z hlediska kvality, tak robustnosti.

Světelný podpis získal ještě výraznější vzhled. Kombinace nových štíhlejších světlometů DS Pixel LED Vision 3.0 a denních světel DS Light Veil je plynulá a provedená v duchu haute-couture.

Maska DS Wings a mřížka chladiče byly rozšířeny a přední nárazník byl přepracován, pro jednotlivé verze s odlišnými odstíny.

Nového designu s tmavě metalickým povrchem se dočkala také štíhlejší zadní LED světla vytvářející motiv šupin, které podtrhují jedinečný výraz modelu nové DS 7. Přepracováno bylo i víko zavazadlového prostoru, které získalo výraznější linie, název „DS Automobiles“, který nahradil „Crossback“, je nyní umístěn na vizuálně protažené zadní části nové DS 7.

K dynamickému charakteru profilu nové DS 7 přispívají i kola. Nová devatenáctipalcová kola Edinbourg a Silverstone s dekorativními vložkami optimalizují aerodynamickou účinnost a díky svému stylistickému zpracování působí větším dojmem. U nové DS 7 E-Tense 4×4 360 jsou exkluzivně k dispozici nová jednadvacetipalcová kola Brooklyn s propracovaným technickým designem.

Okenní rámy a střešní lišty jsou vyvedeny v černém lesklém odstínu, který umocňuje dynamický charakter vozu.

DS PIXEL LED VISION 3.0

DS Pixel Led Vision 3.0 představuje zcela novou technologii, která matrixovým světlometům dodává další rozměr. Moduly Pixel nové DS 7 mají optimalizované řízení světelného toku, a přitom zůstávají zachovány 3 moduly, které se objevují v celé řadě a patří k charakteristickým rysům vozů DS. Funkce Pixel zajišťuje optimální výkon osvětlení. Světelný tok je silnější a homogennější, s větším dosahem až 380 metrů (dálková světla). Při rychlostech nižších než 50 km/h dosahuje nyní šířka paprsku 65 metrů. Uvnitř svítí společně dva moduly potkávacích/parkovacích světel. Zvenčí je modul dálkových světel Pixel vybaven 84 diodami ve třech řadách. Funkce přisvěcování zatáčky je řízena intenzitou vnějších diod modulu Pixel v závislosti na úhlu natočení volantu.

DS LIGHT VEIL

Světla pro denní svícení se inspirovala od vozů DS X E-Tense a DS Aero Sport Lounge. Světlo jako by procházelo barvou karoserie. DS Light Veil se skládá ze světla pro denní svícení a čtyř vertikálních světelných vláken tvořených 33 diodami. Inovace spočívá ve výrobním procesu: laserem gravírovaný polykarbonátový povrch je opatřen barvou pouze na vnitřní straně, takže se na něm střídá světlo a plochy v barvě karoserie. Vytváří tak efekt hloubky a jasu a připomíná drahokam. DS Light Veil se rozsvěcuje a zhasíná při zamykání a odemykání vozu.

TO NEJLEPŠÍ Z FRANCOUZSKÉHO KNOW-HOW PRO MILOVNÍKY KRÁSNÝCH MATERIÁLŮ

DS Automobiles věnuje podobně jako největší pařížské módní domy zvláštní péči výběru materiálů a práci s nimi. Při vytváření interiérů nového modelu DS 7 vznikly různé varianty prostředí, díky nimž je každá cesta jiná.

Nejvyšší verzí je DS 7 Opéra, jejíž interiér je k dispozici ve dvou odstínech kůže Nappa: černé Basalte nebo šedé Perle. Nejušlechtilejší část kůže na velkých plochách dodává interiéru přirozený a elegantní nádech.

Na přístrojové desce a výplních dveří se objevuje nový dekor kůže Nappa s efektem nařasení. Díky absenci švů a spojů připomíná na dotek i na pohled přírodní kůži. Kůže je zvýrazněna reliéfem s liniemi připomínajícími podpis DS Light Veil.

Pozornost věnovanou detailům interiéru dokládá také perleťové prošívání v nových odstínech Blanc a Zéphyr, volant celý potažený kůží a opatřený krytem airbagu v kůži Nappa, gilošovaný motiv Clous de Paris – ikonický prvek vozů DS Automobiles – a rovněž motiv hodinkového pásku, který se poprvé objevuje v odstínu šedá Perle.

Elegance se odráží i v interiéru Rivoli v černém odstínu Basalte a s prošívaným dekorem v kombinaci s koženým čalouněním Claudia s výraznější strukturou kůže.

Interiér Performance Line má sytější černý odstín s tkaninou z mikrovlákna Alcantara® po celé ploše a zlatým a karmínovým prošíváním, které zvýrazňuje dynamický vzhled interiéru.

Interiér Bastille získal novou úpravu plátna DS s černou strukturou Basalte inspirovanou rybí kůží.

Všechny tyto interiéry jsou doplněny přizpůsobitelným ambientním osvětlením s novým motivem inspirovaným gilošováním „Clous de Paris“.

