Cabriolet Infiniti G37 v evropské premiéře na 79. ženevském autosalonu

Motor V6 s výkonem 320 koní, šestistupňová manuální nebo sedmistupňová automatická převodovka a mimořádně bohaté luxusní vybavení.

Pátý model Infiniti pro Evropu Cabriolet G37 je dosud nejpřitažlivější vůz z nabídky Infiniti. Do prodeje přijde v Evropě v září 2009.

Cabriolet Infiniti G37 v evropské premiéře na 79. ženevském autosalonu

Jako nejnovější výraz filosofie značky Infiniti ‘Inspirující výkon’ v sobě cabriolet G37 kombinuje překrásný design, vzrušující výkon a třídílnou sklápěcí střechou. Tento vůz byl navržen tak, aby vypadal stejně dobře se střechou i bez střechy. Tato „dvojitá krása“ je mezi cabriolety-coupé vzácná a při vytváření cabrioletu G37 byla hlavní motivací.

Cabriolet Infiniti G37 v evropské premiéře na 79. ženevském autosalonu
Cabriolet Infiniti G37 v evropské premiéře na 79. ženevském autosalonu

Cabriolet G37 nabízí od A-sloupku směrem dozadu zcela nový design v porovnání s coupé G37: došlo k rozsáhlému zpevnění konstrukcí, rozšíření zadního rozchodu kol, bylo upraveno zavěšení zadní nápravy. Interiér byl speciálně přizpůsoben sklápěcí střeše: zahrnuje výsuvné ochranné oblouky, příplatkové reproduktory v opěrkách hlavy, větrnou clonu a klimatizovaná přední sedadla.

Cabriolet G37, stejně jako jeho bratr coupé, je poháněn 3,7litrovým motorem V6 řady VQ vybaveným systémem VVEL (variabilní časování a zdvih ventilů) s výkonem 320 koní. K motoru si můžete vybrat jednu ze dvou převodovek, elektronicky řízenou sedmistupňovou automatickou převodovku s hořčíkovými řadicími pádly nebo živě reagující šestistupňovou manuální převodovku s krátkým odstupňováním převodových stupňů.

Přitažlivý interiér cabrioletu G37 zahrnuje standardní kožená sedadla, příplatkový exteriérový audio-systém Bose®, který dynamicky přizpůsobuje ekvalizér podle vnějšího hluku, polohy střechy a rychlosti vozidla. Dále adaptivní dvouzónový systém klimatizace, který upravuje rychlost otáčení ventilátoru podle polohy střechy a rychlosti vozidla, a příplatková klimatizovaná sedadla poskytující funkci vyhřívání i chlazení. Unikátní je, že zadní parkovací kamera je součástí standardní výbavy.

Cabriolet G37 je také prvním vozidlem v sortimentu evropských vozů Infiniti, které bude vybaveno novým a pokročilým navigačním a zábavním systémem. Tento systém zahrnuje dotekovou obrazovku s vysokým rozlišením pro navigační systém s pevným diskem, úplnou integraci přehrávače iPod, hudební server a možnost přehrávat disky DVD.

Přitažlivý styl uvnitř i venku

Cabriolet G37 si udržuje siluetu podobnou coupé, když je střecha zavřená, a to díky použití speciální třídílné „lasturové“ sklápěcí kovové střechy, která umožňuje kratší zadní převis a nízké víko zavazadlového prostoru. Navíc byla střecha zkonstruovaná tak, aby bylo minimalizováno odkapávání vody do interiéru, když řidič po dešti opět sklopí střechu.

V porovnání s coupé G využívá cabriolet G 37 zcela nové díly karoserie od A-sloupku směrem dozadu, společně s celkovou šířkou širší o 32 mm, širším rozchodem kol vzadu a upraveným zavěšením zadní nápravy.

Střecha se automaticky otevře přibližně během 25 sekund. Spínač pro její otevření/zavření se nachází na středové konzole, hned za řadicí pákou. Existuje další možnosti pro ovládání střechy z vnější strany vozu – pomocí tlačítka pro odemknutí na dveřích řidiče.

Vedle proporcí podobných coupé G, nabízí cabriolet G37 další prvky charakteristické pro styl Infiniti, jako jsou plynulé přední křivky, zvlněná hliníková kapota motoru, výrazná příď s dvojitě klenutou mřížkou chladiče a vysoce výkonnými výbojkovými bi-xenonovými světlomety (HID) ve tvaru L s integrovanými mlhovými světly. Na zádi jsou osazená koncová světla navržená speciálně pro cabriolet G37, zahrnující vnitřní „světelný kruh“ pro lepší viditelnost v noci. Chromová ozdobná lišta na víku zavazadlového prostoru zahrnuje jak integrované přídavné brzdové světlo, tak malou kameru pro standardní parkovací systém.

