Mazda na v současné době probíhajícím ženevském autosalonu

Prototyp Mazda MX Sportif, nová Mazda RX-8 a Mazda2.

Nový prototyp Mazda MX Sportif předvádí klíčové vlastnosti, které bude mít finální sériový model při světové premiéře: vynikající jízdní dynamiku a řízení, které je zdrojem potěšení, optimální vnitřní prostor, nepřehlédnutelný atletický design, a to vše v nejvyšší kvalitě a dokonalém zpracování.

Mazda na v současné době probíhajícím ženevském autosalonu
Mazda na v současné době probíhajícím ženevském autosalonu

Prototyp Mazda MX Sportif jasně ukazuje, kudy se Mazda bude ubírat při konstrukci svého nového vozu C-segmentu, který při svém uvedení na trh bude čtvrtým zbrusu novým modelem Mazdy za dobu kratší než 18 měsíců. Mazdu MX Sportif s pohonem předních kol pohání benzinový motor nové generace –čtyřválec MZR 2,0 l. Motor má obrácenou konfiguraci sání a výfuku (výfukový systém vzadu), systém proměnlivého sání (VIS), klapku proměnlivého víření nasávaného vzduchu (TSCV), vysokoprůtokové sací kanály a proměnlivé sekvenční časování ventilů (SVT). Tyto prvky zabezpečují dostatečný točivý moment při všech otáčkách motoru. Motor splňuje emisní standardy Euro IV. Pro větší jízdní bezpečnost je MX Sportif vybaven i systémem řízení jízdní stability (DSC).

Mazda RX-8 je třetím vozem v nové modelové řadě Mazdy.

Mazda na v současné době probíhajícím ženevském autosalonu
Mazda na v současné době probíhajícím ženevském autosalonu
Mazda na v současné době probíhajícím ženevském autosalonu

Pohání jej nový lehký, ale výkonný rotační motor RENESIS. RENESIS je natolik kompaktní, že mohl být namontován blíže k zadní části vozu a níže a tedy blíže k těžišti vozidla. Díky tomu má Mazda RX-8 téměř rovnoměrné rozložení hmotnosti na všechna čtyři kola a nižší hmotnost přední části vozu, což přináší výjimečnou stabilitu a přímou lineární odezvu na impulsy řízení a lepší vlastnosti zatáčení. Mazda RX-8 se štíhlým, atletickým exteriérem nabízí kromě nevšedního zážitku z jízdy i větší pohodlí, praktičnost a více prostoru. Je vybavena novými uprostřed otvíranými dveřmi „freestyle“, které jsou v této třídě unikátem. Má také nízkou kapotu, která spolu s interiérem, jehož určujícím prvkem je nízká palubní deska, dotváří správný pocit z jízdy sportovním vozem. Hluboký zavazadlový prostor o objemu 290 l je dostatečně velký.

Mazda2 – druhý model z modernizovaného programu Mazdy a první vozidlo vyráběné v Evropě. Jeho sebevědomý exteriér má sportovní tón spojený se specifickou osobitou elegancí. Prostorný a univerzální interiér je příjemně světlý a moderní, aby se v něm cestující okamžitě po nasednutí cítili jako doma. Mazda2 má k dispozici tři moderní 16tiventilové benzinové motory DOHC zkonstruované tak, aby poskytovaly dostatečný točivý moment při nižších otáčkách a elastický výkon potřebný pro náročné městské prostředí. Motorovou řadu uzavírá dieselový motor systému common-rail druhé generace, který v sobě spojuje vlastnosti dieselu s charakteristikou normálně spojovanou s moderními benzinovými motory. U benzinového motoru o objemu 1,4 l a dieselových motorů je volitelnou výbavou mechanická převodovka s automatickým řazením ASM, která kombinuje přednosti automatické převodovky s flexibilitou a nízkou spotřebou převodovky mechanické. Když k tomu přičteme kompletní řadu prvků pasivní a aktivní bezpečnosti, uvidíme, že nová Mazda2 nabízí evropským řidičům vše, co by mohli od moderního vozu nižší třídy očekávat.


Dalším modelem v Ženevě je modernizovaná verze pick-upu Mazda B2500 (poznámka: v Čechách a na Slovensku B-Fighter). Tento vůz s vylepšenou flexibilitou pro každodenní použití, atraktivními sadami výbavy a pohodlným interiérem, který byl nedávno uveden na evropský trh, splňuje jak požadavky na firemní využití, tak potřeby těch, kdo chtějí vyrazit do terénu. Mazda B2500 nabízí čtyři typy karoserie včetně nové karoserie Freestyle Cab (poznámka: v Čechách a na Slovensku nese toto provedení označení Rab Cabine) s uprostřed otevíranými dveřmi a prostorem až pro čtyři cestující. Řadu moderních výkonných 2,5l dieselových motorů doplňuje volitelný pohon všech kol, který u verzí Freestyle Cab a Double Cab společně se světlou výškou 205 mm a velkými koly přispívá k výtečným jízdním vlastnostem v terénu.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz