Koncept Mazda6 MPS

Světová premiéra již za necelý měsíc na autosalonu v Paříži.

„Vysoce výkonný“ – takový je hlavní motiv evropského konceptu Mazda6 s označením MPS, který bude mít svou světovou premiéru na autosalonu v Paříži. Designéři se soustředili na ještě větší potěšení z jízdy, vylepšení dynamických vlastností, jedinečný styl a vnější i vnitřní design. Tento koncept 4×4 je skutečně tím nejvyšším, co Mazda6 nabízí a současně potvrzuje poselství Zoom-Zoom.


Koncept Mazda6 MPS
Koncept Mazda6 MPS

Koncept Mazda6 MPS byl vytvořen evropským centrem vývoje a designu v německém Oberurselu. Aby odrážel atmosféru sportovního vozu kombinovanou s vysokou dynamikou, je přední maska vybavena novou verzí pěti-bodové mřížky a dále též otvory pro nasávání vzduchu, které jsou podobné těm, jimiž je vybaveno supersportovní coupe RX-8. Rozšířený přední nárazník a zadní spoiler sehrávají jak svou aerodynamickou úlohu při vylepšení dynamické stability vozu, tak zlepšují celkový vzhled již tak dokonalého automobilu. Decentně rozšířené blatníky kolem kol obutých do 18´´ pneumatik Michelin Pilot Sport dále podtrhují na první pohled patrný sportovní charakter vozu. Sportovní vzezření vozu zdůrazňuje i nová barva karoserie nazvaná „silver storm“ (stříbrný blesk) s cílem dosáhnout vysokého pocitu kvality spolu s jemným leskem. Koncept Mazda6 MPS je dlouhý 467 cm, široký 178 cm a vysoký 143 cm. Rozvor je 267 cm.

Nový přeplňovaný motor MZR 2,3 DI-Turbo s přímým vstřikováním paliva dosahuje výjimečně nízkých hodnot emisí, nízké spotřeby paliva a vysokého výkonu. Jeho výkon činí 206 kW (280 k) při 6 500 ot/min a maximální kroutící moment 360 Nm dosahuje při 3 500 ot/min, čímž se koncept Mazda6 MPS kvalifikuje do kategorie opravdových sportovních vozů. Přesto vyhovuje všem odpovídajícím předpisům požadujícím nízké hodnoty emisí. V Evropě je to úroveň Euro IV; v USA a Japonsku jsou plněny standardy ULEV.


K účinnému přenosu výkonu motoru na vozovku u konceptu Mazda6 MPS slouží zcela nový trakční systém. Je použit systém 4WD použitý u modelu Mazda6, který je zde kombinován s aktivním řízením přenosu kroutícího momentu. Výsledkem je elektronicky řízený systém dělení kroutícího momentu 4WD, který je vhodný pro vysoce výkonné vozy a zabezpečuje velmi přesný kontakt pneumatik s vozovkou, a to i při vysokých rychlostech. Aktivní řízení kroutícího momentu jak na přední, tak na zadní kola, zajišťuje výjimečně plynou jízdu a bezpečné řízení stability. Navíc systém LSD (Limited Slip Differential – diferenciál s omezeným prokluzem) dále zvyšuje schopnost konceptu přesně a rychle zatočit tím, že eliminuje při tomto manévru ztráty výkonu. Mazda6 MPS je vybavena šestistupňovou manuální převodovkou. Úměrně výkonu motoru, byl zkrácen chod řadicí páky, což umožňuje přesné a rychlé řazení.


Radost ze řízení v duchu Zoom-Zoom kulminuje díky jedinečnému ovládání konceptu Mazda6 MPS. Aby bylo možné přenést vysoký výkon motoru na vozovku, byla dále zdokonalena a přesněji odladěna přední dvojitá lichoběžníková náprava a též zadní náprava typu multi-link. Tuhost všech částí, včetně karoserie, byla ještě zvýšena, aby zajistila dokonalé manévrovací schopnosti vozu se zcela přesnou odezvou na řízení. Paprsková kola z lehké hliníkové slitiny ve spojení s 18´´ pneumatikami Michelin Pilot Sport s vysokou přilnavostí dále podtrhují výjimečné jízdní vlastnosti tohoto konceptu. Vedle elektronicky řízeného systému 4WD je koncept dále vybaven systémem řízení jízdní stability DSC a systémem ABS. Brzdy kotoučové přední vzduchem chlazené.


Interiér vozu byl vytvořen se speciálním důrazem na kvalitu materiálů. Základem interiéru je černá barva, otáčkoměr kombinuje tmavě-modrou spolu s kovovými číslicemi, tak aby byla podtržena funkční krása. Vnitřní ovladače jsou v hliníkovém provedení, tak aby působily autenticky. Vysoce kvalitní kožená sedadla v černobílé barevné kombinaci dodávají interiéru vozu na elegantním ladění. Aby se zvýšilo pohodlí a sportovní pocit z vozu, přichází Mazda6 MPS s dálkovým systémem otevírání dveří a vůz se startuje pouhým stisknutím tlačítka.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz