FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

Showroom DS World  Paris se od 26. října mění na galerii moderního umění, která bude hostit  Fernanda Costu. Bude zde vystavena celá série děl tohoto sochaře používajícího pro tvorbu metodu sváření, včetně dvou  velkolepých děl vytvořených speciálně na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback, nového modelu značky DS, jež je ikonou hi-tech stylu. Obě díla věnovaná vozu DS 3 Crossback, která se představují zcela poprvé, byla vyrobena  z částí prototypu.

Výstava je k vidění do 1. prosince 2018 na pařížské adrese 33 rue François 1er.

Showroom DS World Paris vzdává v rámci podzimní expozice hold dílu francouzského umělce Fernando Costy a vozu DS 3 Crossback, nejnovějšímu modelu řady DS, který byl zvolen „Nejlepším sériovým automobilem“*.

FERNANDO COSTA, umělec využívající kov

Mezinárodní veletrh současného umění nedávno skončil, ale Fernando Costa pokračuje v pařížském turné a vystavuje zhruba 15 svých děl v showroomu DS World Paris.

Fernando Costa, který pro svá díla používá metodu sváření, vytváří kovová umělecká díla z použitých předmětů. Tento francouzský samouk, kterého okouzlil sochař César, tvoří již 20 let a razí si vlastní cestu. Avantgardní odvážný humanistický sochař jakoby stál na křižovatce několika uměleckých směrů. Je znám svými kovovými sochami poskládanými jako poetické nebo angažované, surové nebo barevné, figurativní nebo abstraktní puzzle.

Umělec již od počátku přetváří dopravní značky. Tyto vyhozené předměty ze smaltového kovu křísí tím, že je rozřezává, brousí, sestavuje, svařuje a vytváří z nich umělecká díla, jedinečné kusy, do kterých se zamilujete… a vdechuje jim nový život, ať už v Evropě, nebo jinde.

DVĚ DÍLA S PODPISEM FERNANDO COSTY

OSLAVUJÍCÍ ZROD VOZU DS 3 CROSSBACK

Šéfdesignér značky DS Automobiles Thierry Métroz se před několika měsíci setkal s Fernandem Costou. Ze setkání těchto dvou kreativních nadšenců pochopitelně vzešly společné nápady a zrodila se myšlenka na vytvoření díla (nakonec budou hned dvě) na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback.

Umělec souhlasil, že pro jejich vytvoření opustí stěny svého ateliéru v Périgueux a přesune se co nejblíž ocelovým plátům používaným pro výrobu vozu DS 3 Crossback. V červnu tak Fernando Costa vybalil svá zavazadla, nebo spíše svůj svářecí stroj a svou brusku uprostřed lisovny v továrně v Poissy (pařížský region). Díky vnoření se do tohoto průmyslového prostředí se kromě suroviny pro svá nová díla seznámil i se světem bohatým na know-how a odborné zkušenosti. Fernando Costa, který je zvídavý a miluje lidi, se setkal s mnoha dělníky a techniky a celý šťastný s nimi diskutoval. Někteří z nich se dokonce podíleli na realizací jeho soch a přidali své vlastní svary na švy díla vytvářeného na míru.

Po několika dnech umělec opustil Paříž, hrdý a šťastný z dokončené práce, dvou soch vytvořených z částí prototypu vozu DS 3 Crossback. Obrovské kusy (200 × 150 cm a každý o váze 120 kg) se liší barvou, jeden je ze surové oceli, druhý je v odstínu Modrá Millenium, který stejně jako vůz DS 3 Crossback prošel lakovnou.

Obě díla budou poprvé vystavena v showroomu DS World Paris od 26. října 2018.

Díky vystaveným fotografiím budou mít návštěvníci rovněž možnost se seznámit s tím, jak umělec pracuje, a s jednotlivými etapami vzniku obou děl věnovaným vozu DS 3 Crossback.

DS 3 CROSSBACK, IKONA HI-TECH STYLU

Druhý model DS druhé generace, DS 3 Crossback, je ikonou hi-tech stylu, v níž se spojují  zcela nové technologie a jedinečná elegance.

DS 3 Crossback, který je určen do města i mimo něj, nabízí úžasné technologie: světlomety DS Matrix LED Vision, ukryté kliky dveří, které se automaticky vysouvají, zcela zdigitalizované místo řidiče… Avantgarda, která jde ruku v ruce s bohatou bezpečnostní výbavou, podpůrnými prvky řízení, tlumeným komfortem a bezprecedentní akustikou.

DS 3 Crossback má širokou nabídku možností personalizace včetně 10 odstínů karoserie, 10 stylů kol, 3 ostínů střechy, 5 stylů, tzv. „Inspirací“ interiéru: DS Montmartre, DS Bastille, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opéra a také při příležitosti uvedení na trh limitovaná série DS 3 Crossback La Première.

Každý si může upravit DS 3 Crossback na míru – v nabídce je čalounění z tlačené kůže nebi z kůže Nappa, proplétaná tkanina nebo Alcantara®, volant obšitý ručně kůží, kovové dekorativní prvky s gilošováním s motivem „Clous de Paris“…

Vůz DS 3 Crossback, který se ve světové premiéře představil na pařížském autosalonu 2018, je možné si v showroomu DS World Paris prohlédnout až do 1. prosince.

 

*DS 3 Crossback byl zvolen nejlepším sériovým automobilem v rámci soutěže, kterou zorganizovala během pařížského autosalonu 2018 rozhlasová stanice RTL, magazín Auto Plus a televizní pořad Turbo na kanále M6.

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE ŠPIČKOVOU TECHNOLOGIÍ

DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE...

Na zvýraznění světelného podpisu vozů DS kladou designéři důraz již od samotného vzniku značky. Moduly LED předních světlometů DS Active LED Vision, které působí jako klenoty, se po...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: ODPRUŽENÍ DS 21. STOLETÍ

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: ODPRUŽENÍ DS...

Vozy DS vyvolávaly v roce 1955 údiv a obdiv nejen vizionářským propracovaným stylem, ale také avantgardní technologií. Hydropneumatické odpružení, na které si všichni velmi dobře pamatují,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HISTORIE KOMFORTU CITROËN – PRVNÍ DÍL: JÍZDNÍ KOMFORT

HISTORIE KOMFORTU CITROËN – PRVNÍ...

Pojem komfortu je pro vozy Citroën zcela zásadní již více než 100 let. Vsoučasném období nouzového stavu, kdy se každý z nás obrací sám k sobě, se Citroën vrací k programu Citroën...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE: UMĚNÍ CESTOVAT

DS AERO SPORT LOUNGE: UMĚNÍ CESTOVAT

Koncepční vůz by nikdy neměl být jen výplodem fantazie. Měl by být výsledkem výzkumu a odrážet směr, kam se značka hodlá vydat v budoucnosti. DS Aero Sport Lounge představuje střednědobou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDĚT DÁL: DS MATRIX LED VISION

VIDĚT DÁL: DS MATRIX LED VISION

DS Automobiles je prvním výrobcem v segmentu, do něhož spadá DS 3 Crossback, který používá matrixové světlomety, DS Matrix LED Vision. Tato pokročilá technologie se ukazuje být skutečným...