SEDADLA Z KŮŽE NAPPA OD DS Automobiles

Týmy DS Automobiles se inspirovaly kovovým náramkem luxusních hodinek, který se skládá z mnoha do sebe zapadajících dílů, a vytvořily sedadlo a opěradlo sedadla z jednoho kusu kůže a bez švu a dosáhly tak jedinečného komfortu. Sedadlo je vyrobeno z pěny s vysokou hustotou a s větším množstvím materiálu než u tradičního sedadla. Díky hustšímu materiálu je pohodlí větší a zůstává zachováno po celá léta. Délka kůže položené na plocho je 450 milimetrů. Po zpracování se zmenší o 60 milimetrů. Vysoce kvalitní kůže Nappa pochází přímo ze skotu chovaného pro maso, který žije na polích bez ostnatého drátu. Ze 4 milimetrů tloušťky se používá pouze nejjemnější část kůže, tedy její líc. Tato nová tloušťka je pak obarvena speciální barvou: černou Basalte nebo šedou Perle. Komfort sedadla doplňují funkce zajišťující masáž, vyhřívání a chlazení.

„Nová DS 7 ztělesňuje naši vizi cestování ve francouzském stylu. Kromě základních vlastností tohoto segmentu nabízíme některé skutečně odlišující atributy, zejména naše interiéry a výběr materiálů nebo naše čistě automobilové know-how, které se odráží v podvozcích, jež jsou bezpečné a zároveň lehké, a motorech, které jsou mimořádně výkonné a účinné. Tato kombinace ztělesňuje dynamický aspekt značky DS Automobiles.“

Agnès Tesson Faget, produktová ředitelka

VYSOCE VÝKONNÉ BENZINOVÉ/ELEKTRICKÉ HYBRIDY A MULTIENERGETICKÉ MOTORY

Značka DS Automobiles, která  vykazuje v posledních dvou letech nejnižší emise CO2 v Evropě a je několikanásobnou šampionkou Formule E, se rozhodla nabízet novou DS 7 s několika typy motorů, včetně široké nabídky tří plug-in hybridů s výkony 225, 300 a 360 k.

Nová DS 7 E-Tense 225 je poháněna benzínovým motorem PureTech 180 a elektromotorem o výkonu 110 k spojeným s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem dvou kol.

Nová DS 7 E-Tense 4×4 300 a nová DS 7 E-Tense 4×4 360 jsou vybaveny pohonem všech kol a motorem PureTech 200 a dvěma elektromotory o výkonu 110 a 112, každým na jedné nápravě. Specifické nastavení verze 360 je dílem divize DS Performance.

Nová baterie s kapacitou 14,2 kWh umožňuje ujet bez emisí až 65 kilometrů v kombinovaném cyklu WLTP a dokonce 81 kilometrů v městském cyklu. Doba nabíjení přes nabíječku 7,4 kW je přibližně dvě hodiny.

V nabídce zůstává i motor BlueHDi 130. Mimo Evropu budou k dispozici také benzínové motory PureTech o výkonech 130, 215 a 225 koní.

Nová DS 7 je jedním z nejúspornějších modelů ve své kategorii, a to zejména díky své nízké hmotnosti.

NoVÁ DS 7 E-TENSE 4×4 360

Nová DS 7 E-Tense 4×4 360 je ztělesněním ducha velkých cestovních vozů GT značky DS. Aby vůz dokázal zvládat příliv energie (benzínový motor o výkonu 200 k, přední elektromotor o výkonu 110 k a zadní elektromotor o výkonu 112 k) vyvinula divize DS Performance speciální nastavení, zejména optimalizované řízení spotřeby energie. Aplikace DS Energy Coach pomáhá řidiči tím, že dohlíží na fáze brzdění a zlepšuje rekuperaci energie. Podvozek byl snížen o 15 mm, rozchod kol byl rozšířen (+24 mm vpředu, +10 mm vzadu) a přední brzdy byly zvětšeny na průměr 380 mm se třmeny DS Performance. Nová 21palcová kola Brooklyn v zaváděcí limitované edici získala nový odstín šedá Laquered, jehož perleťový efekt podtrhuje křivky a zvláštní charisma této verze vozu. Zrychlení z 0 na 100 km/h činí 5,6 sekundy a zrychlení 1000 metrů s pevným startem 25,4 sekundy.

Technologie v nabídce všech verzí nové DS 7

Jednou z hlavních novinek nového modelu DS 7 je systém infotainmentu, do kterého je zabudován DS Iris System. Toto řešení přináší zcela přepracované rozhraní, které je plně konfigurovatelné, rychle a plynule reaguje a podporuje ho rozpoznávání hlasu.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY ŠAMPIONÁT FORMULA E

DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY...

Společnost DS Automobiles, která zvítězila v Poháru týmů i jezdců již v loňské sezóně, si v sezóně 2019–2020 díky stáji DS Techeetah, Antóniu Félixovi da Costa a Jean-Éricu Vergnemu oba...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vergne zvítězil, Da Costa a DS Techeetah jsou již šampioni!

Vergne zvítězil, Da Costa a DS Techeetah...

Tuto neděli si v Berlíně tým DS Techeetah i Antonio Félix Da Costa zajistili vítězství v obou šampionátech ve Formuli E ABB FIA. I když se pojedou ještě dva závody, francouzská prémiová...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

Další stupně vítězů pro DS TECHEETAH

8.kolo mistrovství ABB FIA Formula E a třetí kolo šesti kolového finale přineslo 3.místo pro Jean-Eric Vergna a vrátilo ho na stupně vítězů. Jeho stájový kolega, Antonio Felix Da Costa skončil...