Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio

Nejsvůdnější model Infiniti, G37 Cabrio bude uveden do prodeje v Evropě v létě 2009.

Jako nejnovější ztvárnění “inspirovaného výkonu” kombinuje G37 Cabrio krásný styl, vzrušující výkon a třídílnou pevnou sklápěcí střechu, která byla vytvořena tak, aby vypadala dobře, když je nahoře, i stažená dole.

Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio

G37 Cabrio nabízí od A-sloupku dále zcela nový design, pokud ho porovnáte s G37 Coupé. Má výrazně posílenou strukturu, širší rozchod kol vzadu, modifikované zadní zavěšení kol a speciálně upravený interiér cabria zaměřený na zadní zástěnu a disponibilní hlavové audio reproduktory, větrný štít a kontrola klimatizace na předních sedadlech.

Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio
Infiniti odhalilo nové fotografie a detaily své páté karosářské varianty pro Evropu, G37 Cabrio

G37 Cabrio, podobně jako jeho sestra v podobě Coupé je poháněno motorem 3.7 l série VQ V6 se systémem VVEL (=Variable Valve Event and Lift), který dosahuje výkonu 320 koní. Motor je nabízen ve spojení s elektronicky řízenou sedmistupňovou automatickou převodovkou s páčkami z hliníkové slitiny pod volantem nebo s dobře reagující šestistupňovou manuální převodovkou.

Interiér modelu G37 Cabrio skýtá ve standardní výbavě kožené čalounění sedadel, audio systém Bose® open air, který dynamicky vyrovnává zvuk na základě vnějšího hluku, pozice střechy a rychlosti vozu. Dále poskytuje adaptivní systém dvouzónové kontroly klimatizaci, který upravuje rychlost větráku v závislosti na pozici střechy a rychlosti vozu, a k dispozici je také kontrola klimatizace pro sedadla, která skýtá jak funkci vyhřívání, tak i chlazení. A také jedinečná zadní parkovací kamera patří ke standardu výbavy vozu.

Lákavý design uvnitř I zvenku

G37 Cabrio udržuje siluetu coupé, avšak s otevřenou střechou díky použití speciální třídílné sklápěcí střechy, která umožňuje použití kratšího zadního přesahu a nižší víko zavazadlového prostoru. V porovnání k modelu G37 Coupé používá G37 Cabrio zcela nové panely od A-sloupku dále, navíc je širší o 28 mm, má širší rozchod kol vzadu a modifikované zavěšení zadní nápravy.

Automatické otevření/zavření střechy trvá cca 30 sekund od okamžiku startu. Knoflík pro otevření/zavření střechy je umístěn na středové konzole, hned za řadící pákou.

Spolu s proporcemi G37 Coupé, nabízí G37 Cabrio jasný podpis stylu Infiniti, který se odráží ve vzletných předních linkách, hliníkové kapotě, výrazné přední masce vozu s dvojitým obloukovým předním grilem a vysoce intenzivních bixenonových světel s integrovanými mlhovými světlomety ve tvaru písmene L. Světla v zadní části vozu jsou jedinečná, zapracováním vnitřního “kruhu světla”, aby tím vozu v noci dodaly odlišný vzhled. Zakončení chromovaného víka kufru má v sobě integrované jak vysoce namontované brzdové světlo, tak i malou kameru, která je součástí standardního monitorovacího parkovacího systému.

Dvě exkluzivní barevná provedení G37 Cabrio – Midnight Garnet a Pacific Sky – nabízejí ve standardu vyspělý “sebeobnovující” lak, odolný proti poškrábání.

