DS AUTOMOBILES: VÝZNAMNÝ HRÁČ NA FRANCOUZSKÉM AUTOMOBILOVÉM TRHU

Společnost DS Automobiles potvrzuje pět let po svém založení, že má za sebou vynikající rok 2019, během něhož se DS 7 Crossback stal druhým a DS 3 Crossback šestým nejprodávanější prémiovým vozem ve Francii v celkovém součtu všech kategorií.

Toto umístění je výsledkem jak úspěchu nové generace modelů DS, u nichž zákazníci oceňují eleganci a vyspělé technologie, tak 162 prodejních míst, která dnes tvoří exkluzivní síť DS.

Ta je připravená vstoupit díky produktové řadě, v níž jsou všechny modely nabízeny ve verzi s elektromotorem, do nové éry. V lednu dorazí do showroomů 100% elektrický model DS 3 Crossback E-Tense a vysoce výkonný plug-in hybrid DS 7 Crossback E-Tense 4×4, dodávky zákazníkům odstartují během několika dalších týdnů.

„Máme v rukou výsledky za rok 2019, které potvrzují postavení společnosti DS Automobiles jako klíčového hráče na francouzském prémiovém trhu. Počet registrací vozů vzrostl o 11,8 %, což je rychlejší růst, než jaký zaznamenal prémiový trh. Dosáhli jsme toho díky vozu DS 7 Crossback, který se stal nejprodávanějším prémiovým SUV ve Francii, a díky modelu DS 3 Crossback, který dosáhl vynikajícího umístění jako 6. nejprodávanější prémiový vůz v celkovém součtu všech kategorií a tvarů,“ říká Sébastien Vandelle, ředitel DS France.

DS Automobiles, významný hráč na francouzském prémiovém automobilovém trhu

Společnost DS Automobiles dosáhla v roce 2019 díky 26 845 nově registrovaným osobním vozům růst o 11,8 % (oproti roku 2018), zatímco prémiový trh vzrostl pouze o 8,8 % a její podíl na trhu činí 8,8 %, tj. +0,03 % oproti roku 2018

Ke zvýšení růstu nově registrovaných vozů DS dochází zejména na prémiovém trhu B2B (na tomto trhu registruje DS růst o 43,4 %, samotný prémiový trh B2B vzrostl o 17,6 %) a u soukromých zákazníků (DS +13,7 %, prémiový trh u soukromých zákazníků +6,2 %).

Za zmínku stojí, že značka DS skončila v roce 2019 jen velmi těsně za značkou Mini, prakticky na stejném 4. místě v žebříčku nejprodávanějších prémiových značek ve Francii.

Vozy DS nové generace v čele nejprodávanějších prémiových modelů

DS 7 Crossback se v roce 2019 stal díky 14 099 registrovaným vozům nejprodávanějším prémiovým SUV ve Francii a druhým nejprodávanějším prémiovým modelem v celkovém součtu všech kategorií a tvarů.

DS 3 Crossback, jenž se na trhu objevil na konci června, zaznamenal 8 795 registrací, čímž se stal lídrem ve své kategorii B SUV Premium a 6. nejprodávanějším prémiovým vozem ve Francii.

Největšími přednostmi těchto dvou SUV, která byla vyvinuta a vyrábí se ve Francii, jsou bezpochyby elegance a vyspělé technologie, 80 % zákazníků DS 7 Crossback a 70 % zákazníků DS 3 Crossback si totiž vybírá nejvyšší úroveň výbavy.

Exkluzivní síť DS ve Francii tvoří 162 showroomů

V roce 2019 pokračovalo budování exkluzivní sítě DS, bylo otevřeno 17 nových prodejních míst. Síť DS dnes tvoří 162 prodejen, z nichž 74 % tvoří DS Stores, což je nejvýkonnější prodejní formát nabízející jedinečný a personalizovaný zážitek.

Současné pokrytí území se odhaduje na 85 %.

V roce 2020 by se mělo otevřít zhruba deset nových prodejen.

V roce 2020 se na silnicích objeví verze E-Tense

V roce 2019 se představily elektrifikované verze všech modelů DS: první 100% elektrický zástupce segmentu B SUV Premium, DS 3 Crossback E-Tense, a vysoce výkonný plug-in hybrid DS 7 Crossback E-Tense 4×4. V březnu loňského roku bylo zahájeno přijímání zakázek od zákazníků, byly vyškoleny prodejci DS a po celé Francii se konaly ukázkové prezentace.

V nejbližších dnech se tyto nové verze objeví v showroomech a dodávky zákazníkům začnou během několika týdnů. Sledujte novinky.

Hlavní údaje:

Registrované osobní vozy 2018 2019 Rozdíl
Prémiový trh 281 292 306 068 +8,8 %
Registrace DS 24 004 26 845 +11,8 %
Podíl DS na prémiovém trhu 8,5 % 8,8 % +0,3 %

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
PIA CZ spol.s.r.o., o.z. Auto Heller
Cihelní 3160/49b, 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava
596 606 111
seat@autoheller.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ZNAČKA DS MÁ NYNÍ ZASTOUPENÍ I V OSTRAVĚ

ZNAČKA DS MÁ NYNÍ ZASTOUPENÍ I...

Značka DS je nově blíže zákazníkům z Moravy. Ve spolupráci s partnerskou společností KODECAR  Ostrava otevřela autorizovaný DS SERVIS a nové místo, kde lze vyzkoušet i objednat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Závod plný zvratů a první pódiové umístění pro  Antonia Felixe Da Costu s týmem DS Techeetah

Závod plný zvratů a první pódiové...

Třetí závod v sezóně ABB FIA Formula E, který proběhl v Santiagu de Chile, byl také padesátým startem prémiového francouzského výrobce v tomto seriálu elektrických monopostů. Jubileum se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 3,5 milionu celosvětově prodaných vozů v roce 2019

3,5 milionu celosvětově prodaných vozů...

Probíhající elektrifikace: 10[1] nově uvedených modelů, první etapa cesty k nabídce 100% elektrifikované modelové řady do roku 2025; Silná pozice v Evropě: podíl na trhu 16,8 %; Mezinárodní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - E-DS WEEK 2019: DS AUTOMOBILES ELEKTRIFIKUJE S E-TENSE PAŘÍŽ!

E-DS WEEK 2019: DS AUTOMOBILES...

Po dobu tří týdnů pařížský hotel Molitor bude hostit společnost DS Automobiles. Tento ikonický avantgardní prostor odstartuje strategii elektrifikace této značky prostřednictvím modelů DS 3...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - ZNAČKA DS JE NOVĚ PARTNEREM NADACE DAGMAR A VÁCLAVA HAVLOVÝCH VIZE 97

ZNAČKA DS JE NOVĚ PARTNEREM NADACE...

Francouzská prémiová značka DS stojí kromě nejmodernějších technologií a avantgardního designu také na pevných základech společenské odpovědnosti. V Česku se tak její hodnoty nejlépe...