GENESIS odhalil na mezinárodním autosalonu v New Yorku pozoruhodný luxusní sportovní sedan „New York Concept“

Ten naznačuje budoucí směřování designu značky GENESIS, realizovaném v souladu s expresivním a tvarově ušlechtilým konceptem „atletické elegance“, který byl poprvé představen na konceptu Vision G a následně, už v sériově vyráběné podobě, u luxusního sedanu GENESIS G90.

????????????????????????????????????????

Exteriér studie New York Concept představuje

– elegantní interpretaci luxusního sportovního vozu s velmi vyváženými proporcemi a uhlazenými plochami. V interiéru koncepčního vozu jsou kombinovány vyspělé technologie s vrcholným luxusem v kontrastu, který tvoří inovativní elektronika s kvalitně zpracovanými materiály.

Sportovní a dynamický charakter značky GENESIS potvrzuje hybridní poháněcí ústrojí konceptu, jehož přeplňovaný motor 2.0 T-GDI, kombinovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou, poskytuje nejvyšší výkon 180 kW (245 k) a maximální točivý moment 353 N.m.

Manfred Fitzgerald, vedoucí značky GENESIS, řekl na začátku tiskové konference:

„GENESIS bude značkou zaměřenou na design. Zatímco lidé se začnou zajímat o produkt především na základě designu, dobrý design dalece přesahuje hranice pouhého stylu. Promyšlený, dobře realizovaný design v nás vytváří příjemný pocit a intuitivní design usnadňuje používání nejrůznějších věcí. Navíc inteligentní design zaručuje uživatelům prospěch a pozitivně ovlivňuje jejich životy. V neposlední řadě dobrý design ukazuje, že se zajímáte o to, co děláte, a poskytuje vám okamžitou důvěryhodnost, což je životně důležité pro novou značku, jako je ta naše.“

Peter Schreyer, šéfdesignér společnosti, pod níž spadá značka GENESIS, řekl:

„Jakýkoli dobrý design začíná proporcemi. Chybu v této oblasti už nic jiného nenapraví. Naše studia se proto tímto aspektem zabývají s nesmírnou intenzitou. Nejen u studie New York Concept, ale u všech budoucích vozidel Genesis. Je to základní prvek osobnosti našich produktů. K tomuto optimalizovanému základu posléze přidáme jednotlivé proporční prvky a detaily.“

Luc Donckerwolke, šéfdesignér značky GENESIS, řekl:

„V našem luxusním designérském stylu je koncepčně zásadní uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol, s dlouhou vzdáleností mezi přístrojovou deskou a nápravou. Posunutím kabiny dozadu vznikne působivý a dynamický tvar. To nám umožňuje mít kratší přední převis pro vyváženější rozložení vizuálního tvaru s atletičtějším charakterem.“

Inspirace pro design

Týmy designérů se pro návrh studie New York Concept nechaly inspirovat moderními luxusními životními styly a produkty, jakož i prvním úspěchem a raným vývojem značky GENESIS. Tuto sebedůvěru spojily s přírodními a přirozenými tvary i s procesem přeměny surovin, aby vzniklo nekompromisní vyjádření ryzího technického umění.

New York Concept, který svým designem vyjadřuje moderní pohled značky GENESIS na luxus, přináší svěží pohled na tento segment nabídkou neočekávaného, a přitom zároveň směřuje k uspokojování potřeb moderních zákazníků v luxusním segmentu. Kromě vrozených sportovních a komfortních vlastností přináší New York Concept svěží, odvážné a neočekávané detaily propojením kulturní historie s moderním uměním a technikou.

Vnější design

Příď vozu New York Concept vyzařuje sílu a sebevědomí, jako charakteristické atributy modelů GENESIS. Prominentní, vzpřímená maska chladiče je vizuálně doplněna elegantními horizontálními světlomety. Hluboká vnitřní hrana světlometů je charakterizována světlovody s jednotlivými pixely, které dodávají vozu sofistikovaný, energický vzhled. Pod světlomety jsou umístěny otvory ke kanálům, jimiž je proudící vzduch odváděn do podběhů předních kol. Výrazně tvarované přední blatníky, umocněné podélnými prolisy, završují vzhled konceptu, který dává jasně najevo své zaměření na sportovní jízdu.

Při pohledu z profilu přivádí elegantní, zužující se kabina pozornost k silným ramenům, čímž dodává vizuální sílu oblasti zadních blatníků nad zadními koly. New York Concept vyvolává díky tomu dojem výkonu, který se očekává od luxusního sportovního sedanu. Krátký přední převis kontrastuje s delším zadním převisem a završuje proporce elegantního a kultivovaného sportovního vozu.

Záď studie New York Concept je odlišena nízkým a elegantním zadním víkem a celkový dojem umocňují boční panely karoserie, které se směrem k zádi výrazně zužují. Štíhlé, protažené zadní svítilny napodobují energičnost předních světlometů a přispívají tak k smyslnému a luxusnímu charakteru exteriéru.

Vizuálně expresivní tvary jsou završeny

– pečlivě zpracovanými a kreativně navrženými detaily. Jedinečné tvarové řešení kapoty motoru a bočních ventilačních otvorů kombinuje funkci se stylem v novém precizním estetickém řešení. Integrované otvory pro vedení vzduchu na kapotě, v předních a zadních blatnících, vylepšují aerodynamické vlastnosti a symbolizují hospodárnost hybridního pohonu modelu GENESIS.

