Mazda představí v  září na mezinárodním autosalonu v Paříži nový model Mazda2

Bude to první model evropské produkce Mazdy.

Výroba Mazdy2 bude zahájena ve španělské Valencii na začátku roku 2003. Model Mazda2 je druhým výrobkem značky Mazda zcela nové generace, který následuje po Mazdě6. Na japonském trhu byl tento vůz představen již 7. 8. 2002. Mazda2 je úplně nový vůz vyvinutý s   cílem stát se významnou značkou v segmentu malých vozů.

Mazda představí v  září na mezinárodním autosalonu v Paříži nový model Mazda2
Mazda představí v  září na mezinárodním autosalonu v Paříži nový model Mazda2
Mazda představí v  září na mezinárodním autosalonu v Paříži nový model Mazda2

Nabízí dynamický design, vynikající vnitřní prostor v kompaktním balení, skvělé jízdní vlastnosti a vysoký standard bezpečnostních prvků.

Mazda na autosalonu vystaví také Mazdu6 s novým turbodieselovým motorem s technologií common-rail, který bude na evropském trhu uveden tento podzim. Tento nově vyvinutý vznětový motor se systémem vstřikování common-rail 2. generace udílí vozu jedinečnou jízdní dynamiku.


Nová Mazda2 má výrazný design atletického stylu, který ještě více umocňuje typická čelní pětibodová maska. Interiér vozu je čistý a jednoduchý s komfortní atmosférou. Nízká, plochá přístrojová deska skýtá pocit otevřeného prostoru a výborného výhledu. Střední panel v metalickém provedení a čalounění vysoké kvality jsou též předpokladem, že Mazda2 bude soupeřit s nejlepšími evropskými konkurenty.


Mazda2 přináší jedinečné jízdní vlastnosti a snadné ovládání v kombinaci s nově vyvinutými pohonnými jednotkami, upraveným zavěšením kol, zdokonaleným podvozkem, novým nastavením řízení, zvýšenou tuhostí karoserie a lépe reagujícím brzdovým systémem.


Mazda2 nabízí benzinové motory 1.25 l s výkonem 55 kW (75 k), 1.4 l s výkonem 59 kW (80 k), 1.6 l s výkonem 74 kW (100 k). Všechny motory splňují emisní normy Euro4. K dispozici je také moderní naftový motor s technologií common-rail o objemu 1.4 litru s výkonem 50 kW (68 k).


Modely s benzinovými i naftovým motorem jsou vybaveny inovativní poloautomatickou převodovkou. Ta řidičům umožňuje volit mezi manuálním řazením bez spojky při sportovní jízdě anebo automatickým řazením pro komfortní jízdu např. při jízdě ve městě. Navíc v porovnání s běžnými automatickými převodovkami není spotřeba vyšší než u manuální převodovky.


Mazda2 skýtá v rámci svých rozměrů – délka 392 cm, šířka 168 cm a výška 154 cm – velký multifunkční vnitřní prostor, kde může pohodlně sedět 5 dospělých osob. Díky výškově nastavitelnému sedadlu řidiče a volantu může každý řidič jednoduše najít pohodlnou a komfortní pozici k řízení.


Nízká a široká nakládací hrana zavazadlového prostoru výrazně usnadňuje přístup do zavazadlového prostoru o objemu 330 litrů. Dvojité složení sedaček umožňuje převážet i dvě horská kola. Opěradlo předního sedadla spolujezdce může být zcela sklopeno do roviny, takže se dají snadno přepravovat i dlouhé předměty.


Všechny modely Mazda vynikají jedinečně vysokou tuhostí, vysokou bezpečností skeletu vozu, který rozděluje síly při eventuálním čelním a bočním nárazu. Jako doplněk předních dvoufázových airbagů jsou jako volitelná výbava pro všechny modely k dispozici též boční a okenní airbagy, které skýtají cestujícím nejvyšší možnou míru pasivní bezpečnosti v tomto kompaktním voze. Mazda2 nabízí také prvky aktivní bezpečnostní výbavy – systémy ABS, EBD a DSC.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz