Michelin kraluje světovým automobilovým soutěžím

Vozy na pneumatikách Michelin obsadily všechna první místa letošního MS

Letošní světový šampionát FIA v automobilových rallye má vedle Citroënu a Sébastiena Loeba ještě jednoho vítěze: Pneumatiky Michelin, které novému mistrovi světa výrazně pomohly k jeho triumfu a stáj Citroën vynesly na první místo v poháru konstruktérů. Bilance Michelinu je vynikající: Jedenáct z celkem šestnácti podniků letošního světového šampionátu vyhrály speciály WRC na pneumatikách Michelin.


Už před finálovým podnikem letošního seriálu Mistrovství světa FIA v automobilových rallye, kterým byla 11. až 14. listopadu 2004 Australská rallye, měl Michelin řadu dobrých důvodů, aby byl s letošní soutěžní sezonou nadmíru spokojený. Vždyť vozy obuté do „michelinek“ obsadily všechna první místa. Vítězství Loeba je už sedmým titulem pro Citroën v řadě za sebou, který tato automobilka vyhrála v partnerství s pneumatikářským koncernem Michelin. Vítězstvím na Australské Rallye dosáhl Sébastien Loeb již šestého vítězství v tomto roce, čímž vyrovnal rekord Francouze Didiera Auriola z týmu Lancia-Michelin z roku 1992.


Sébastien Loeb se stal už desátým soutěžním pilotem, který titulem mistra světa potvrdil kvalitu spojení nejlepších jezdců a nejlepších pneumatik. Vedle „double“ partnerů koncernu Michelin (Citroën – vítěz ve značkách, Sébastien Loeb – mistra světa v jezdcích), si pneumatiky Michelin připsaly i další významný úspěch: Vyhrály na každém z druhů povrchu, na kterém se letošní rallyový šampionát jel, včetně dvou náročných zimních soutěží.

Michelin a rallyová sezóna 2004 v číslech

 • 2: Počet světových titulů v kategorii WRC získaných partnery Michelinu v roce 2004. Citroën a Ford obsadily první a druhou příčku v hodnocení značek, Sébastien Loeb (Citroën) si zajistil titul mistra světa.
 • 3: Počet značek, které vyhrály aspoň jeden podnik světového rallyového šampionátu 2004 na pneumatikách Michelin (Citroën 6, Ford 3, Peugeot 1).
 • 4: Počet pilotů, kteří vyhráli aspoň jeden podnik světového rallyového šampionátu 2004 na pneumatikách Michelin (Loeb 5, Märtin 3, Grönholm 1, Sainz 1).
 • 11 z 15: Počet vítězství posbíraných partnery společnosti Michelin v roce 2004 (Monte Carlo, Švédsko, Mexiko, Kypr, Turecko, Argentina, Finsko, Německo, Francie, Španělsko, Austrálie).
 • 36: Počet světových titulů (19 ve značkách, 17 v hodnocení pilotů) získaných partnery společnosti Michelin od ustavení světového rallyového šampionátu v roce 1973 (šampionát jezdců se vyhlašuje do roku 1979).
 • 213: Počet soutěží MS od ustavení světového rallyového šampionátu v roce 1973, kde pneumatiky Michelin zvítězily. Dvoustého vítězství dosáhl Markko Märtin (Ford) ve Finsku v srpnu 2003.

Michelin byl s letošní sezonou spokojený i z jiných důvodů. Bez větších problémů se mu totiž podařilo přejít na nová pravidla pro přidělování pneumatik na jednotlivé závody. Pneumatiky se nyní přidělují podle charakteristik dané soutěže, povrchu a dalších podmínek. Tento systém zredukoval množství přidělovaných pneumatik, na základě zkušeností ze sezony 2004 budou přídělové kvóty ještě dále redukovány.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÁ C4 A NOVÁ Ë-C4 – 100% ËLECTRIC: CITROËN PŘICHÁZÍ S NOVÝM POJETÍM KOMPAKTNÍHO HATCHBACKU

NOVÁ C4 A NOVÁ Ë-C4 – 100% ËLECTRIC:...

V roce 2020 „Citroën goes Ëlectric for all“a uvádí na trh 6 elektromobilů. S modelem Nová ë-C4 – 100 % ëlectric a Nová C4 pokračuje značka v elektrické ofenzívě a píše novou...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS Techeetah, současný lídr v pořadí jezdců i týmů mistrovství ABB FIA Formula E, se 5. srpna vrací na závodní dráhu s cílem získat nové tituly!

DS Techeetah, současný lídr v pořadí...

Po „nucené přestávce“ v 6. sezóně se společnost DS Automobiles a její partner Techeetah vrací 5. srpna 2020 v Berlíně na trať šampionátu Formule E. Proběhne zde 6 závodů bez diváků...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - NOVÁ Ë-C4 – 100% ËLECTRIQUE A NOVÁ C4: PŘICHÁZÍ NOVÁ GENERACE HATCHBACKŮ ZNAČKY CITROËN!

NOVÁ Ë-C4 – 100% ËLECTRIQUE A NOVÁ...

Citroën pokračuje v roce 2020 ve své elektrické ofenzívě i na území kompaktních hatchbacků a zveřejňuje první fotografie vozů Nová ë-C4 – 100% ëlectric a Nová C4. Jde o kompaktní...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - DS 3 CROSSBACK E-TENSE uveden pro český trh

DS 3 CROSSBACK E-TENSE uveden pro český trh

Bezemisní čistý elektromobil s dojezdem 320 km.  To je novinka DS 3 CROSSBACK E-TENSE. 100% elektromobil s výkonem 136 koní se bude v České republice prodávat za 995 000 Kč ve verzi výbavy So...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - SPECIÁLNÍ EDICE „C-SERIES“ NYNÍ K DISPOZICI U VOZU C4 CACTUS

SPECIÁLNÍ EDICE „C-SERIES“ NYNÍ K...

Po úspěchu sběratelské edice „Origins“, oslavující v roce 2019 sté výročí značky, nabízí Citroën v roce 2020 novou speciální průřezovou řadu s názvem „C-Series“. Odkazuje na...