Kliky dveří vpředu a vzadu jsou u studie New York Concept zapuštěny do plochy karoserie a integrovány do linie pod bočními okny. Tato jednoduchost designu je dalším aspektem, který vylepšuje aerodynamické vlastnosti. Vnější panely karoserie jsou lakovány speciálním odstínem modrá Ceramic, zatímco ozdobné prvky v měděném odstínu, ve spodní části nárazníku a bočních prahů, vyjadřují jedinečný moderní přístup značky GENESIS k designu a výběru materiálů.

Koncept vnitřního designu

Interiér se vyznačuje sofistikovanou atmosférou ve stylu high-tech, na které se podílí vyspělý informační a ovládací systém s osobitě klenutým displejem.

Designérský tým navrhl inovativní řešení designu přístrojové desky, které eliminuje některá negativa, často plynoucí z rozsáhlé technické výbavy luxusních vozidel. „Plovoucí“ klenutý displej s úhlopříčkou 21“ zahrnuje přístroje i multimediální funkce a vytváří potenciál pro nové, výraznější tvary před cestujícími na předních sedadlech. Digitální displej je kombinován s klasickými analogovými přístroji před řidičem. Konkávní displej a konvexní panel přístrojů se esteticky vzájemně doplňují a zároveň interiér vizuálně odlehčují. Otevřený design volantu vychází z ergonomických poznatků. Umožňuje nerušený pohled na přístroje a současně zlepšuje ovladatelnost.

Logicky uspořádaná a prostorná středová konzola rozděluje vnitřní prostor podélně na dvě oddělené části. Centrální ovládací panel CCP (Central Control Panel), v kombinaci s klenutým, „plovoucím“ displejem, vytváří nové uživatelské prostředí s dotykovým ovládáním a dobře promyšleným rozmístěním ovládacích prvků. Do jemně leštěného hliníkového ozdobného obložení GENESIS Concept jsou integrovány důležité funkční spínače. Toto řešení charakterizuje úsilí značky GENESIS vytvářet velmi kvalitní užitný design s výjimečnou pozorností věnovanou detailům.

Čtyři individuálně tvarovaná samostatná sedadla odrážejí dynamický charakter exteriéru i zaměření značky GENESIS na luxus, orientovaný na uživatele.

Barvy a materiály v interiéru

Interiér konceptu zaujme svým kompletním čalouněním kůží, u něhož kontrastují antracitové ozdobné prvky se sytou světle hnědou kůží na sedadlech a výplních dveří, zatímco pruhy jemné hlazené kůže na opěrkách hlavy jsou nádherně měkké na dotek.

New York Concept používá kontrastní kovové prvky k vytvoření vizuálního propojení mezi přístrojovou deskou a středovou konzolou, které vyvolává dojem, že se vznáší v prostoru. Síťová struktura z ušlechtilé oceli s měděným odstínem evokuje měděné ozdobné prvky exteriéru a představuje nový přístup k lehkým materiálům. New York Concept je vybaven rovněž leštěnými hliníkovými ovládacími a funkčními prvky, doplněnými drobnými detaily v odstínu mědi, použitého také u vnějších ozdobných prvků.

Koncept uživatelského rozhraní v interiéru

New York Concept představuje jedinečný koncept uživatelského rozhraní. Technologie nejvyšší úrovně jsou integrovány do sofistikovaného designu. Na horní části přístrojové desky je v elegantním hliníkovém pouzdře širokoúhlý klenutý 21“ displej 4K, který umožňuje větší zorný úhel a zobrazuje výjimečně syté barvy ve výjimečně prostorovém zpracování. Prostorově zpracovaný centrální ovládací panel CCP s miskovitým tvarem je ergonomicky optimalizován pro snadné používání a tvoří elektronickou centrálu tohoto jedinečného konceptu uživatelského rozhraní. Tato ergonomická optimalizace umožňující intuitivní ovládání jednoduchými i vícenásobnými dotyky a pohyby prstů, rozpoznává ručně psané znaky i kruhové pohyby prstů, což je užitečné zejména při procházení dlouhými hudebními nebo telefonními seznamy.

GENESIS stanovuje tímto inovativním konceptem nový standard pro uživatelskou přívětivost a funkční ovládání. New York Concept ukazuje, jak lze panel přístrojů a středovou konzolu propojit v jeden klenutý horizontální displej a vytvořit tak jedinečné upořádání orientované na řidiče.

Uživatelské rozhraní rovněž umožňuje sledovat jedním pohledem veškeré důležité informace a zároveň kombinuje dotykové plochy s výhodami současných rozhraní, založených na otočných ovladačích. Senzor pro ovládání prostorovými gesty navíc umožňuje uživateli přemisťovat specifický obsah z jedné oblasti displeje do druhé, čímž rozšiřuje možnosti individualizace zobrazovaných informací.

 Související informace a fotografie na:

http://www.genesisnewsusa.com/

 

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Šéfdesignér Hyundai Luc Donckerwolke převzal ocenění DESIGNBEST

Šéfdesignér Hyundai Luc Donckerwolke...

Šéfdesignér Luc Donckerwolke obdržel ocenění DESIGNBEST a stal se nejnovějším členem síně slávy ankety AUTOBEST, „DESIGNBEST Hall of Fame“ Mezinárodní porota ankety AUTOBEST,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Luxusní značku Genesis výrobce Hyundai povede Manfred Fitzgerald

Luxusní značku Genesis výrobce Hyundai...

Bývalý ředitel pro řízení značky a designu v automobilce Lamborghini Manfred Fitzgerald povede od ledna 2016 značku Genesis. Jako viceprezident společnosti bude odpovědný za strategii, marketing a...