Bridgestone na Ženevském autosalonu 2018

Bridgestone, největší společnost na světě pro výrobu pneumatik a gumárenských produktů[1], se zúčastní 88. mezinárodního autosalonu v Ženevě ve Švýcarsku, jehož brány budou otevřeny od 8. do 18. března 2018. Návštěvníci naleznou v pozoruhodné expozici společnosti Bridgestone inovativní řešení pro mobilitu, včetně nejnovějších produktů pro osobní vozy.

Expozice značek Bridgestone a Firestone: Hala 6 – stánek 6253

Bridgestone s hrdostí představí svou nejnovější prémiovou cestovní letní pneumatiku Turanza T005.

Nová prémiová cestovní pneumatika Bridgestone Turanza T005

Bridgestone s hrdostí představí svou nejnovější prémiovou cestovní letní pneumatiku Turanza T005, která je již k dispozici na evropském trhu. Bridgestone vyvinul pneumatiku Turanza T005 v Evropě, kde ji také vyrábí. Bridgestone Turanza T005 poskytuje vynikající provozní vlastnosti na mokru a hospodárnost v kombinaci s dlouhou životností. Řidiči se tak mohou spolehnout na maximální kontrolu nad vozem v náročných každodenních situacích, zejména v deštivém počasí.

Pneumatika Turanza T005 byla vyvinuta pro spotřebitele v úzké spolupráci s nimi. Bridgestone během vývoje uskutečnil rozhovory s tisíci zákazníků z celé Evropy, aby zjistil jejich požadavky na cestovní pneumatiku i výzvy, jimž čelí v každodenním provozu. Bridgestone na základě analýzy a pochopení potřeb a očekávání zákazníků úspěšně vyvinul pneumatiku, která poskytuje řidičům maximální kontrolu nad vozem, a to především na mokru.

Solární automobil s pneumatikami Bridgestone Ecopia vybavenými technologií ologic

Návštěvníky expozice Bridgestone bezpochyby zaujme také inovativní solární automobil „thyssenkrupp blue.cruiser“, vyrobený studenty univerzity aplikovaných věd v Bochumi (Německo), který se umístil na druhém místě ve třídě Cruiser v soutěži Bridgestone World Solar Challenge 2017, která se uskutečnila loni v říjnu.

Solární automobil je vybaven pneumatikami Ecopia s revoluční technologií ologic společnosti Bridgestone, která poskytuje výjimečnou hospodárnost bez kompromisů v oblastech přilnavosti a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V soutěži World Solar Challenge závodí týmy na trase dlouhé 3000 km napříč Austrálií ve vozidlech vlastní výroby, poháněných výhradně sluneční energií. Bridgestone v roce 2017 poskytoval technické poradenství a pneumatiky Ecopia 4 týmům z Evropy a dalším 17 týmům z celého světa.

Pneumatiky Air Free Concept pro jízdní kola

Žádný návštěvník by si v expozici neměl nechat ujít nejnovější verzi bezvzduchové pneumatiky „Air Free Concept“ (AFC) pro jízdní kola. Tato revoluční bezvzduchová pneumatika kombinuje nosné paprsky z termoplastu s pryžovým běhounem. Uživatel nemusí udržovat tlak v pneumatice a zároveň se nemusí obávat rizika poškození pneumatiky a následné ztráty tlaku. Bezvzduchová pneumatika je kompletně recyklovatelná, čímž přispívá k trvale udržitelnějšímu využívání surovin.

Vystaveny budou rovněž vrcholné produkty z řady prémiových pneumatik Bridgestone.

Prémiové pneumatiky Bridgestone

Vystaveny budou rovněž vrcholné produkty z řady prémiových pneumatik Bridgestone:

DriveGuard nabízí řidičům bezpečnost a komfort rozšířené mobility i po ztrátě tlaku v pneumatice. Díky zachování bezpečné ovladatelnosti lze rychlostí až 80 km/h překonat vzdálenost až 80 km.[2] Touto revoluční pneumatikou může být vybaven téměř jakýkoli osobní automobil se systémem TPMS.

Dueler A/T 001 je odolná celoroční pneumatika pro vozy s pohonem všech kol. Její konstrukce maximalizuje trakci mimo zpevněné cesty při zachování bezpečné ovladatelnosti a kontroly nad vozem při provozu na silnici.

