Na pařížském autosalonu 2014 se ve čtvrtek 2. října v evropské premiéře představí mimo jiné zcela nová Kia Sorento

Na stánku automobilky se návštěvníci seznámí i s modernizovanými verzemi nejlépe prodávaných modelů Kia v Evropě, kterými jsou Rio a Venga a s novým koncept Kia Optima T-Hybrid, jenž je první ukázkou nové úsporné technologie „mild hybrid“ pohonu kombinujícího vznětový motor s elektromotory.

Zcela nové SUV Kia Sorento

1kiaasor11000

 

1kiaasor21000

Staví na prodejních úspěších odcházející generace kombinující styl, praktičnost a technologie. Nyní přináší vyšší míru elegance, nový nápadnější design, prémiovou kvalitu interiéru a ještě vyšší praktičnost. Nové Sorento třetí generace si vypůjčilo řadu stylistických prvků z vývojové studie Kia Cross GT 2013, jako např. vzpřímenější „tygří“ masku chladiče, dozadu protažené světlomety nebo atleticky přikrčený postoj při pohledu z boku. Pod elegantním profilem a nápadně tvarovanými povrchy Sorenta se ukrývá luxusnější kabina, ve které se cestující mohou těšit na výrazně kvalitnější materiály. Sorento též nabídne široké spektrum moderních palubních technologií (v závislosti na konkrétním trhu) ke zvýšení cestovního pohodlí, jako např. systém sledování okolí vozidla (AVM) se čtveřicí kamer, napomáhající řidiči při manévrování ve stísněných prostorách, nebo inteligentní elektricky ovládané páté dveře.

Nové Sorento

– je oproti předchozí generaci delší, širší a nižší. Nejen díky prodlouženému rozvoru tak nový model nabídne prostornější kabinu a ještě praktičtější uspořádání. Zavazadlový prostor se zvětšil na 605 l a vůz se bude nabízet v pěti- i sedmimístné verzi. Majitelé nového Sorenta se mohou těšit na ještě vyspělejší jízdní vlastnosti a ovladatelnost, ale i na vyšší kultivovanost a bezpečnost. K tomu napomáhá pevnější struktura karoserie, vylepšený podvozek i řízení, použitá řešení k potlačení hluku, vibrací i chvění a prodloužení rozvoru.

Na evropských trzích budou k dispozici tři různé motorizace: zážehová jednotka GDI 2,4 l s přímým vstřikováním paliva, resp. dvěma přeplňovanými vznětovými motory (2,2 l nebo 2,0 l); převážnou část prodejů budou dle předpokladů tvořit vznětové agregáty.

Nové Sorento se začne vyrábět ještě v letošním roce a na evropských trzích se objeví v první polovině roku 2015.

Modernizovaná Kia Rio – celosvětový bestseller automobilky Kia

Kia v roce 2013 prodala celosvětově 471 000 vozů s označením Rio, přičemž v segmentu B patří v Evropě mezi tři nejlépe prodávané modely značky – v loňském roce prodáno 56 821 vozů. Kia Rio v modelovém provedení 2015 prodělala lehké optické změny k osvěžení vzhledu vnějších partií i v interiéru. Zaujme především novým designem předního nárazníku a mlhových světel, stejně tak jako modernizovanou verzí pro značku již charakteristické „tygří“ masky chladiče. Profil osvěžují litá kola s novým designem, nabízená v průměrech 15, 16 a 17″. Změny v exteriéru pak završuje nový zadní nárazník. Nabídka barevných odstínů karoserie se rozšiřuje o dvě nové varianty, Urban Blue a Digital Yellow.

Kabinu modernizovaného Ria vylepšují nové chromové dekory a nová audio soustava ve středové konzoli. Nabídka volitelných prvků výbavy pro Rio v provedení 2015 se rozšiřuje o nový digitální tuner DAB a novou generaci navigace Kia AVN (Audio-Video Navigation) se 7″ displejem, pohotovějšími reakcemi a rychlejším výpočtem tras (soustava nemusí být v nabídce na všech trzích).

V Evropě se modernizované Rio bude nabízet až se čtyřmi velmi hospodárnými motory o výkonu od 75 do 109 koní. Přední kola budou poháněna pěti nebo šestistupňovou manuální převodovkou nebo čtyřstupňovým automatickým ústrojím. Všechny motory pro modernizované Rio spolupracují s volitelně dodávanou úspornou technologií Start/Stop (ISG) druhé generace. Hatchback Kia Rio určený pro evropské trhy vyrábí závod Sohari v Koreji. Zahájení evropských prodejů modernizovaného modelu Kia Rio je naplánováno na začátek roku 2015.

Modernizovaný model Kia Venga

Pět let po premiéře odhalí Kia v Paříži modernizovaný model Venga, který i nadále nabízí praktičnost, všestrannost a spolehlivost očekávanou evropskými motoristy, avšak nyní nabídne i nový vzhled předních a zadních partií, vyspělejší kabinu, nová litá kola a rozšířenou nabídku prvků výbavy.

Návrh, konstrukce a výroba oblíbeného kompaktního MPV pro evropské zákazníky probíhá přímo v Evropě. Model zde patří mezi nejprodávanější vozy značky Kia a od roku 2009 si jej objednalo přes 150 000 zákazníků, z toho 29 000 vozů si evropští zákazníci koupili v roce 2013.

