Citroen C4 – tak jiný …, tak svůj …

Bude poprvé představen na podzimním pařížském autosalonu

Citroën novým modelem C4 rozšiřuje svou nabídku v segmentu vozů střední třídy: hatchback a coupé, dva nové vozy s jedinečným designem a užitnými vlastnostmi.


Citroen C4 – tak jiný …, tak svůj …
Citroen C4 – tak jiný …, tak svůj …
Citroen C4 – tak jiný …, tak svůj …


C4 hatchback a C4 coupé vynikají každý svým specifickým a působivým designem: tvary hatchbacku jsou oblé, linie coupé jsou naopak spíše ostřejší. Design obou vozů je propracovaný a jejich čisté a plynulé linie propůjčují oběma verzím výrazné aerodynamické vlastnosti, které jsou tradičně silnou stránkou značky Citroen. Oba vozy rovněž vynikají nadprůměrným vnitřním prostorem.


Citroen C4 – tak jiný …, tak svůj …
Citroen C4 – tak jiný …, tak svůj …


Pohodlí cestujících je v Citroenu C4 zajištěno zejména díky úplně novým moderním prvkům výbavy, které usnadňují a zpříjemňují jízdu. Sdružené ovládací prvky umístěné na volantu umožňují ergonomické a snadné ovládání základních funkcí vozu a přispívají k jízdnímu pohodlí řidiče. Jízdní informace se zobrazují na moderním displeji uprostřed palubní desky. Podsvícení displeje je regulováno automaticky v závislosti na světelných podmínkách, což zaručuje dokonalou čitelnost údajů za každé situace. Vnitřní výbava přispívá k pocitu klidu a bezpečí řidiče i spolucestujících. Ten je umocněn zvláštní péči, kterou Citroën věnoval detailům: jízdní pohodlí je umocněno integrovaným osvěžovačem vzduchu ve středovém panelu či bočními okny z vrstveného skla, která přispívají k omezení hluku pronikajícího do vozu.


Citroën C4 má moderní a účinnou výbavu zajišťující bezpečnou jízdu. Mezi nejvýznamnější novinky v oblasti bezpečnostních prvků patří systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Na dálnicích nebo rychlostních komunikacích tento systém detekuje neúmyslné přejetí plné nebo přerušované čáry v případě nezapnutého směrového ukazatele a upozorní řidiče. Další výbava vozu C4, kterou obvykle najdeme pouze u vozů vyšších tříd, jsou samonatáčecí bi-xenonové světlomety. A konečně výbava vozu C4 zahrnuje i omezovač rychlosti a detektor stavu tlaku vzduchu v pneumatikách, které v tomto segmentu vozů jsou opět výjimečné.

Dva vozy s jedinečným stylem


Více než jeden ze tří prodaných vozů v Evropě patří do segmentu hatchbacků střední třídy. Vůz proto musí oslovovat velmi různorodé skupiny zákazníků. To vedlo automobilku Citroën k nabídce dvou úplně odlišných variant karoserie, a to vždy s jedinečným designem:

 • C4 hatchback – s plynulými a čistými liniemi je výrazem estetického cítění značky Citroën. Snoubí se zde plynulost linií a půvab prostoru. Čistý a zároveň robustní až ochranitelský design vozu C4 hatchback je charakteristický svou elegancí.
 • C4 Coupé – Protáhlé a plynulé linie vozu C4 coupé vyjadřují jeho výkonnost a dynamický charakter. Profil tohoto coupé jen dokládá snahu značky Citroën o dosažení optimálních aerodynamických vlastností.

Model C4 byl navržen s důrazem na dokonalé aerodynamické vlastnosti, které jsou tradičně silnou stránkou automobilky. Oba verze dosahují rekordních hodnot aerodynamického koeficientu v této třídě (Cx = 0,28). Takto nízká hodnota výrazně přispívá ke snížení spotřeby paliva a k omezení emisí CO2.


