Hvězdná partnerství značky SEAT

SEAT bude pokračovat v podpoře významných českých sportovních reprezentantů, účastní se i nadále šampionátu WTCC a závodů Red Bull Air Race.

V tomto roce SEAT se podílel i na evropském turné zpěvačky Shakiry a její dobročinné kampaně. Modely SEAT zazáŕily i na filmovém plátně.

Český motocyklista Lukáš Pešek se bude i v příštím roce, kdy přestoupí v seriálu mistrovství světa do třídy do 250 ccm, objevovat na závodech ve sportovním SEATu León FR a stejně tak bikera Michala Prokopa, naše zřejmě největší želízko v ohni pro olympijské medaile z Pekingu, bude na jeho cestách i nadále doprovázet vůz značky SEAT Alhambra.

Hvězdná partnerství značky SEAT
Hvězdná partnerství značky SEAT

„K základním charakteristikám značky SEAT patří důraz na design, sportovnost a temperament, což se skvěle kryje s našimi sponzorskými projekty,“ říká Petr Táborský, vedoucí divize SEAT společnosti Import VOLKSWAGEN Group. „Výkony našich partnerů v letošním roce jsou obdivuhodné a naši zákazníci na ně reagují velmi pozitivně“.

Michal Prokop a SEAT – čtyři roky úspěšné spolupráce

SEAT a Michal Prokop v roce 2008 společně vstoupí již do pátého roku velmi úspěšné spolupráce. Plnohodnotným a spolehlivým členem Prokopova týmu bude opět vůz značky SEAT Alhambra .

Dvojnásobný mistr světa, dvojnásobný mistr Evropy a dvojnásobný vítěz Světového poháru a úřadující mistr České republiky ve fourcrossu má za sebou další velmi úspěšnou sezonu. Letos již potřetí v řadě zazářil vítězstvím v prestižní sérii King of the Mountain a druhým místem v celkovém pořadí Světového poháru horských kol ve fourcrossu. Dařilo se mu také ve Světovém poháru nové olympijské discipliny BMX Supercross, kde jako jediný český závodník pravidelně sbíral pro naši zemi body do nominačního žebříčku pro olympijskou kvalifikaci.

Vynikajícím výsledkem Michal Prokop uzavřel v sobotu 13. října 2007 ve francouzském přímořském městě Frejus letošní předolympijskou bikrosovou sezónu. V posledním ze čtyř závodů Světového poháru BMX Supercross po skvělém výkonu vybojoval druhé místo a o další krok se tak přiblížil největší výzvě své kariéry, účasti na Olympijských hrách 2008 v Pekingu.

Lukáš Pešek přechází do vyššího „levelu“

Skvělý výkon v letošním seriálu mistrovství světa kubatury do 125 ccm, mezi nimiž se zaskvěly zejména dvě vítězství a závod na domácí půdě v Brně, byl pro dalšího z borců ze „stáje SEAT“, Lukáše Peška, jedním z hlavních momentů, který rozhodl o jeho angažmá ve dvěstěpadesátkách v sezoně 2008. Smlouvu mu nabídl tým Emmi Caffe Latte vedený Čechošvýcarem Danielem Eppem. V příštím ročníku světového šampionátu bude Pešek jezdit s Aprilií a jeho týmovým kolegou ve dvěstěpadesátkách bude exmistr světa do 125 ccm Thomas Lüthi ze Švýcarska.

První závod, kterého se Lukáš zúčastnil, byly minibiky v roce 1994. Po přestupu do dospělých stopětadvacítek se v roce 2002 stal mistrem České republiky a další jeho jezdecká kariéra už směřovala do světa. Po prvních úspěších v seriálu ME se dočkal i premiéry v prestižním mistrovství světa. První GP absolvoval na divokou kartu v roce 2002 na domácím okruhu v Brně. Vyzkoušel si nejen třídu stopětadvacet, ale i dvěstěpadesátky.

SEAT v šampionátu WTCC – dramatický boj o titul pokračuje

Několik senzačních vítězství SEATů León TDI se stalo událostí sezony v závodech šampionátu FIA World Touring Car Championship. Dramatické souboje v nichž proti sobě bojují koncepčně odlišné vozy značek SEAT, BMW, Chevrolet nebo Alfa Romeo prověřují techniku i jezdce. Před koncem sezony je značka SEAT druhá v pořadí značek. Na výborné přední pozici v průběžném pořadí je i nejlepší tovární jezdec SEATu, který se o posledním závodním víkendu pokusí zaútočit na celkové vítězství v šampionátu. O vyrovnanosti závodů svědčí i skutečnost, že na titul šampióna může v letošním poháru ještě dosáhnout šest jezdců.

Poslední dva závody se uskuteční v Macau 17.-18. listopadu 2007.

SEAT Red Bull Air Race – Formule 1 ve vzduchu

Od červnového závodu je SEAT celosvětovým oficiálním partnerem závodů Red Bull Air Race. Vzrušující podívaná, v níž se utkávají ti nejlepší piloti světa, a kde rozhoduje rychlost, přesnost a dovednost bude se značkou SEAT spojována po dobu tří let. SEAT se letos představil na závodech v Istanbulu, Interlakenu, Londýně, Portu a Budapešti. Závody Red Bull Air Race se staly velkým a divácky hojně navštěvovaným podnikem ať už se konaly kdekoliv. V minulém roce přilákalo 8 závodů 6 milionů návštěvníků.

Shakira and SEAT European Tour 2007 (evropské turné Shakiry)

V polovině května vyvrcholila 11týdenní velmi úzká spolupráce mezi značkou SEAT a zpěvačkou Shakirou. Koncerty Shakiry vidělo více než 340 tisíc nadšených diváků. Bylo mezi nimi i 12 tisíc návštěvníků pražské Sazka arény, které poprocková hvězda kolumbijského původu během svého prvního koncertu v České republice zaujala nejen zpěvem, ale také břišním tancem. Největší publikum přišlo do Gelredome Areny v Nizozemsku, kde se na koncertě sešlo v neobvykle zastřešeném fotbalovém stadionu 38 tisíc návštěvníků.

Během turné SEAT se Shakirou představili speciální model SEAT „León Pies Descalzos”, který navrhli designéři značky SEAT ve spolupráci se zpěvačkou. Běžný SEAT León Cupra byl díky tomu přestylizován v naprosto unikátní model, který existuje v jediném exempláři na světě. Tento model byl hlavní výhrou v charitativní sbírce s názvem Pies Descalzos (Bosé nohy), v níž se vybralo 123 000 euro, přičemž Češi byli druzí nejštědřejší dárci z celé Evropy!

Modely SEAT zazáŕily na filmovém plátně

Po slavnostní premiéře v dubnu tohoto roku zamířil do kin nový film režisérky Ireny Pavláskové Bestiář. Tragikomický příběh mladé ženy, která po svém řeší citové zklamání, je napsán na motivy bestselleru Barbary Nesvadbové, jež se také spolu s režisérkou podílela na scénáři.

Vedle řady známých herců si ve filmu „zahrály“ i modely SEAT: Díky oficiálnímu partnerství filmařů s českým importérem vozů SEAT uvidí diváci hlavní hrdinku Danicu Jurčovou jezdit ve filmu Ibizou. Kromě toho dvě Toleda a jedna Alhambra sehrály i „neviditelnou roli“, když při natáčení vozily členy filmového štábu.

Spisovatelka Barbara Nesvadbová si zamilovala Alteu XL

Hvězdná partnerství značky SEAT

Krásný dárek dostala letos na jaře k narozeninám známá spisovatelka a šéfredaktorka módního časopisu Bára Nesvadbová – z rukou Petra Táborského, vedoucího českého zastoupení značky SEAT, převzala klíče od elegantní černé Altey XL, kterou ji importér zapůjčil. „Pro atraktivní, dynamickou a aktivní ženu – matku se spoustou zájmů, ale také s citem pro krásu a čistý moderní design je to vůz jako stvořený,“ řekl k tomu Petr Táborský. A protože Bára si Alteu XL doslova zamilovala a také SEAT si spolupráci pochvaloval, autorka bestsellerů vyrazí i do nového roku – jak jinak než v novém – SEATu Altea XL.

SEAT vyhlásil ve spolupráci s Akademií výtvarných umění v Praze výtvarnou soutěž

SEAT letos přišel také s atraktivní soutěží pro studenty výtvarného umění. Stáž na prestižní umělecké univerzitě v Madridu byla první cenou soutěže ARTE EMOCIÓN, kterou pro studenty Akademie výtvarných umění v Praze vyhlásil český importér značky SEAT. Účastníci soutěže měli vytvořit libovolnou technikou volné výtvarné dílo s motivy automobilu, loga nebo motta SEAT. U přihlášených prací odborná porota hodnotila především uměleckou hodnotu, díla neměla mít prvoplánový reklamní charakter.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta -

SEAT nainstaluje 39 000 solárních panelů. Ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby z OZE Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dvojitým vítězstvím k domácímu mistrovskému titulu

Dvojitým vítězstvím k domácímu...

Adam Králík, jezdec týmu Rabbit Czech Racing, zvítězil během uplynulého víkendu v obou závodech na Albrechtickém kopci v Lanškrouně a tímto výsledkem si zajistil v posledním podniku sezóny...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Králík v závodech do (vrbenského) vrchu bral dvě stříbra

Králík v závodech do (vrbenského)...

I přes odlišné podmínky na trati během předposledního víkendového závodu MČR v automobilových závodech do vrchu ve Vrbně pod Pradědem zůstaly výkony Adama Králíka po oba dny velmi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Závodní sezóna Rabbit Czech Racing: Náročná pouť domácími i evropskými tratěmi do vrchu

Závodní sezóna Rabbit Czech Racing:...

Tým Rabbit Czech Racing odstartuje o nadcházejícím víkendu v Brně svojí již třetí sezónu v závodech automobilů do vrchu. Jezdce Adama Králíka a jeho závodní vůz SEAT Leon FR čeká letos...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Značka CUPRA zvýšila prodeje v roce 2022 o 93 %

Značka CUPRA zvýšila prodeje v roce...

Značka CUPRA byla nezastavitelným impulzem i v roce 2022, kdy dodala rekordních 152 900 vozů, což je o 92,7 % více než v předchozím roce (79 300 vozů). Tento prodejní výsledek zásadně...