DS AUTOMOBILES VE SVĚTĚ MÓDY

  • Společnost DS Automobiles, oficiální partner pařížského týdne módy, odhaluje průběh unikátního focení představujícího nově vznikající módní scénu a elektrické modely E-Tense.
  • Projekt s názvem „Un Autre Regard“ (Jiný pohled) je výsledkem setkání různých oborů, propojených avantgardním duchem, a odkazem na téměř 50 let staré fotografie Sarah Moon zobrazující vůz SM.
  • Tato iniciativa společnosti DS Automobiles je součástí komplexního plánu na přenesení know-how francouzského luxusu do automobilového odvětví, který se již promítl do řady projektů spolupráce s renomovanými firmami a uměleckými řemeslníky.

Pařížský týden módy se při své letošní letní sezóně otevře širšímu publiku než obvykle, protože přehlídky budou vysílány online. Partnerem akce je společnost DS Automobiles, která se naplno zapojí a představí práci nových designérů.

Společnost DS Automobiles se od svého vzniku při vytváření vizuální identity svých vozů inspirovala módou a kinematografií. Auto mění svůj charakter v závislosti na projektu, někdy je z něj hlavní postava, jindy doplněk. Projekt „Un Autre Regard“ otevírá nové možnosti ve světě fotografického umění.

Módní značky Blue Marble, Boramy Viguier, EGONlab, Germanier a Mansour Martin, které organizátoři z Fédération de la Haute Couture et de la Mode označili jako nové a objevné, nabídli to nejlepší ze své práce. Fotograf Paul Franco se posunul po Seině směrem od Tokijského paláce. kde tyto talenty obvykle prezentují nové trendy, do zámku Château de Bizy, kde odhalil svou vizi pařížského týdne módy 2020.

Na nádvoří a v zahradách zámku bylo představeno pět fotografií vozů DS 3 Crossback E-Tense, DS 7 Crossback E-Tense 4×4 300 a DS 9 E-Tense.

Paul Franco s nadšením komentoval: „Jsem nadšený z práce Sarah Moon, je to opravdu výjimečná fotografka, inspiroval mě také Steven Klein. Mé fotografie v tomto projektu jsou kombinací těchto dvou odlišných stylů, jedna stránka je poetická, velmi ženská, druhá je v něčem odhodlanější a mužnější, u té jsem používal blesk. Fotografie jsou kombinací obou těchto stránek, stejně jako já. Chtěl jsem vytvořit módní fotografie s automobily a výsledek se mi moc líbí, pomohlo k tomu i zpracování kombinující ostrost a rozostření. Měl jsem volnou ruku a zvolil jsem modelku ležící na kapotě vozu DS 9 v kůži zdobené velkými cvočky z dílny firmy EGONlab. Během focení do toho dala ohromné množství energie. Lesklé cvočky v kontaktu s karoserií vytváří fantastické fotografie. Jsem si vědom toho, že jsme překročili hranice světa automobilů, ale auto tak lépe vynikne!“

Setkání těchto pěti tvůrců a vozů DS Automobiles dalo pod dozorem fotografa jedinečnou dimenzi pojmu „krása“. Primární role oděvu nebo automobilu se stírá a vzniká opojný požitek.

Společnost DS Automobiles pravidelně pracuje již od svého založení před pěti lety s největšími módními salony uznávanými pro své know-how. Týmy studia DS Design Studio Paris spolupracovali s těmi nejlepšími řemeslníky, specialisty na výšivky, zavazadla, peří, křišťál nebo slámu při vytváření stále ikoničtějších interiérů vozů. Vzniklá díla se stala zdrojem inspirace pro kokpity vozů DS 3 Crossback , DS 7 Crossback, DS 9 i budoucích modelů značky.

Projekt „Un Autre Regard“ bude k vidění především na účtu @DS_Official Instagram, a to od 9. do 13. července, během pařížského týdne módy. Ve velmi omezeném množství bude k dispozici také tištěná verze.

Autoři

BLUE MARBLE

Blue Marble je francouzská značka pánského oblečení, kterou založil Anthony Alvarez v roce 2017 v Paříži. Jeho talentovaný kreativní tým pracuje na koncepci značky Blue Marble a kolekcí pro jednotlivé sezóny, pro které je výchozím bodem a zdrojem inspirace vždy jedno konkrétní město, zvolené pro bohatost své historie, svou současnou městskou kulturu a multikulturní vlivy z jiných částí světa. Anthony Alvarez si od tohoto města přebírá určité principy krásy, které jsou pro něj důležité. Estetická stránka Blue Marble odpovídá městskému vladaři s vytříbeným vkusem, který rád prosazuje svou vzpurnou povahu a svou touhu zpochybňovat establishment.

Boramy Viguier

Pařížský designér Boramy Viguier, který čtyři roky získával zkušenosti od Lucase Ossendrijvera ve firmě Lanvin, představil v roce 2017 vlastní značku, pro jejíž modely je charakteristické důmyslné vrstvení materiálů a výrazné tvary, což mu rychle vyneslo uznání módního odvětví. Klasické pánské oděvy doplňují detaily sportovního oblečení, jako jsou hrubé zipy, elastické zapínání a nadměrné kapuce, které jim dodávají modernější styl, aniž by byla ohrožena jejich funkčnost. Mladý talent se etabloval jako vycházející hvězda módní scény.

EGONlab

EGONlab je mladá francouzská značka, jejíž vizuální identita je hluboce inspirována uměleckými trendy, které výrazně ovlivnily současnou společnost. Každá z jejích kolekcí představuje uměleckou interpretaci těchto uměleckých revolucí a z nich plynoucích efektů „přelévání“. EGONlab, spojující módu, hudbu, pohybový design a umění, je multimediální značka, která je současně hnutím nabízejícím svým zákazníkům zcela pohlcující a jedinečný zážitek.

Germanier

V roce 2013 nastoupil Kevin Germanier po dvou letech na vysoké škole umění a designu HEAD v Ženevě na univerzitu Central Saint Martins, oddělení dámských oděvů. Finalista soutěže EcoChic Design Award 2014–15 byl pověřen vytvořením první udržitelné kolekce pro čínskou luxusní značku Shanghai Tang. Po návratu z Hongkongu nastoupil jako stážista do oddělení kožených výrobků ve společnosti  Louis Vuitton, kam se posléze vrátil po ukončení studia na Central Saint Martins. V roce 2018 došlo k založení značky Germanier, která svou první kolekci představila v únoru téhož roku. V roce 2019 jeho etický a současně okouzlující styl módy zaujal porotu ceny LVMH, kde se dostal do semifinále, a byl rovněž finalistou ceny ANDAM.

Mansour Martin

V roce 2019 vytvořili Mansour Badjoko a Martin Liesnard značku Mansour Martin. Zakladatelé, kteří jsou oba původem z Belgie, mají za sebou různé cesty. Mansour Badjoko vystudoval vysokou školu vizuálních umění La Cambre a Francouzský institut módy. Martin Liesnard absolvoval univerzitní studium v Paříži, kde studoval management luxusního zboží, módy a designu. Dnes kombinují své zkušenosti a know-how ve společném tvůrčím duu. Značka Mansour Martin kombinuje popové, městské a kulturní inspirace a vytváří sofistikovaný i fantazijní svět. Značka Mansour Martin navrhuje udržitelnou a ohleduplnou módu, která je určena pro muže a může ji nosit i žena. Modely jsou vyráběny v Evropě a jsou z naprosté většiny šetrné k životnímu prostředí.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě:  DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až 360 koní

Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až...

Budoucnost se zdá být božská. Francouzská automobilka DS představila novou DS 7, nádherné SUV s jedinečným komfortem, elektrifikovanými motory s výkonem až 360 koní a technologickou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY ŠAMPIONÁT FORMULA E

DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY...

Společnost DS Automobiles, která zvítězila v Poháru týmů i jezdců již v loňské sezóně, si v sezóně 2019–2020 díky stáji DS Techeetah, Antóniu Félixovi da Costa a Jean-Éricu Vergnemu oba...