Moderní „samoopravný“ lak Infiniti odolný proti poškrábání je použit standardně u dvou barev určených výhradně pro cabriolet G37 – u tmavě červené a světle modré.

Design interiéru v sobě kombinuje propracovanost, řemeslnou zručnost a promyšlenost s unikátními systémy vytvořenými pro posílení zážitku z jízdy pod širým nebem. Kokpit orientovaný na řidiče nese jasné charakteristické znaky Infiniti – design palubní desky ve tvaru „dvojité vlny“, elektroluminiscenční přístroje Infiniti s bílým a fialovým osvětlením, integrovaný multifunkční displej palubního počítače a analogové hodiny Infiniti. Dvojitý, ručně obšitý a kůží potažený volant byl navržen pro maximální pohodlí a ovladatelnost, s ovládacími spínači audio-systému a tempomatu na volantu v rámci standardní výbavy. Originální hořčíková řadicí pádla jsou standardem pro 7stupňovou automatickou převodovku.

Speciální hliníkové obložení interiéru “Silk Obi” inspirované jemným japonským hedvábím se nachází na přístrojové desce, na středové konzole a na dveřních panelech ve tvarech připomínajících japonská kopí. K dispozici jsou také dvě možnosti obložení pravým dřevem. Kožené čalounění je součástí standardní výbavy a je nabízeno v jedné barvě společné s coupé a ve třech určených pouze pro cabriolet.

Vyhřívané sedadlo řidiče nastavitelné elektricky v osmi směrech/sedadlo spolujezdce nastavitelné v osmi směrech jsou součástí standardní výbavy, klimatizovaná sedadla (s funkcí vyhřívání a chlazení) jsou k dispozici za příplatek.

Elektricky ovládaný systém vstupu s pamětí polohy poskytuje snadný přístup k sedadlům ve druhé řadě (přední sedadla se přesunou dopředu automaticky stiskem tlačítka, aby cestující mohli nastoupit na zadní sedadla). Zadní větrná clona pomáhá snížit turbulence větru, když je střecha otevřená.

Dlouhý seznam výbavy cabrioletu G37 zahrnuje standardní startovací kartu Infiniti se startováním tlačítkem a Adaptivní dvouzónový systém klimatizace představuje pokročilý systém klimatizace, který se reguluje, aby poskytnul optimální pohodlí při zavřené i otevřené střeše.

K dispozici jsou dva audio-systémy, počínaje standardním systémem s 6 reproduktory, přehrávačem disků CD, schopností přehrávat soubory ve formátu MP3 a pomocným vstupem ve středové konzole plus 7“ barevným displejem. Připojení pomocí technologie Bluetooth je standardem. Druhou možností je exteriérový audio-systém Infiniti Bose® se 13 reproduktory, který automaticky optimalizuje nastavení ekvalizéru pro otevřenou/zavřenou střechu. Speciální osobní reproduktory Bose® systému montované v opěrkách hlavy předních sedadel zajišťují skvělou kvalitu zvuku na předních sedadlech, a to bez ohledu na polohu střechy. S touto možností se dodává navigační systém Infiniti nejnovější generace s pevným diskem obsahujícím databázi bodů zájmu. Pro milovníky hudby je k dispozici pevný disk Music Box 10 GB, na který lze uložit až 300 disků CD. Navigace, telefon a audio-systém je možné aktivovat hlasem – což posiluje bezpečnost i pohodlí.

Osvobozující dynamický výkon

Tak jako u coupé G a sedanu G, i v případě cabrioletu G37 vychází vynikající dynamický výkon z pokročilé platformy FM a oceňovaného motoru V6.

Systém VVEL kombinuje hydraulicky ovládané variabilní časování ventilů a elektronicky ovládaný proměnný zdvih ventilů na straně sání, což pomáhá zlepšit nejen výkon a reakci, ale také emise a spotřebu paliva (v porovnání se systémy bez VVEL). Také zajišťuje čistější emise díky rychlejšímu zahřátí katalyzátoru a stabilizaci spalování, když je motor studený.