Konstrukční řešení obou vozů nejen skloňuje aerodynamiku ve všech pádech, ale zároveň nabízí nevídaný vnitřní prostor pro cestující, a to jak v pětidvéřové karoserii, tak i ve verzi coupé.

Vnitřní prostor vozu C4 spojuje pohodlí, bezpečnost a ergonomii, díky:

 • nejmodernějšímu vnitřnímu vybavení a palubní desce s čistými liniemi
 • důrazu na snadnost ovládání a ergonomii
 • Volant se sdruženými ovládacími prvky pro pohodlné ovládání jízdních (omezovač rychlosti, tempomat) a doplňkových (ovládání audiosystému, telefonu…) funkcí. To přispívá ke snadnému a ergonomickému ovládání vozu a ke zpříjemnění požitku z jízdy. Co se bezpečnosti týče, tvar čelního airbagu je díky pevné střední části volantu dokonale přizpůsoben anatomii těla řidiče.
 • Moderní displej ve střední části palubní desky zobrazuje jízdní informace. Propouští venkovní světlo, a jeho podsvícení je tak regulováno automaticky v závislosti na světelných podmínkách, což zaručuje dokonalou čitelnost údajů za každé situace.
 • Pro ještě větší pohodlí cestujících a přizpůsobení vnitřního prostoru vozu individuálním požadavkům, je vůz vybaven integrovaným osvěžovačem vzduchu, jehož design je dokonale sladěn se stylem palubní desky.
 • Pokud jde o hlukový komfort, jsou oba modely osazeny vnějšími zpětnými zrcátky aerodynamického tvaru a bočními skly z vrstveného skla, což výraznou měrou přispívá k odhlučnění vnitřního prostoru vozidla.

Jako odpověď na stále větší nároky zákazníků na komfortní výbavu, nabízí Citroën C4 moderní a účinné systémy pro bezpečnou a pohodlnou jízdu, které obvykle najdeme pouze u vozů vyšších tříd.

 • Varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu (ve francouzštině AFIL) je novinka v oblasti bezpečnosti. Systém na dálnicích a rychlostních silnicích detekuje přejetí dělících čar na silnici, které není doprovázeno aktivací směrových světel. Řidič, který mohl podlehnout například chvilkové nepozornosti, je na změnu upozorněn vibračním systémem integrovaným v sedáku – a to vibracemi na té straně sedáku, kde došlo k přejetí čáry. Systém zvyšuje bezpečnost řidiče i celé posádky vozu a předchází nebezpečným situacím.
 • Samonatáčecí bi-xenonové světlomety (s funkci potkávacích i dálkových světel) zaručující optimální rozprostření světelného paprsku v zatáčkách.
 • Citroën C4 disponuje rovněž další výbavou, která se v této třídě vozů vyskytuje velmi zřídka. Jedná se například o omezovač rychlosti či detektor stavu tlaku vzduchu v pneumatikách.

Nabídka motorů pro vozy C4 je velmi bohatá. V nabídce je celkem pět zážehových motorů od 1.4i 16V do 2.0i 16V s výkonem od 90 do 180 k DIN a tři vznětové motory HDi poslední generace, nabízející výkony od 92 do 138 k DIN.


Většina nabízených motorů již splňuje požadavky ekologické normy Euro IV. Navíc jsou vznětové motory instalované do vozů C4 vybaveny filtrem pevných částic (FAP). Je to technologie, kterou dnes najdeme již v téměř 150 000 prodaných vozech značky Citroën na celém světě, a která přispívá ke zlepšení ekologických vlastností motorů HDi.


Citroën C4 svědčí o pokračující strategii značky Citroën nabídnout svým zákazníkům vůz s nejmodernějšími technologiemi s důrazem na bezpečnost a vůz s výjimečným designem.


Model C4 ve verzích hatchback a coupé rozšiřuje nabídku automobilky Citroën v segmentu kompaktních vozů, kde již dnes Citroën nabízí další tři modely (C3, C3 Pluriel a C2), které se výrazně odlišují svým celkovým pojetím tak, aby co nejlépe vyhověly požadavkům širokého spektra zákazníků.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz