Exkluzivní edice Volvo Ocean Race a V70 & XC70 budou uvedeny na březnovém autosalonu v Ženevě

Přesně čtyřicet let po dokončení prvního závodu oslavuje společnost Volvo Car Group blížící se závod Volvo Ocean Race 2014–2015 představením další speciální edice inspirované jachtingem.

1nvavzvledic700

Pátá generace edice Volvo Ocean Race

– vztahující se na modely Volvo V40, V40 Cross Country, V60 a XC60, bude uvedena na ženevském autosalonu 2014. Při stejné příležitosti představí společnost Volvo Cars edice V70 a XC70 určené zákazníkům, kteří mají rádi dynamičtější vzhled a ovladatelnost.

 Závod Volvo Ocean Race

– je nejdrsnějším oceánským dobrodružstvím na světě. Trasa je vytyčena 11 městy v 11 zemích celého světa a týmy musejí překonat vzdálenost 38 739 námořních mil, což se rovná 71 745 km.

V edici Volvo Ocean Race se odráží strategie Volva navrhovat vozy, jejichž srdcem jsou zákazníci. Modely této edice nabízejí všechny klíčové hodnoty, které hledají zákazníci Volva vyznávající aktivní životní styl a milující vzrušující dobrodružství, kteří však zároveň nechtějí dělat kompromisy v bezpečnosti, chovají se ohleduplně vůči životnímu prostředí a dbají na nízkou spotřebu paliva.

 Nové modely budou dostupné

– ve čtyřech barevných provedeních – modrá Ocean Blue II, stříbrná Bright Silver, černá Black Sapphire a bílá Crystal White. Unikátní sedmipaprsková kola „Portunus“ této edice budou k dispozici v rozměru 17″ (V40 a V40 Cross Country) a 18″ (V60 a XC60). Mezi identifikační prvky edice Volvo Ocean Race patří kromě znaků na nášlapech a předním nárazníku také speciální logo na úvodní stránce informačně-zábavního systému Sensus.

Unikátní interiér s oranžovými detaily

V interiéru nalezneme černé nebo světlé kožené čalounění s oranžovým prošíváním a logo Volvo Ocean Race v oranžovém provedení. Prošívání se objevuje také na dveřních panelech a podlahových koberečcích, opatřených speciálním gumovým štítkem. Interiér je dále vybaven unikátním dekorativním obložením a krytem zavazadlového prostoru, který je u modelů V60 a XC60 ozdoben mapou trasy a logem Volvo Ocean Race.

Výroba vozů Volvo Ocean Race Edition bude zahájena letos na jaře a v období let 2014 a 2015 očekává společnost Volvo Cars prodej 16 tisíc kusů.

 Závod Volvo Ocean Race 2014–2015

– bude zahájen 4. října 2014 a skončí 27. června 2015 závěrečným přístavním závodem ve švédském Göteborgu. Více informací naleznete na stránkách www.volvooceanrace.com.

 Nové edice V70 & XC70

V Ženevě budou uvedeny také nové edice Volva V70 a XC70. Tato vozidla jsou navržena pro zákazníky, kteří chtějí trochu okořenit vzhled a jízdní vlastnosti těchto flexibilních modelů. Volvo obohatilo podobu i charakter modelů V70 a XC70 o nový rozměr dynamiky, což se projevuje na designu celé řady prvků exteriéru i interiéru. U modelu V70 byly vyslyšeny žádosti řidičů o snížený podvozek a model XC70 bude vůbec poprvé možné vybavit podvozkem dynamickým.

Edice Volvo V70 je charakteristická velkým množstvím detailů ve vysoce lesklém černém provedení, mezi něž patří žebra mřížky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, lemování bočních oken a dekorativní prvky na dveřích zavazadlového prostoru. Součástí standardní výbavy jsou 17″ kola ve vysoce lesklém stříbrném provedení a volitelně jsou dostupná 17″ a 18″ kola ve vysoce lesklém černém provedení.  Také edice XC70 nabízí několik detailů v leskle černém provedení. Tato edice je standardně dodávána s leskle černými 18″ koly s výřezy v provedení diamond cut.

 Černé kožené čalounění a krémové prošívání

Sedadla modelů V70 i XC70 se mohou pochlubit černým koženým čalouněním s kontrastním krémovým prošíváním. Toto prošíváním se objevuje také na dveřních panelech, přední středové loketní opěrce, podlahových koberečcích a na sportovním volantu. Dynamický vzhled je posílen také sportovními pedály.

 Výroba nových edic V70 a XC70

– bude zahájena na jaře 2014 a společnost Volvo Cars plánuje prodat během let 2014–2016 přibližně 15 tisíc kusů.

 

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Autosalon Ženeva 2015 – to nejzajímavější a nejhezčí včetně krásných dívek

Autosalon Ženeva 2015 – to...

Viktor Tamayo pro vás vybral skutečné novinky, které stojí za povšimnutí. Podívejte se v následujícím videu na zajímavé momenty ze světové akce vonící benzínem ve Švýcarsku. Nechybět...

Novinky z Ženevy 2014 – Škoda, VW,...

Přinášíme první videa z Autosalonu v Ženevě .. další budou v průběhu dne přibývat Škoda Volkswagen Audi

Proč se těším do Ženevy...

Autosalon v Ženevě – velký svátek všech automobilových fanoušků – se blíží. Právě zde představují automobilky své nové modely a vize pro budoucnost. Pokusím se v následujícím...