Pro cabriolet G37 je na výběr jedna ze dvou převodovek: elektronicky řízená 7stupňová automatická převodovka s manuálním režimem, s přizpůsobením otáček při řazení nižšího převodového stupně, se sportovním režimem (DS) a Adaptivním řízením řazení (ASC), které umožňuje rychlejší řazení při sportovní jízdě, a s hořčíkovými řadicími pádly; nebo živě reagující lehká 6stupňová manuální převodovka s krátkým odstupňováním převodových stupňů.

Výborná ovladatelnost a jízdní vlastnosti cabrioletu G37 vycházejí z pokročilé konstrukce platformy FM (Front Mid-ship), která optimalizuje rozložení hmotnost mezi přední a zadní nápravu a vytváří tuhý, stabilní základ pro nezávislé zavěšení všech kol. Zavěšení přední nápravy je konstrukce se dvěma příčnými rameny, s jednočepovým spodním příčným ramenem a dlouhým horním ramenem. Více-prvkové zavěšení zadní nápravy odděluje tlumiče kmitů a pružiny, takže osa tlumiče prochází středem kola. Tato konstrukce pomáhá minimalizovat změny v geometrii a snižuje tření v zavěšení pro hbitou ovladatelnost a plynulé jízdní vlastnosti.

Přesné řízení je zajištěno systémem snímání rychlosti vozidla. Na cabrioletech G37 je standardní také Program elektronické stability (ESP) se spínačem deaktivace a Systém regulace trakce (TCS).

Brzdný výkon je zajištěn standardními odvětranými kotoučovými brzdami na všech 4 kolech se 4kanálovým a 4snímačovým Protiblokovacím brzdovým systémem (ABS), Elektronickým rozdělení brzdné síly (EBD) a Brzdovým asistentem. Cabriolet G37 bude také k dispozici s většími odvětranými kotouči (14“ vpředu/13,8“ vzadu)

Inteligentní tempomat Infiniti (ICC) s brzdovým asistentem, který pomáhá udržovat stálou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu, bude k dispozici za příplatek. Také identifikuje situace s náhlým brzděním tak, že pomocí laserových snímačů určuje vzdálenost a relativní rychlost vozu jedoucímu vpředu ve stejném pruhu a „předpřipraví“ systém Brzdového asistenta ještě dříve, než řidič sešlápne brzdový pedál.

Dělená 5paprsková 18“ litá kola s pneumatikami P225/50VR18 vpředu a P245/45R18 vzadu jsou standardem na cabrioletu G37, zatímco speciální 19“ litá kola s vysoce výkonnými pneumatikami (přední P225/45WR19 a zadní P245/40WR19) budou k dispozici za příplatek.

Zadní sedadlo zahrnuje pevné opěrky hlavy, v každé z nich je integrován výsuvný ochranný oblouk. Na cabrioletu G37 byly posíleny přední podélníky, přední sloupky a prahy karoserie.

Další informace o technických parametrech evropské verze cabrioletu G37, údaje o výkonu, úrovních vybavení a cenách budou zveřejněny před uvedením modelu na trh.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint Premium pro uspokojení poptávky po luxusních prémiových vozech

Auto Palace otevřel v dubnu AutoPoint...

Společnost Auto Palace, přední dealer automobilů hned 9 značek v ČR, rozšiřuje svoji činnost o prodej luxusních ojetin v AutoPointu Premium. AutoPoint Premium – zákazníkům nabídne v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Auto Palace pro ČR a SR v roce 2015 prodala rekordní počet aut: celkem 11 910 a současně tím překonala hranici 100 000 prodaných vozů za 25 roků svého působení v České a Slovenské republice

Společnost Auto Palace pro ČR a SR v...

Společnost upevnila svojí pozici v top 3 největších tuzemských prodejců automobilů. Auto Palace na Spořilově: Společnosti se dařilo také ve fleetových obchodech – ve kterých zaznamenala...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Historicky první prémiový kompakt „Q30 Active Compact“ od značky Infiniti se představí 15.září ve světové premiéře v rámci letošního mezinárodního autosalonu ve Frankfurtu

Historicky první prémiový kompakt...

Model Q30 bude oficiálně odhalen ve Frankfurtu během tiskové konference Infiniti 15. září v 10:15 hodin. Jedinečný expresivní zevnějšek nového modelu Q30 – klade důraz na dynamiku, která...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Beach Party pro dospělé i jejich děti propukne již dnes – tento pátek v Auto Palace Spořilov

Beach Party pro dospělé i jejich děti...

Dealerská síť Auto Palace chystá již na tento pátek akci ve velkém stylu. Kromě kulinářské show KODO Gril Party značky Mazda, která proběhne napříč dealerstvími v ČR, přichystala...