Design interiéru kombinuje rafinovanost, kvalitu zpracování a důkladnost s jedinečným systémem, který byl vytvořen, aby podpořil zážitek z jízdy s větrem ve vlasech. Kokpit orientovaný na řidiče s Infiniti elektroluminiscentními budíky s bílým a fialovým podsvícením, integrovaným multifunkčním palubním počítačem a analogovými Infiniti hodinami.Dvojité prošití kůže na volantu je designované s ohledem na maximální pohodlí a použití, se standardním ovládáním audia a tempomatu na volantu. Ryzí hořčíkové páčky jsou standardní ve spojení se sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Speciální “Silk Obi” hliníkové prvky interiéru, inspirované jemným japonským hedbávím, jsou umístěny napříč přístrojovou deskou, na středové konzole a ve dveřních panelech ve tvaru japonského kopí. Na výběr jsou také dva typy obkladu z pravého dřeva. Kožené čalounění je ve standardu vozu a nabízí se ve třech barevných kombinacích, které sdílí spolu s modelem Coupé – Graphite (černá), Wheat a Stone – a čtvrtá barva je unikátní pro Cabrio.

Vyhřívaná sedadla řidiče a spolujezdce nastavitelné v 8 směrech jsou standardem. Kontrola klimatizace u sedadel (s funkcí topení a chlazení) je volitelnou výbavou. Snadno elektricky ovladatelná přední sedadla s pamětí pozice usnadňují přístup na 2. řadu sedadel (přední sedadla se posouvají dopředu automaticky pouhým stisknutím tlačítka a dovolují cestujícím přístup na zadní sedadla). Zadní větrný štít pomáhá redukovat turbulence, když je střecha stažená dolů.

Dlouhý seznam komfortních a pohodlných prvků výbavy modelu G37 Cabrio zahrnuje standardní Infiniti inteligentní kartu s tlačítkem zapalování a adaptivní dvouzónovou kontrolou klimatizace, která umožňuje dosáhnout optimálního komfortu ať už se staženou nebo nataženou střechou.

K dispozici jsou dva audio-systémy, počínaje standardním AM/FM/6CD systémem s možností použití MP3, vybavený 6 reproduktory, se systémem radiových dat (RSD) a přídavným vstupem na středové konzole se 7” barevným displejem. Druhou variantou je Bose® open air audio systém se 13 reproduktory, který automaticky upravuje hlasitost v závislosti od poloze střechy. Systém speciálních hlavových reproduktorů, montovaných do hlavových opěrek u předních sedadel, skýtá vysokou kvalitu audia při otevřené střeše.

Osvobozující dynamický výkon

Stejně jako G37 Coupé a Sedan, také vynikající dynamický výkon nového G37 Cabrio začíná kombinací pokročilé FM platformy a vítězným V6 motorem. Každý vůz G37 Cabrio je standardně vybaveno motorem 3.7 l V6 se systémem VVEL (= Variable Valve Event and Lift), dosahujícím 320 k.

Systém VVEL kombinuje hydraulicky ovládané časování ventilů a elektronicky ovládaný proměnlivý zdvih sacích ventilů, napomáhajíce zdokonalit nejenom výkon a odezvu, ale také emise a spotřebu paliva v porovnání se systémem bez VVEL. Skýtá také čistější emise tím, že umožňuje rychlejší zahřátí katalyzátoru a stabilizací spalování, když je motor studený.

G37 Cabrio je na výběr s elektronicky kontrolovanou sedmistupňovou automatickou převodovkou s manuálním modem, s režimem podřazování, s režimem sportovní jízdy (DS) a adaptabilním režimem řazení (ASC), pro rychlejší řazení při sportovním stylu jízdy a hořčíkovými páčkami pod volantem; nebo s dobře reagující, lehkou šestistupňovou manuální převodovkou.

