Nová Dacia Solenza : moderní, robustní a úsporná

Na našem trhu se již brzy objeví a to za cena od 193 000 Kč včetně DPH.

Model Dacia Solenza otevírá cestu k celkové obnově nabídky modelů známého rumunského výrobce.

Nová Dacia Solenza : moderní, robustní a úsporná
Nová Dacia Solenza : moderní, robustní a úsporná
Nová Dacia Solenza : moderní, robustní a úsporná

Dacia Solenza uvádí novou vizuální identitu značky DACIA, jež je navenek demonstrována nejen novým znakem, ale také moderním, dynamickým designem karosérie i interiéru vozu. Dalším triumfem ambiciózního modelu Solenza je použití motoru i převodovky od firmy Renault, čímž je zaručen bezpečný, spolehlivý a úsporný provoz.

Uvedení Dacie Solenzy na český trh je plánováno na začátek druhé poloviny letošního roku. Nový model se stane odrazovým můstkem pro znovuzrození této značky, která je známá a oblíbená v České republice již déle než 30 let.


Atributy nové identity značky jsou u Dacie Solenzy poprvé zapracovány do samotné konstrukce vozu. Nový trojrozměrný chromovaný znak Dacie je umístěný do středu chladiče, maska chladiče je ve tvaru písmene V. Motiv tohoto nového emblému je patrný i v elegantním odlehčeném optickém prodloužení krytu chladiče prolisy přední kapoty.


Pohled na Dacia Solenzu z profilu podtrhuje dojem dynamické harmonie. Zároveň však neobvykle široké boční ochranné lišty dávají vozu výraz solidnosti a bezpečí. Zadní část karosérie je opět koncipována do tvaru V. Široké dveře zavazadlového prostoru usnadňují ukládání i vykládání zavazadel. Celá záď je rámována dvěma optickými bloky sdružených světel ve tvaru trojúhelníku. Třetí brzdové světlo je umístěno v horní části zadního okna.


Významná je úprava interiéru. Palubní deska, moderní, funkční a ergonomická, je vyrobena z kvalitních, snadno udržovaných materiálů. Snadno přístupné ovladače a čitelné, ze všech úhlů dokonale viditelné sdělovače výrazně usnadňují práci řidiče. Nová tvář značky Dacia se cestujícím připomíná modrým podkladem přístrojové desky.


Ergonomicky řešená sedadla poskytují dobrou boční stabilitu. Čalounění interiéru se nabízí ve dvou barevných provedeních: tmavé „Karbon“, které navozuje atmosféru přísnosti a přítmí, a světlé „Muškát“, jež naopak svou prosvětleností působí hřejivě.


Délkou 408 cm, šířkou 166 cm, výškou 138 cm a rozvorem 248 cm se Dacia Solenza řadí mezi rodinné vozy. Prostorný interiér neubírá místo pro zavazadlový prostor, jenž svým objemem 370 l patří mezi modely v této třídě k těm větším.


Podvozek Dacie Solenzy umožňuje bezpečnou a pohodlnou jízdu i po méně kvalitních vozovkách. Dacii Solenzu pohání motor Renault, který již osvědčil svou spolehlivost a hospodárnost. Agregát E7J s vícebodovým vstřikováním a objemem válců 1,4 litru s výkonem 55 kW (75 k) má velmi dobrou pověst pro svou solidnost a snadnou údržbu. Maximálního točivého momentu 114 Nm dosahuje už při 2800 ot/min. Výkon motoru přenáší  pětistupňová převodovka JH3, která se používá také ve všech nových modelech Renault Laguna II a Mégane II. Všechny vozy Dacia splňují emisní limity EU III. Kombinovanou spotřebu paliva má Solenza podle údajů výrobce 6,8 l na 100 km.


Dacia Solenza se vyrábí ve čtyřech verzích vybavenosti: Prima, Confort, Rapsodie a Scala.


Základní ceny Dacie Solenza jsou (včetně DPH) podle zvoleného stupně výbavy:

  • Prima – 193 000 Kč
  • Confort – 213 000 Kč
  • Rapsodie – 222 000 Kč
  • Scala – 245 000 Kč

Posledně jmenovaná verze s nejbohatší výbavou (Scala) obsahuje v sériovém provedení: airbag řidiče, posilovač řízení, imobilizér, přídavná mlhová světla, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, spoiler v barvě karosérie, klimatizaci, výškově nastavitelné přední i zadní opěrky hlavy, elektrické ovládání předních oken, integrovaný radiopřehrávač s CD a audiosystém se čtyřmi reproduktory.


Dacia investovala do přípravy nového modelu Solenza 40 miliónů eur (1,25 miliardy Kč). Dacia při vývoji Solenzy využívala bohatých zkušeností a znalostí francouzské skupiny Renault, jejíž je rumunská automobilka součástí od roku 1999.


Po zapůjčení Dacie Solenzy k redakčnímu testu vás budeme ihned informovat o jejích jízdních a provozních vlastnostech a našich celkových dojmech o tomto novém modelu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ojetý vůz jako vánoční dárek? Proč ne, v prosinci jsou nejnižší ceny v roce

Ojetý vůz jako vánoční dárek? Proč...

Praktický dárek pro studenty, partnerky, rodiče v důchodovém věku, nebo i pro sebe   Nevěřte dědečkovi, že na popojíždění na chalupu je jeho stará stodvacítka ještě dost dobrá, ani...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala loňské celoroční prodeje

Mototechna již v tomto měsíci vyrovnala...

Letos plánuje prodat až 12 000 zánovních aut Více než dva měsíce před koncem roku se povedlo značce Mototechna, která se orientuje na prodej zánovních aut v České republice a na Slovensku,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mototechna navýšila prodej aut o třetinu, sází na inovace a širší záběr podnikání

Mototechna navýšila prodej aut o...

Za poslední rok díky Mototechně vznikla kromě inovační laboratoře AuresLab i značka pro prodej investičních vozů Mototechna Classic či autopůjčovna Mototechna Drive Před šesti lety byla znovu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...