DS AUTOMOBILES: VÝZNAMNÝ HRÁČ NA FRANCOUZSKÉM AUTOMOBILOVÉM TRHU

Společnost DS Automobiles potvrzuje pět let po svém založení, že má za sebou vynikající rok 2019, během něhož se DS 7 Crossback stal druhým a DS 3 Crossback šestým nejprodávanější prémiovým vozem ve Francii v celkovém součtu všech kategorií.

Toto umístění je výsledkem jak úspěchu nové generace modelů DS, u nichž zákazníci oceňují eleganci a vyspělé technologie, tak 162 prodejních míst, která dnes tvoří exkluzivní síť DS.

Ta je připravená vstoupit díky produktové řadě, v níž jsou všechny modely nabízeny ve verzi s elektromotorem, do nové éry. V lednu dorazí do showroomů 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense a vysoce výkonný plug-in hybrid DS 7 Crossback E-Tense 4×4, dodávky zákazníkům odstartují během několika dalších týdnů.

„Máme v rukou výsledky za rok 2019, které potvrzují postavení společnosti DS Automobiles jako klíčového hráče na francouzském prémiovém trhu. Počet registrací vozů vzrostl o 11,8 %, což je rychlejší růst, než jaký zaznamenal prémiový trh. Dosáhli jsme toho díky vozu DS 7 Crossback, který se stal nejprodávanějším prémiovým SUV ve Francii, a díky modelu DS 3 Crossback, který dosáhl vynikajícího umístění jako 6. nejprodávanější prémiový vůz v celkovém součtu všech kategorií a tvarů,“ říká Sébastien Vandelle, ředitel DS France.

DS Automobiles, významný hráč na francouzském prémiovém automobilovém trhu

Společnost DS Automobiles dosáhla v roce 2019 díky 26 845 nově registrovaným osobním vozům růst o 11,8 % (oproti roku 2018), zatímco prémiový trh vzrostl pouze o 8,8 % a její podíl na trhu činí 8,8 %, tj. +0,03 % oproti roku 2018

Ke zvýšení růstu nově registrovaných vozů DS dochází zejména na prémiovém trhu B2B (na tomto trhu registruje DS růst o 43,4 %, samotný prémiový trh B2B vzrostl o 17,6 %) a u soukromých zákazníků (DS +13,7 %, prémiový trh u soukromých zákazníků +6,2 %).

Za zmínku stojí, že značka DS skončila v roce 2019 jen velmi těsně za značkou Mini, prakticky na stejném 4. místě v žebříčku nejprodávanějších prémiových značek ve Francii.

Vozy DS nové generace v čele nejprodávanějších prémiových modelů

DS 7 Crossback se v roce 2019 stal díky 14 099 registrovaným vozům nejprodávanějším prémiovým SUV ve Francii a druhým nejprodávanějším prémiovým modelem v celkovém součtu všech kategorií a tvarů.

DS 3 Crossback, jenž se na trhu objevil na konci června, zaznamenal 8 795 registrací, čímž se stal lídrem ve své kategorii B SUV Premium a 6. nejprodávanějším prémiovým vozem ve Francii.

Největšími přednostmi těchto dvou SUV, která byla vyvinuta a vyrábí se ve Francii, jsou bezpochyby elegance a vyspělé technologie, 80 % zákazníků DS 7 Crossback a 70 % zákazníků DS 3 Crossback si totiž vybírá nejvyšší úroveň výbavy.

Exkluzivní síť DS ve Francii tvoří 162 showroomů

V roce 2019 pokračovalo budování exkluzivní sítě DS, bylo otevřeno 17 nových prodejních míst. Síť DS dnes tvoří 162 prodejen, z nichž 74 % tvoří DS Stores, což je nejvýkonnější prodejní formát nabízející jedinečný a personalizovaný zážitek.

Současné pokrytí území se odhaduje na 85 %.

V roce 2020 by se mělo otevřít zhruba deset nových prodejen.

V roce 2020 se na silnicích objeví verze E-Tense

V roce 2019 se představily elektrifikované verze všech modelů DS: první 100% elektrický zástupce segmentu B SUV Premium, DS 3 Crossback E-Tense, a vysoce výkonný plug-in hybrid DS 7 Crossback E-Tense 4×4. V březnu loňského roku bylo zahájeno přijímání zakázek od zákazníků, byly vyškoleny prodejci DS a po celé Francii se konaly ukázkové prezentace.

V nejbližších dnech se tyto nové verze objeví v showroomech a dodávky zákazníkům začnou během několika týdnů. Sledujte novinky.

Hlavní údaje:

Registrované osobní vozy 2018 2019 Rozdíl
Prémiový trh 281 292 306 068 +8,8 %
Registrace DS 24 004 26 845 +11,8 %
Podíl DS na prémiovém trhu 8,5 % 8,8 % +0,3 %

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - GILOŠOVANÝ VZOR „CLOUS DE PARIS“: ZTĚLESNĚNÍ LUXUSU

GILOŠOVANÝ VZOR „CLOUS DE PARIS“:...

Gilošování je technika dekorativní úpravy povrchů, kterou vymyslel zakladatel francouzské hodinářské firmy Breguet Abraham-Louis Breguet, jenž tuto techniku ​​používal v hodinářství již...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE ŠPIČKOVOU TECHNOLOGIÍ

DS ACTIVE LED VISION: KLENOTY SE...

Na zvýraznění světelného podpisu vozů DS kladou designéři důraz již od samotného vzniku značky. Moduly LED předních světlometů DS Active LED Vision, které působí jako klenoty, se po...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: ODPRUŽENÍ DS 21. STOLETÍ

DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: ODPRUŽENÍ DS...

Vozy DS vyvolávaly v roce 1955 údiv a obdiv nejen vizionářským propracovaným stylem, ale také avantgardní technologií. Hydropneumatické odpružení, na které si všichni velmi dobře pamatují,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HISTORIE KOMFORTU CITROËN – PRVNÍ DÍL: JÍZDNÍ KOMFORT

HISTORIE KOMFORTU CITROËN – PRVNÍ...

Pojem komfortu je pro vozy Citroën zcela zásadní již více než 100 let. Vsoučasném období nouzového stavu, kdy se každý z nás obrací sám k sobě, se Citroën vrací k programu Citroën...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE: UMĚNÍ CESTOVAT

DS AERO SPORT LOUNGE: UMĚNÍ CESTOVAT

Koncepční vůz by nikdy neměl být jen výplodem fantazie. Měl by být výsledkem výzkumu a odrážet směr, kam se značka hodlá vydat v budoucnosti. DS Aero Sport Lounge představuje střednědobou...