GILOŠOVANÝ VZOR „CLOUS DE PARIS“: ZTĚLESNĚNÍ LUXUSU

Gilošování je technika dekorativní úpravy povrchů, kterou vymyslel zakladatel francouzské hodinářské firmy Breguet Abraham-Louis Breguet, jenž tuto techniku ​​používal v hodinářství již v roce 1786. Motiv „Clous de Paris“ – řada malých pyramidek oddělených žlábky – je pro svou krásu, jemnost a vyváženost nejklasičtějším motivem a je jedním z nejlépe hodnocených vzorů ve světě luxusního zboží.

Gilošované ciferníky propůjčují hodinkám inovativní styl a odrážejí eleganci a sofistikovanost mechanismu pohybu. Na tyto mechanismy pohybu je ve vozech DS 3 Crossback, DS 7 Crossback a DS 9 kladen důraz. Gilošovaný vzor, tvořený proplétajícími se linkami, vytváří nový povrch hliníkových elementů, který vede ruce směrem k ovládacím prvkům středové konzoly a podtrhuje rovněž žebro kapoty nového hatchbacku DS 9.

Design je výsledkem výjimečného řemeslného umění. Ve zpočátku hladkém povrchu se vytvářejí žlábky oddělující jednotlivé pyramidky.

„Sofistikovanost vyplývá ze snahy značky vnést know-how francouzského luxusu do světa automobilů. Gilošovaný vzor „Clous de Paris“ je stará technika, kterou vzniká pečlivý umělecký motiv a nádherná ukázka francouzského luxusu, který bezpochyby přispívá k jedinečnosti a odlišení.“ Thierry Metroz, šéfdesignér.

PERLOVÉ PROŠITÍ ve vozech DS: HAUTE COUTURE

Na vozech DS 3 Crossback, DS 7 Crossback a DS 9 pracoval celý tým řemeslných čalouníků, který se věnuje specificky úpravě interiérů vozů DS, a jejich kabiny jsou tedy velmi elegantní. Charakteristickým znakem kožených povrchů je perlové prošití.

Výhodou toho, že je tým řemeslníků součástí designového studia DS Design Paris, je schopnost rozvíjet interní firemní know-how. Perlové prošití je jedním z příkladů. Předtím, než se objevilo uvnitř vozu DS 7 Crossback, pracovalo se na něm několik let.

Poprvé se perlové prošití představilo na koncepčním voze DS Divine, kde demonstrovalo pozornost, jakou značka věnuje detailům. Tento způsob prošití musel projít náročnou sérií předvýrobních testů. Byl vyvinutý na jednom ze šicích strojů velké dílny divize Barvy a Materiály, uprostřed stovek látek, vzorků a módních vzorů, jako výsledek testů šití po rubu i líci.

Jak již jeho název napovídá, používá perlové prošívání vzor ve tvaru perel. Inspirovalo se vyšívací technikou používanou v haute couture k dosažení mimořádně sofistikovaných detailů. Na tuto francouzskou tradici čalouníci DS Automobiles zcela přirozeně navázali a rozhodli se při úpravě interiérů a sedadel tento steh používat a udělat z něj ochrannou známku.

U koncepčního vozu se prošití osvědčilo, ale bylo nutné ho přepracovat s ohledem na průmyslovou výrobu, a především na životnost. Po třech letech výzkumu a testů získal projekt vedený Thierry Metrozem zelenou, aby se mohl objevit ve voze DS 7 Crossback. Šéfdesignér společnosti DS Automobiles je pyšný jak na tento kreativně-technický úspěch, tak na celý svůj tým.

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS Techeetah, současný lídr v pořadí jezdců i týmů mistrovství ABB FIA Formula E, se 5. srpna vrací na závodní dráhu s cílem získat nové tituly!

DS Techeetah, současný lídr v pořadí...

Po „nucené přestávce“ v 6. sezóně se společnost DS Automobiles a její partner Techeetah vrací 5. srpna 2020 v Berlíně na trať šampionátu Formule E. Proběhne zde 6 závodů bez diváků...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 3 CROSSBACK E-TENSE uveden pro český trh

DS 3 CROSSBACK E-TENSE uveden pro český trh

Bezemisní čistý elektromobil s dojezdem 320 km.  To je novinka DS 3 CROSSBACK E-TENSE. 100% elektromobil s výkonem 136 koní se bude v České republice prodávat za 995 000 Kč ve verzi výbavy So...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE ŠPIČKOVOU TECHNOLOGIÍ

DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE...

Na zvýraznění světelného podpisu vozů DS kladou designéři důraz již od samotného vzniku značky. Moduly LED předních světlometů DS Active LED Vision, které působí jako klenoty, se po...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: ODPRUŽENÍ DS 21. STOLETÍ

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: ODPRUŽENÍ DS...

Vozy DS vyvolávaly v roce 1955 údiv a obdiv nejen vizionářským propracovaným stylem, ale také avantgardní technologií. Hydropneumatické odpružení, na které si všichni velmi dobře pamatují,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HISTORIE KOMFORTU CITROËN – PRVNÍ DÍL: JÍZDNÍ KOMFORT

HISTORIE KOMFORTU CITROËN – PRVNÍ...

Pojem komfortu je pro vozy Citroën zcela zásadní již více než 100 let. Vsoučasném období nouzového stavu, kdy se každý z nás obrací sám k sobě, se Citroën vrací k programu Citroën...