Citroën v Pekingu na Autosalonu, který byl zahájen minulý týden

Citroën představuje zmodernizovanou verzi vozu Elysée včetně verze na GNV, dále Citroën prototyp C2 Kappa a koncept C-Cactus s hybridním pohonem.

Čína představuje pro Citroën největší mimoevropský trh. V roce 2007 zde Citroën prodal 109 700 vozů. Od příchodu na čínský trh zde značka prodala již více než 800 000 vozů.

C-Elysée

Citroën vystavuje ve světové premiéře model C-Elysée. Tento vůz, vycházející z verze Elysée, přináší mnoho novinek, které se projevují na jeho stylu, kvalitě, technologii a jízdních vlastnostech.

Čelní strana C-Elysée má expresivní moderní vzhled, který je zcela v linii posledních novinek produkce Citroënu. Inovovaný vzhled je doplněn novými disky kol a zadními trojrozměrnými světly. Interiér se honosí novými předními sedadly a světlými odstíny čalounění.

C-Elysée získal více než 300 vylepšení u všech částí a funkcí vozu, jejichž cílem je uspokojit zákazníka, ať už stávajícího či nového. Úpravy, kterými vůz C-Elysée prošel, měly za cíl zajistit vynikající kvalitu jak pokud jde o vzhled, tak o.

Například brzdy byly opatřeny systémem nejnovější generace zabraňujícím zablokování kol. C-Elysée může být vybaven audio systémem s funkcí Bluetooth, jukeboxem s 6 CD na hard disku a přípojkou USB. Víko zavazadlového prostoru vozu C-Elysée má automatické otevírání.

Nová modelová řada má 3 úrovně konečné úpravy a 5 verzí a je k dispozici s motorem 1.6i 16v, jež splňuje normy Euro IV. Motor je spojen se 2 typy převodovek. Odpružení prošlo úpravami, jejichž cílem bylo snížit hladinu hluku. Na stánku bude představena i verze CNG.

Nový model C-Elysée přichází posílit modelovou řadu vozů, které v Číně vyrábí Dong Feng Peugeot Citroën Automobiles (DPCA), což je společný podnik PSA Peugeot Citroën a jejího čínského partnera Dong Feng Motors. Tvoří ji vozy C2, Fukang, Xsara Picasso a C-Triomphe, které jsou všechny vyráběny ve Wuhanu v provincii Hubei. Tuto modelovou řadu doplňují modely dovážené z Evropy. Jde o C4 kupé, C5 sedan a C6.

C2 Kappa: dynamické partnerství

Citroën vystavuje koncept C2 Kappa, který vznikl ve spolupráci s nejvýznamnější značkou sportovního oblečení na čínském trhu. Prototyp navazuje na verzi C2 VTS, která se v Číně již prodává. Odlišuje se od ní specifickými prvky karoserie (přední strana, přední i zadní nárazník, přední i zadní světla, zadní spojler, obložení prahu, atd.) a zcela novou vnitřní i vnější výzdobou.

Značka chce s tímto konceptem nejen pokračovat ve své strategii individualizace modelu C2, který se mimo jiné zúčastnil čínského mistrovství v rallye, ale i otestovat reakci trhu na nové obchodní nabídky.

C-Cactus: Nové ekologické atraktivní pojetí funkcionalistického automobilu

Citroën s důmyslným konceptem C-Cactus rozvíjí nové pojetí automobilového designu a plní ambiciózní cíl značky, kterým je uvést na trh ekologický sedan s příjemným, atraktivním designem, vybavený hybridním pohonným agregátem a nabízený za stejnou cenu jako model C4 v základní výbavě.

K vyřešení této složité rovnice si Citroën vybral cestu nových koncepcí designu. Konstruktéři značky se rozhodli zavrhnout prvky, které nejsou nezbytné pro komfort, a soustředili se místo nich na technologii, styl a ekologickou výbavu, jež jsou pro uživatele přínosem.

C-Cactus je ekologický vůz. K jeho výrobě byl použit vysoký podíl recyklovaných a recyklovatelných materiálů, vyznačuje se dále nízkou spotřebou, stejně jako rostlina, po níž dostal své jméno,. Při hmotnosti pouhých 1180 kg a s hybridním pohonem HDi má C-Cactus spotřebu 2,9 l/100 km s emisemi CO2 78 g/km.

Za své nízké výrobní náklady vděčí použití moderních materiálů a racionálnímu konstrukčnímu procesu využívajícímu menší množství dílů. Kabinu vozu tvoří něco málo přes 200 součástí, což představuje téměř poloviční počet oproti konvenčnímu sedanu shodné velikosti.

Čína: hlavní trh pro značku

Čína zaujímá z pohledu Citroënu rozhodující místo. Již před několika lety se stala pro značku nejvýznamnějším mimoevropským trhem. V roce 2007 zde prodej dosáhl 109 700 vozů.

Od příchodu na místní trh v roce 1991 značka prodala již více než 800 000 vozů, díky čemuž se stala jednou z firem, které v zemi dobře znají.

Na čínském trhu je přítomno 217 prodejců 4S (Sales, Service, Spare parts, Standard) ve 186 městech, kteří jsou připraveni prodávat a postarat se o nové C-Elysée jako o ostatní nabízené vozy z modelové řady. Uživatelé mají 24 hodin denně k dispozici speciální telefonní linku.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - PALLAS a ÉTOILE: Nová označení pro auta DS

PALLAS a ÉTOILE: Nová označení pro...

V průběhu roku 2024 získají modely DS Automobiles novou, jednodušší strukturu nabídky, vycházející ze dvou verzí s označením PALLAS a ÉTOILE. Cílem je zajistit větší přehlednost a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Průměrné emise CO2 nových automobilů v roce 2023 v Česku nepatrně klesly. Premiantem je Citroën

Průměrné emise CO2 nových automobilů...

V uplynulém roce si v oblasti osobních vozidel připsaly nejvíce registrací značky Škoda (35,0 %), Hyundai (9,1 %), Volkswagen (8,6 %), Toyota (7,9 %) a Kia (5,2 %). Jak je na tom český trh a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stellantis a Hype nasazují v Paříži první flotilu 50 bezbariérových taxíků na vodíkový pohon

Stellantis a Hype nasazují v Paříži...

Skupina Stellantis – první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla na vodíkový pohon – a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Koncepční bohyně zvítězila v anketě GQ CAR AWARDS 2023!

Koncepční bohyně zvítězila v anketě...

Koncepční vůz DS E-TENSE PERFORMANCE, navržený jako vysoce výkonná laboratoř, která má urychlit vývoj technologií pro další generace vozů DS Automobiles, získává nové ocenění v anketě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sláva na Hradě:  DS Automobiles a pak nový prezident

Sláva na Hradě: DS Automobiles a pak...

Pár dní před zvolením nové hlavy státu představila značka DS Automobiles na Pražském hradě své dva vrcholné modely, novou DS 7 E-TENSE 300 a limuzínu DS 9 E-TENSE 360. Modely mohli obdivovat...