Mazda představuje v Detroitu na Motor Show 2004 koncept MX-Micro Sport

Mimoto v Detroitu představí Mazda sedm dalších modelů.

Mazda představuje v Detroitu na Motor Show 2004 koncept MX-Micro Sport
Mazda představuje v Detroitu na Motor Show 2004 koncept MX-Micro Sport


Čtyřsedadlový pětidveřový koncept hbitý a lehký MX-Micro Sport má v Detroitu svou světovou premiéru spolu se sedmi zcela novými nebo face-liftovanými modely pro americký trh; včetně nové Mazdy3 v provedení sedan a hatchback, Mazdy6 v provedení wagon a hatchback, Mazdy MX-5 s turbem, právě face-liftované Mazdy MPV a Mazdy Tribute v podobě pro rok 2004. Svou premiéru má ve Spojených státech také koncept Mazdy RX-8 s rotačním motorem na vodík, který měl svou premiéru na říjnovém autosalonu v Tokiu. Sériová podoba konceptu MX-Micro Sport bude na klíčovém automobilovém trhu uvedena v průběhu letošního roku.


Koncept MX-Micro Sport se čtyřválcem a šestistupňovou převodovkou představuje sportovní a atletickou Mazdu, design Zoom-Zoom v malém, kompaktním provedení. Koncept na autosalonu v Detroitu nabídne návštěvníkům příležitost, aby ohodnotili možnosti tohoto malého vozu pro americký trh.


Sloupky A- a B- a posuvná okna jsou vyvedena ve vysoce lesklé černé barvě a vytváří tak značně integrovaný vzhled s prosklenou plochou bočních oken. Celkové prosklení vozu vytváří silný kontrast se speciálně vytvořenou hluboce červenou barvou exteriéru vozu. Výrazná boční linie, která prochází po celé délce vozu, kombinovaná s ostrým předním a zadním nárazníkem, vytváří napětí a pocit síly. Vzhled vozu podtrhují 17“ litá kola, která umocňují pocit solidního tvaru konceptu, který je sportovní a agresivní.


Koncept MX-Micro Sport udržuje rodinnou tvář, která je dána jasným předním pětiúhelníkovým grilem. Velké vstupní otvory pro chlazení v předním lemu a svislé štěrbiny na koncích předního nárazníku dodávají vozu agresivní vzhled. Stejně jako přední světlomety s čirou optikou. V podobném stylu také design zadní části podtrhují kombinované svítilny. Koncept také zahrnuje závodně inspirované zadní vzduchové difusery, svislé štěrbiny na koncích zadního nárazníku a na středu umístěný zdvojený výfuk. Spojení všech těchto elementů, které dominují zadní části vozu, dodává konceptu na moderní a sportovní osobnosti.


Schopnost vytvořit větší prostor z menšího je dovedností designérských a inženýrských týmů Mazdy, kterou získali v průběhu let rozvojem malých a efektivních vozů pro klíčové trhy na celém světe. Přední sedadla byla speciálně vyvinuta, aby skýtala jedinečné boční vedení a komfortní oporu těla. I zadní sklopná sedadla poskytují dobré vedení těla a usnadňují nastupování a vystupování z vozu. Všechna sedadla mají v oblasti ramen větší tloušťku – zajišťují tak pevné a komfortní sezení.


Při délce 398 cm je koncept Mazda MX-Micro Sport o plných 51 cm kratší než nová pětidveřová Mazda3. Široký je 176 cm, tedy stejně jako Mazda3. Vysoký je 155 cm, což je o 85 mm více než Mazda3, takže kabina je prostorná, nabízejíce dostatečný prostor pro čtyři dospělé cestující. Úložný prostor je vybaven oddělitelnou přepážkou pro flexibilní uspořádání tohoto prostoru. Složená přepážka na podlaze umožňuje využít prostor pod podlahou jako dodatkový úložný prostor. Když je přepážka v horní poloze, může být použita jako police a zakrýt pohled do zavazadlového prostoru. Interiér MX-Micro Sportu je plný elegantní černé a hnědé kůže, která je podtržena jemným červeným prošíváním. Tento barevně teplý design pomáhá vytvořit příjemnou atmosféru.


Přístrojová deska vyniká vysoce reflektivním stříbrným zakončením, které doplňuje velké, černobílé přístroje. Napravo od volantu je uprostřed velký multifunkční displej. Díky umístění na středu palubní desky je displej dobře čitelný jak pro řidiče tak pro spolujezdce. Dodatkovou výbavou konceptu MX-Micro Sport je vstup do vozu bez klíčů, prostřednictvím „kreditní karty“, která obsahuje osobní údaje o řidiči. Když se karta vloží do přijímače v přístrojové desce, jsou automaticky nastaveny běžné destinace pro navigační systém a upřednostňované audio zdroje a současně se aktivuje nastartování motoru. Ten se startuje jednoduchým stlačením tlačítka a stejným způsobem se vypíná.


Mazda MX-Micro Sport je vybavena osvědčeným benzinovým čtyřválcem o obsahu 2.0 l. Výkon motoru je 146 k při 6500 ot./min. Motor dosahuje maximální kroutící moment 187 Nm při 4500 ot./min. Motor je pro snížení hlučnosti uložen na kapalinou plněných silent blocích, má 16-ventilový rozvod se systémem proměnlivé délky sacího potrubí, odlehčené písty, vačky a zdvihátka mají snížené tření. Výfukové potrubí bylo speciálně odladěno, aby vydávalo příjemný sportovní zvuk.


Šestistupňová převodovka konceptu MX-Micro Sport kladně ovlivňuje zrychlení vozu, umožňuje využít plně sílu motoru a současně snižuje spotřebu vozu.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak na to radí HoppyGo.

Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí přes 1 800 vozů, a kromě obytných karavanů, sportovních kupé a dalších speciálů také více než 30 kabrioletů. K dispozici jsou i modely jako Ford...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

Fleetové setkání s příchutí adrenalinu

První ročník akce Experience Day pro fleetové zákazníky Testování vozů včetně aktuálních novinek z portfolia skupiny Auto Palace Hosty akce svezl také účastník Rallye Dakar a soutěžní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SKUPINA AUTO PALACE PRODALA V ROCE 2018 V ČR PŘES 12 500 VOZŮ

SKUPINA AUTO PALACE PRODALA V ROCE 2018 V...

Obrat dealerské skupiny ve výši 5,76 mld. Kč byl částečně ovlivněn celkovou situací na trhu v ČR v druhé polovině roku Celkový prodej 9 307 nových vozů za všechny značky skupiny v ČR...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Novým generálním ředitelem pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice se stal Radek Donner

Novým generálním ředitelem pro retail...

S účinností od 1. června 2018 zastává nově pozici Generálního ředitele pro retail skupiny Auto Palace v České a Slovenské republice Radek Donner. Jedná se tak o další personální posilu v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...