Citlivě reagující řízení a jízdní výkon G37 Cabria podporuje jeho pokroková FM (Front Mid-ship) platforma, která optimalizuje rozložení váhy mezi přední a zadní část vozu a tvoří pevný a stabilní základ pro nezávislé zavěšení všech kol. Přední zavěšení kol má design dvojitého lichoběžníkového zavěšení s jedním čepem spodního ramena a prodlouženým horním ramenem. Zadní zavěšení má více-prvkový závěs s odděleným uložením per a tlumičů. Tlumič je přitom umístěn v ose kola. Tato konstrukce pomáhá minimalizovat změny geometrie kola a redukovat tření v zadním zavěšení pro dosažení příjemných jízdních vlastností a precizního ovládání.

Citlivě reagující řízení vychází ze systému reagujícího na rychlost jízdy. Standardem G37 Cabrio je také systém jízdní stability (Vehicle Dynamic Control= VDC) s možností vypnutí systému kontroly trakce (TCS).

Brzdný výkon je zajištěn standardními čtyřmi ventilovanými brzdovými kotouči se čtyřkanálovým a čtyřsenzorovým protiblokovacím ABS s rozdělováním brzdného tlaku EBD a brzdovým asistentem. G37 Cabrio bude k dispozici též s většími ventilovanými brzdovými kotouči (o rozměrech 14” vpředu a 13,8” vzadu) a hliníkovými 4pístkovými vpředu/2pístkovými brzdovými třmeny označenými nápisem Infiniti.

Inteligentní Infiniti tempomat (Cruise Control = ICC) s brzdným asistentem, který napomáhá udržovat konstantní vzdálenost od vozu před vámi, bude volitelný. Rozeznává také situace náhlého brzdění pomocí laserových senzorů, které zhodnotí vzdálenost a relativní rychlost vozu před vámi ve stejném pruhu a “před-připraví” systém brzdového asistenta dříve než řidič sešlápne brzdový pedál.

5paprsková 18” hliníková kola s pneumatikami P225/50VR18 vpředu a P245/45R18 vzadu jsou pro G37 Cabrio standardní, zatímco speciální 19” hliníková kola s vysoce výkonnými pneumatikami (P225/45WR19 přední a P245/40WR19 zadní) budou volitelné.

V zadních sedadlech jsou zakomponovány opěrky hlavy s výsuvnými ochrannými rámy. G37 Cabrio je také vybaveno prvky, posilujícími čelní a boční odolnost, přední sloupky a prahy karoserie.

O technických specifikacích, výkonech, úrovni výbav a cenách modelu Infiniti G37 Cabrio vás budeme včas informovat před uvedením modelu na náš trh.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint Premium pro uspokojení poptávky po luxusních prémiových vozech

Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint...

Společnost Auto Palace, přední dealer automobilů hned 9 značek v ČR, rozšiřuje svoji činnost o prodej luxusních ojetin v AutoPointu Premium. AutoPoint Premium – zákazníkům nabídne v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Auto Palace pro ČR a SR v roce 2015 prodala rekordní počet aut: celkem 11 910 a současně tím překonala hranici 100 000 prodaných vozů za 25 roků svého působení v České a Slovenské republice

Společnost Auto Palace pro ČR a SR v...

Společnost upevnila svojí pozici v top 3 největších tuzemských prodejců automobilů. Auto Palace na Spořilově: Společnosti se dařilo také ve fleetových obchodech – ve kterých zaznamenala...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Historicky první prémiový kompakt „Q30 Active Compact“ od značky Infiniti se představí 15.září ve světové premiéře v rámci letošního mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu

Historicky první prémiový kompakt...

Model Q30 bude oficiálně odhalen ve Frankfurtu během tiskové konference Infiniti 15. září v 10:15 hodin. Jedinečný expresivní zevnějšek nového modelu Q30 – klade důraz na dynamiku, která...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Beach Party pro dospělé i jejich děti propukne již dnes – tento pátek v Auto Palace Spořilov

Beach Party pro dospělé i jejich děti...

Dealerská síť Auto Palace chystá již na tento pátek akci ve velkém stylu. Kromě kulinářské show KODO Gril Party značky Mazda, která proběhne napříč dealerstvími v ČR, přichystala...