DS AUTOMOBILES OVLÁDÁ JIŽ DVA ROKY ŠAMPIONÁT FORMULA E

  • Společnost DS Automobiles, která zvítězila v Poháru týmů i jezdců již v loňské sezóně, si v sezóně 2019–2020 díky stáji DS Techeetah, Antóniu Félixovi da Costa a Jean-Éricu Vergnemu oba tituly ponechala.
  • Vítěz António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne, který skončil třetí, vytvořili se svými vozy DS E-Tense FE20 nové rekordy.
  • Oba tituly, získané v konkurenci automobilek, jejichž počet byl zatím v tomto šampionátu FIA nejvyšší, odrážejí vedoucí postavení společnosti z hlediska přechodu na nové zdroje energií, kdy se může ve srovnání se všemi ostatními společnostmi vyrábějícími vozy s různými typy pohonu pochlubit nejnižšími emisemi CO2 v Evropě.

BERLIN TEMPELHOF AIRPORT, GERMANY – AUGUST 13: Jean-Eric Vergne (FRA), DS Techeetah, and Antonio Félix da Costa (PRT), DS Techeetah, with team during the Berlin E-Prix VI at Berlin Tempelhof Airport on Thursday August 13, 2020 in Berlin, Germany. (Photo by Sam Bloxham / LAT Images)

Společnost DS Automobiles, která vstoupila do Formule E jako první prémiová automobilka ihned po otevření této 100% elektrické soutěže výrobcům, hromadí od počátku rekordy. V sezóně 2018-2019 získala stáj DS Techeetah titul v Poháru týmů a Jean-Éric Vergne v Poháru jezdců a v letošní sezóně si značka oba tituly udržela – vítezem ročníku 2019/2020 se stala stáj DS Techeetah a António Félix da Costa. Poprvé se podařilo tituly získat již před posledním kolem soutěže.

DS Automobiles drží rekord z hlediska počtu titulů v sezónách jdoucích po sobě (2 týmy a 2 jezdci), rekord pro počet pole position (13) a prvních míst pro stejný tým (2 s DS Techeetah). DS Automobiles je rovněž jediný výrobce, který vyhrál E-Prix od roku 2016 každý rok.

Vozy DS E-Tense tak na konci letošní sezóny 2019/2020 se čtyřmi výhrami, devíti pódiovými umístěními, pěti pole position a třemi nejrychlejšími koly v závodě v rámci jedenácti E-Prix předčily vozy Nissan IM02, Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01, Audi e-tron FE06, BMW i.FE20, Jaguar I-Type IV, Porsche 99X Electric, Mahindra M6Electro, PENSKE EV-4 a NIO FE-005. Ještě nikdy nezakončil tým (+ 77 bodů) a jezdec (+ 71 bodů) sezónu s takovým předstihem.

António Félix da Costa získal rok po vítězství Jean-Éric Vergneho také několik rekordů, a to tři pole position po sobě a tři po sobě jdoucí výhry v jedné sezóně a rovněž první hattrick (pole position, vítězství a nejrychlejší kolo) v Berlíně.

Značka DS Automobiles využívá od roku 2015 znalosti získané ve Formuli E při vývoji elektrifikovaných modelů, které určují měřítka kvality ve svých příslušných kategoriích. Výběr technologií pro elektromotory, baterie a ovladač výkonu, jakož i pro řízení softwaru se opírá o zkušeností ze závodů. Vozy DS 3 Crossback E-Tense (nabízející jedinečnou eleganci u vozu se 100% elektrickým pohonem), DS 7 Crossback E-Tense 4×4 300 a DS 7 Crossback E-Tense 225 (plug-in hybridy s emisemi CO2 od 30 g/km) zařadily značku DS Automobiles mezi nejlepší výrobce vozů s více druhy pohonu.

Použití elektrických technologií u vozů určených do běžného provozu přináší znatelné zvýšení účinnosti a proměňuje vysoce elegantní elektrický luxus na vysoce výkonný. Značka DS Automobiles bude pokračovat na cestě elektrifikace a v nejbližší době představí model DS 9 E-Tense, řadu hybridních plug-in hatchbacků s výkonem až 360 k. Od roku 2025 budou všechny nové modely značky elektrifikovány..

„Účast DS Automobiles ve Formuli E je korunována úspěchem. d roku 2015 bylo cílem urychlit vývoj našich elektrifikovaných modelů. Od loňského roku má naše celá produktová řada 100% elektrické nebo plug-in hybridní verze. Tyto tituly, které jsme získali zejména tváří v tvář německé konkurencí, nám také umožňují získat proslulost a zvýšit podíl na trhu. Ráda bych ocenila výjimečný výkon týmu šampionů, který ztělesňuje naše technologické a strategické know-how. Gratulujeme stáji DS Techeetah k těmto titulům FIA a divizi DS Performance za to, že vyvinula nejúžasnější ze všech 100% elektrických závodních vozů.“

Stáj DS Techeetah bude o tituly bojovat i v příští sezóně, za volant opět usednou António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Koncepční bohyně zvítězila v anketě GQ CAR AWARDS 2023!

Koncepční bohyně zvítězila v anketě...

Koncepční vůz DS E-TENSE PERFORMANCE, navržený jako vysoce výkonná laboratoř, která má urychlit vývoj technologií pro další generace vozů DS Automobiles, získává nové ocenění v anketě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě:  DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až 360 koní

Nová bohyně elegance: DS 7 nabízí až...

Budoucnost se zdá být božská. Francouzská automobilka DS představila novou DS 7, nádherné SUV s jedinečným komfortem, elektrifikovanými motory s výkonem až 360 koní a technologickou...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

NOVÝ SEDAN DS 9 – UVEDEN NA ČESKÝ TRH

DS 9 je velký sedan nové generace určený pro mezinárodní trhy. DS 9 je nesmírně elegantní a nabitý technologiemi. Je ztělesněním vynikající francouzské kvality značky DS na rychle se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU PRO NEJKRÁSNĚJŠÍ KONCEPČNÍ VŮZ ROKU 2021

DS AERO SPORT LOUNGE ZÍSKAL HLAVNÍ CENU...

Festival Automobile International, který je uznáván jako jedna z nejvýznamnějších událostí roku na programu automobilového odvětví, udělil při příležitosti svého 36. ročníku ocenění...