Evropský designérský tým Kia uplatnil větší „tygří“ masku chladiče se samostatným logem, které se posunulo o něco dále, a také jinak stylizovanou spodní část masky chladiče s kombinovanými mlhovými světly a LED světly pro denní svícení. V zadních partiích je nově vodorovný chromový dekor propojující nová sdružená zadní světla, ve kterých jsou rovněž LED zdroje. K dispozici jsou též větší litá kola (16 a 17″) nového designu. Modernizovaná Venga v interiéru zaujme tmavším kovovým dekorem se světlejšími akcenty, čímž celá kabina působí kvalitnějším dojmem. Nová je i středová konzola a audio soustava, stejně tak jako vyhřívaný volant (výbava na přání) pro chladná rána nebo navigační soustava Kia AVN nové generace se 7″ obrazovkou.

Pro modernizovaný model Venga bude i nadále v nabídce až sedm různých motorizací (zážehové a vznětové jednotky o zdvihovém objemu 1,4 a 1,6 litru a výkonu od 77 do 128 k). Přední kola budou poháněna prostřednictvím pěti nebo šestistupňové manuální převodovky, resp. čtyřstupňového automatu. Modernizovaná Venga vyráběná výhradně v závodu Kia ve slovenské Žilině se má na evropských trzích začít prodávat od počátku roku 2015.

Pokrokové „lehké“ hybridní hnacího ústrojí (tzv. mild hybrid)

Bylo již představeno v březnu na ženevském autosalonu. Praktickou aplikaci a vývoj nového pohonného ústrojí pro budoucí modely Kia mělo na starosti evropské výzkumné a vývojové centrum značky. Koncept Kia Optima T-Hybrid (turbo hybrid) vytvořený v jediném kusu pro tuto příležitost je první praktickou aplikací a ukázkou nového „lehkého“ hybridního hnacího ústrojí značky Kia.

Vývojovou studii T-Hybrid pohání turbodiesel 1,7 l CRDi ze stávajícího modelu Optima v součinnosti s malým elektromotorem, k jehož napájení slouží 48V akumulátor typu PbC (olovo-uhlík). Nové hnací ústrojí umožňuje konceptu Optima T-Hybrid jet čistě na elektřinu (nízkou rychlostí nebo za nízké zátěže). Rekuperovaná energie získávaná při brždění slouží k dobíjení akumulátoru.

Akumulátorový modul typu PbC byl pro hybridní hnací ústrojí (tzv. mild hybrid) Kia zvolen proto, že na rozdíl od lithium-iontových baterií nevyžaduje aktivní chlazení a snáze se recykluje po skončení životního cyklu.

Vozidlo používá systém stop-start pro snížení emisí. Klasický alternátor byl nahrazen startérem a generátorem energie s řemenovým pohonem, a tak lze motor znovu spouštět prakticky bezhlučně a bez vibrací. Zabudování hnacího ústrojí do sedanu Optima umožnilo konstruktérům použít menší akumulátor a startér, čímž se zlepšilo rozložení hmotnosti i celková ovladatelnost.

Použitá konstrukce rovněž dovoluje zabudovat pokrokové elektrické přeplňování motoru CRDi (navíc k tradičnímu turbodmychadlu), které pomáhá zlepšovat točivý moment a odezvu motoru za nízkých otáček.

Nové hnací ústrojí T-Hybrid nabízí majiteli vyšší výkon a nižší provozní náklady, avšak zároveň je zárukou, že jakýkoli model Kia využívající tuto technologii zůstane pro zájemce i nadále cenově dostupný.

Vzhledem k probíhajícímu vývoji nebyly pro nové hnací ústrojí ani jeho použití v konceptu Optima T Hybrid potvrzeny žádné konkrétní údaje týkající se výkonu či spotřeby paliva. Cílem konstruktérů Kia je nicméně výrazné snížení emisí CO2 a současný nárůst výkonu o 15 až 20 procent, a to u všech modelů Kia, u nichž by se mohl nový pohon objevit. Vznětový agregát 1,7 l o výkonu 136 k v modelu Optima dnes produkuje emise CO2 na úrovni 128 g/km (se systémem stop-start ISG a manuální převodovkou).

O sériové výrobě konceptu Kia Optima T-Hybrid nebylo zatím rozhodnuto. Nasazení hnacího ústrojí T -Hybrid v nových plánovaných modelech Kia je zatím ve stádiu úvah.

Více informací:

www.kia.cz

 

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volvo – Autosalon Paříž 2014

Volvo – Autosalon Paříž 2014

Průběžně aktualizovaný speciál věnovaný Autosalonu v Paříži 2014 najdete zde. XC 90 Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnout ten...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Suzuki – Autosalon Paříž 2014

Suzuki – Autosalon Paříž 2014

Průběžně aktualizovaný speciál věnovaný Autosalonu v Paříži 2014 najdete zde. Vitara Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnout ten...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mazda – Autosalon Paříž 2014

Mazda – Autosalon Paříž 2014

Průběžně aktualizovaný speciál věnovaný Autosalonu v Paříži 2014 najdete zde. MX5 Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnout ten...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lamborghini – Autosalon Paříž 2014

Lamborghini – Autosalon Paříž 2014

Průběžně aktualizovaný speciál věnovaný Autosalonu v Paříži 2014 najdete zde. Asterion Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnout ten...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jaguar – Autosalon Paříž 2014

Jaguar – Autosalon Paříž 2014

Průběžně aktualizovaný speciál věnovaný Autosalonu v Paříži 2014 najdete zde. XE Jsme hrdí na to, že jako jediný český internetový portál o automobilech vám můžeme nabídnout ten...