DS 3, který byl na trh uveden na jaře 2010, je příkladem úspěchu: po celém světě ho dnes jezdí 320 000 kusů ve verzi hatchback a cabrio

DS 3 A DS 3 Cabrio, nový xenonový podpis FULL LED.

1citroooa900

1citroooab900

Značka DS, která se v červnu 2014 stala samostatnou značkou,

– se rozhodla vybavit tento svůj vůz ze segmentu B novými technologickými inovacemi. Nový motor s výjimečnými výkony, automatický systém brzdění při nízké rychlosti, nový světelný podpis, služby mobilního připojení,…. DS 3 má všechny přednosti, kterými může ještě lépe splňovat očekávání svých zákazníků z hlediska výkonů, bezpečnosti a pohody.

Motor THP 165 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Motor THP 165 S&S byl zkoncipován tak, aby již nyní splňoval emisní normu Euro 6, která vstoupí v platnost v září 2015. Přebírá všechny vlastnosti motoru THP 155 Euro 5 a používá řadu nových technických inovací. Jediným cílem je nabídnout lepší výkony a nízkou spotřebu a emise:

 • maximální vstřikovací tlak se zvýšil ze 120 bar (THP 155) na 200 bar. Umožňuje lepší rozstřikování paliva, což zlepšuje spalovací reakci a citelně snižuje emise škodlivin, zejména při startování za studena;
 • byla přidána technologie Stop&Start (s posíleným startérem). Tato novinka společně s lepším řízením elektrické a hydraulické energie (například odpojitelné vodní čerpadlo a olejové čerpadlo s proměnlivým objemem, které se již používají u motoru THP 155) umožňuje snížení spotřeby ve městě o přibližně 10 % oproti motoru Euro 5;
 • bylo sníženo vnitřní tření motoru čep pístu s povrchem DLC (Diamond Like Carbon, odlehčené pístní čepy). Tato novinka snižuje spotřebu paliva a přispívá k prodloužení doby mezi doplňováním paliva do nádrže;
 • a konečně nový design turbodmychadla (lopatek) umožňuje zvýšit výkon a dosáhnout lepší odezvy při akceleraci v nízkých otáčkách.

Motor THP 165 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

 • dosahuje díky těmto novinkám maximálního výkonu 120 kW (165 k CEE) při 6 000 ot/min. Maximální točivý moment je 240 Nm při 1 400 ot/min a zůstává konstantní až do 4 000 ot/min. Řízení při nízkých a středních otáčkách je tak velmi příjemné.

Vozy DS 3 a DS 3 Cabrio THP 165 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou vykazují spotřebu ve smíšeném režimu 5,6 l/100 km, jejich emise činí 129 g CO2/km, což představuje úsporu o 6 g/km, tj zlepšení o 3,5 % (ve smíšeném režimu a v porovnání s motorem THP 155 Euro 5).

1.2 Motor PureTech 110 S&S s manuální převodovkou

Vozy DS 3 a DS 3 Cabrio byly v roce 2012 představeny s atmosférickými motory PureTech 82 a PureTech 82 S&S a v listopadu 2014 se objevují s přeplňovanou verzí, motorem PureTech 110 S&S s manuální převodovkou.

Tento přeplňovaný motor, vystavěný na základě tříválcové struktury řady PureTech s inovativními a účinnými technologiemi, je opatřen turbodmychadlem nové generace s vysokým výkonem (240 000 ot/min) a centrálním vysokotlakým přímým vstřikováním (200 bar).

Aby motor vydržel silné namáhání, byly některé jeho díly oproti atmosférickým verzím posíleny:

 • hliníková hlava válců je legována mědí, aby zvládla velké zatížení.
 • hliníkový blok motoru (jako u atmosférické verze) je tepelně zpracován a vložky válce vyrobené litím (jako u atmosférické verze) jsou potaženy hliníkovou vrstvou pro zlepšení rozptylu tepla,
 • kliková hřídel je z oceli (u atmosférických verzí z litiny),
 • ventily jsou duté a obsahují sodík pro snadnější ochlazování hlavy ventilu,
 • ojnice jsou z vysoce kvalitní oceli (vysoká mez pružnosti, vysoká mechanická odolnost, vysoká odolnost vůči namáhání),
 • mazání motoru zajišťuje olejové čerpadlo s proměnlivým objemem: regulace tlaku se řídí podle motoru, aby byl průtok a tlak co nejpřesnější.

Výsledkem je motor PureTech 110 S&S s manuální převodovkou

 • ten dosahuje maximálního výkonu 81 kW (110 k CEE) při 5 500 ot/min a točivého momentu 205 Nm od 1 500 ot/min. DS 3 s manuální pětistupňovou převodovkou a technologií Stop&Start nabízí vynikající potěšení z řízení a vysokou úroveň poskytovaných funkcí a přitom spotřebu ve smíšeném režimu 4,7 l/100 km a emise 107 g CO2/km při použití pneumatik s ultra nízkým valivým odporem.

Nové technologické prvky výbavy

Active City Brake

U vozů DS 3 a DS 3 Cabrio se poprvé objevuje nová technologie skupiny PSA Peugeot Citroën pro nouzové brzdění ve městě. Tento automatický systém brzdění Activve City Brake umožňuje zabránit kolizím při nízké rychlosti.

Laserové čidlo s dosahem na malou vzdálenost umístěné v horní části čelního skla detekuje překážky, jako je vůz jedoucí stejným směrem nebo stojící před autem. Při jízdě do 30 km/hod čidlo zjistí případné riziko a přímo komunikuje s počítačem brzdění, aniž by řidič musel sešlapávat brzdový pedál, aby nedošlo ke kolizi nebo aby se díky snížení rychlosti zmírnily její důsledky. Automatické brzdění může vést k úplnému zastavení vozu, pokud si to situace vyžaduje. V tom případě dojde k dočasnému zastavení vozu (na přibližně 1,5 vteřiny), aby řidič mohl opět převzít kontrolu nad vozem a sešlápnout brzdový pedál.

Připomeňme, že systém před spuštěním automatického brždění a pokud zjistí rizikovou situaci, předem naplní hydraulický brzdový systém a přiblíží k sobě brzdové destičky (funkce PREFILL). Pokud situace vyžaduje automatické zabrzdění, zareaguje systém rychleji (úspora několika stovek milisekundy).

Nové bi-xenonové světlomety Full LED

Vozy DS 3 a DS 3 Cabrio jsou opatřeny novými světlomety, které v sobě ve světové premiéře spojují xenonovou technologii, technologii LED a nové směrovky s posuvem světla. Tyto světlomety dodávají vozu DS 3 výrazný pronikavý pohled a zajišťují kvalitu osvětlení jak u potkávacích, tak u dálkových světel.

Tok světla je díky společnému použití 3 LED modulů a jednoho xenonového modulu silný, široký, homogenní pro větší viditelnost a komfort při jízdě v noci.

Parkovací světla zajišťují 3 LED moduly. Při zapnutí potkávacích světel se navíc rozsvítí xenonový modul, výsledkem je silný, široký a homogenní tok světla. U dálkových světel se paprsky 3 LED modulů a xenonového modulu zintenzívní pro zajištění požadované síly osvětlení. Tato technologie poskytuje výjimečný komfort řízení a umožňuje lepší předjímání, zejména při vjezdu a výjezdu ze zatáček pro větší bezpečnost.

Spojení obou technologií umožňuje rovněž snížit spotřebu energie o přibližně 50 % u potkávacích světel a o 67 % u dálkových světel. Standardní životnost LED diod je více než 20 tisíc hodin, takže jsou dvacetkrát trvanlivější než halogenové žárovky.

Výsledkem je tedy výjimečné osvětlení, větší viditelnost a vyšší komfort zejména při jízdě v noci, a rovněž snížení spotřeby energie pro osvětlení.

DS Connect: nabídka služeb mobilního připojení

DS Connect je řada služeb mobilního připojení vyvinutá pro splnění očekávání zákazníků značky z hlediska bezpečnosti, úspory času, rozpočtu a pohody. DS tak nabízí DS Connect BOX a Scan MyDS.

DS Connect BOX

 • je služba mobilního připojení fungující na základě GPS modulu a SMS karty zabudované na palubě vozu. Uživatel tak má během celé doby životnosti vozu přístup ke službám, které splňují jeho očekávání z hlediska pohody a úspory času.
 • seskupuje tísňové a asistenční volání s lokalizací vozu nazvané paket SOS & Assistance a dále službu paket Monitoring.

Paket SOS & Assistance

V případě nevolnosti nebo nehody se zákazník stisknutím tlačítka „SOS“ přímo spojí s platformou tísňového volání. Systém zákazníka identifikuje a automaticky lokalizuje a v případě potřeby jsou k němu vyslány potřebné záchranné složky. V případě většího nárazu spustí vůz DS tísňové volání automaticky. Zákazník tak získá vzácný čas ve chvíli, kdy se počítá každá minuta.

V případě poruchy se stisknutím speciálního tlačítka s logem značky zákazní spojí s asistenční službou, která mu poskytne základní rady a v případě potřeby může na základě prvních diagnostických informací na místo poslat servisní vůz.

Služba umožňuje rychlou lokalizaci zákazníka a zkracuje čas potřebný k zásahu.

Paket Monitoring

– nabízí virtuální servisní knížku a modul přispívající k ekologickému řízení, které jsou k dispozici v osobní složce zákazníka MyDS* na internetu (k dispozici na začátku roku, prozatím dostupné v MyCITROËN).

Virtuální servisní knížka informuje zákazníka o nutnosti provést servisní kontrolu či údržbu a připomíná předchozí výstrahy vozu.

Modul ekologického řízení analyzuje styl řízení a řidiči nabízí rady, jak snížit spotřebu paliva.

Paket Monitoring takto přispívá k zákazníkově klidu (pokud jde o údržbu) a umožňuje mu optimalizovat rozpočet na používání automobilu a současně přispívat k ochraně životního prostředí

DS Connect BOX je potenciálně k dispozici u všech vozů DS (DS 3, DS 3 Cabrio, DS 4 a DS 5). K dnešnímu dni je již 200 000 vozů DS vybaveno základní úrovní služeb, tedy paketem SOS & Assistance. Tyto služby jsou s pakety SOS & Assistance k dispozici již od 7500Kč.

Na začátku roku 2015 doplní nabídku tyto dvě nové služby :

Paket Mapping umožňující nalézt zaparkovaný vůz a v klidu ho půjčovat:

Tato funkce zajišťuje sledování používání a pozici vozu. Zákazník si tak může ověřit, zda je jeho vůz DS používán správně podle kritérií, které si předem nastavil ve své osobní složce (například omezení na určitý časový úsek či místa). V případě překročení časových úseků a míst bude upozorněn e-mailem. Zákazník může rovněž najít svůj vůz pomocí chytrého telefonu, zobrazit v reálném čase jeho polohu, místo, kde byl naposledy zaparkován, a poslední projeté trasy

A paket Tracking pro nonstop asistenci v případě odcizení vozu.

V případě odcizení vozů usnadní Paket Tracking práci policie, které předá údaje o poloze vozu.

Scan MyDS

 • je aplikace pro chytré telefony, která umožňuje optimalizovat poptávku a vyhledávání informací o kontrolce na palubní desce, prvku výbavy nebo funkci vozu DS. Tato aplikace funguje na základě rozpoznávání obrazu a v telefonu okamžitě zobrazí informaci z příručky o používání vozu. Tento nástroj poskytuje odpovědi na otázky díky intuitivní a vždy dostupné palubní dokumentaci.
 • navíc umožňuje přístup ke knihovně s kontrolkami umístěnými na palubní desce, v níž řidič nalezne, co daná kontrolka znamená, a základní rady. Aplikace je k dispozici bezplatně v osobní složce a lze ji stáhnout v obchodě App Store či Google Play.

Francouzská značka DS vznikla oficiálně v Paříži 1. června 2010

– a potvrdila tak svou ambici umožnit francouzskému automobilovému průmyslu zařadit se mezi luxusní segmenty. Řada DS zachovává hodnoty inovace a odlišnosti, které převzala od vozu DS z roku 1955. Řadu DS, jež je určená pro zákazníky, kteří usilují o osobní vyjádření, dnes tvoří modely DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 5, DS 5LS* a DS 6* (* v prodeji pouze v Číně). Nabídka DS, pro kterou je typická výraznost z hlediska stylu, elegance do posledního detailu, ušlechtilé materiály a technologie, jako je v prvé řadě dieselový hybridní pohon, Hybrid4, v nabídce u vozu DS5. V Evropě je řada DS prodávána ve speciálních showroomech Citroën, v Číně využívá specifické prodejny DS. DS, to nejsou pouze výrobky, ale i exkluzivní prémiové služby pro zákazníky, nabízené zejména prostřednictvím klubu DS PRIVILÈGE. V roce 2013 potvrdila DS svůj celosvětový úspěch. Zaregistrovala 120 000 prodaných vozů, od zahájení prodeje jde již o 500 000 prodaných kusů.

www.driveds.com

.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - PALLAS a ÉTOILE: Nová označení pro auta DS

PALLAS a ÉTOILE: Nová označení pro...

V průběhu roku 2024 získají modely DS Automobiles novou, jednodušší strukturu nabídky, vycházející ze dvou verzí s označením PALLAS a ÉTOILE. Cílem je zajistit větší přehlednost a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Průměrné emise CO2 nových automobilů v roce 2023 v Česku nepatrně klesly. Premiantem je Citroën

Průměrné emise CO2 nových automobilů...

V uplynulém roce si v oblasti osobních vozidel připsaly nejvíce registrací značky Škoda (35,0 %), Hyundai (9,1 %), Volkswagen (8,6 %), Toyota (7,9 %) a Kia (5,2 %). Jak je na tom český trh a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stellantis a Hype nasazují v Paříži první flotilu 50 bezbariérových taxíků na vodíkový pohon

Stellantis a Hype nasazují v Paříži...

Skupina Stellantis – první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla na vodíkový pohon – a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Koncepční bohyně zvítězila v anketě GQ CAR AWARDS 2023!

Koncepční bohyně zvítězila v anketě...

Koncepční vůz DS E-TENSE PERFORMANCE, navržený jako vysoce výkonná laboratoř, která má urychlit vývoj technologií pro další generace vozů DS Automobiles, získává nové ocenění v anketě...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...