Potenza S007 poskytuje řidičům prémiových vysokovýkonných sportovních vozů nejvyšší adhezi a nejpohotovější reakce na řízení, se zárukou maximální stability a ovladatelnosti dokonce i při rychlostech nad 300 km/h.

Blizzak LM001 EVO používá nejnovější technologie Bridgestone pro zimní pneumatiky, které zaručují vynikající ovladatelnost ve všech zimních podmínkách.

Ecopia EP500 s technologií ologic, dodávaná pro prvovýbavu modelu BMW i3, poskytuje vynikající hospodárnost bez kompromisů v oblastech adheze a bezpečnosti. Větší průměr pneumatiky snižuje valivý odpor, zatímco užší běhoun minimalizuje aerodynamický odpor vzduchu. Výsledkem je nižší spotřeba paliva a související emise CO2.

V expozici značky Bridgestone bude vystaveno rovněž zcela nové hybridní luxusní kupé Lexus LC500h, vybavené 20“ pneumatikami Turanza T005 s technologií RFT (Run-Flat Technology), která zpřístupňuje nové dimenze bezpečnosti a komfortu.

Mimořádně konkurenceschopná produktová řada Firestone

Díky nepřetržitým investicím navazuje Firestone na svou bohatou historii kompletní produktovou řadou moderních a spolehlivých pneumatik.

Firestone představil během necelých čtyř let šest mimořádně konkurenceschopných nových pneumatik. Díky nepřetržitým investicím navazuje Firestone na svou bohatou historii kompletní produktovou řadou moderních a spolehlivých pneumatik, nabízejících vynikající provozní vlastnosti se skvělým poměrem cena/výkon. Produktová řada je určena pro všechny druhy osobních vozů a uspokojí evropské řidiče nejrůznějšího zaměření.

V Ženevě budou vystaveny následující tři vrcholné produkty:

Roadhawk nabízí nejlepší adhezi na mokru ve své třídě, nejvyšší hodnocení „A“ na štítku EU a poskytuje vynikající provozní vlastnosti po celou dobu své dlouhé životnosti.[3] Navíc dosahuje nejlepších brzdných výkonů na suchu ve své třídě.[4]

Multiseason zaručuje vynikající provozní vlastnosti po celý rok a ve všech podmínkách, takže počasí řidiče nikdy nepřekvapí! Tato pneumatika poskytuje komfort a úsporu nákladů pramenící z používání jedné sady pneumatik po celý rok.

Winterhawk přesvědčí řidiče svými vyváženými vlastnostmi, pohotovými reakcemi a předvídatelnou ovladatelností na silnicích v zimním období.

Návštěvníci expozice značky Firestone budou mít rovněž příležitost seznámit se s programem Firestone Live. Firestone se znovu vydává na cestu po několika oblíbených evropských festivalech, na nichž se setkávají fanoušci hudby a umělci. Firestone podporuje mladé talentované umělce celoročními místními iniciativami, včetně řady talentových soutěží.

Nikdo by neměl odejít z expozice, aniž by zkusil své štěstí v populární hře „roztoč pneumatiku“ s atraktivními cenami pro vítěze od značky Firestone!

Navštivte týmy značek Bridgestone a Firestone v jejich expozicích na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2018!

 

[1] Na základě prodeje pneumatik v roce 2016. Zdroj: Tire Business 2017 – globální pořadí výrobců pneumatik.

[2] Ujetá vzdálenost po ztrátě tlaku se může lišit v závislosti na zatížení vozidla, venkovní teplotě a okamžiku, kdy došlo k upozornění systémem TPMS.

[3] Překonává hlavní konkurenty v testech aquaplaningu v přímém směru i při průjezdu zatáčkou. Test uskutečnila organizace TÜV SÜD z pověření společnosti Bridgestone v období od července do září 2016 s pneumatikami Firestone Roadhawk, UniRoyal Rainsport 3, Kleber Dynaxer HP3, Fulda EcoControl HP, Nexen NBlue HD+. Pneumatiky byly pořízeny organizací TÜV SÜD na evropském trhu. Testy probíhaly na flotile vozů VW Golf 7, s nimiž bylo ujeto 20 000 km. Zpráva č. 713086643-BM.

[4] Brzdné dráhy jsou až o tři metry kratší než u konkurenčních pneumatik. V porovnání s pneumatikami UniRoyal Rainsport 3, Kleber Dynaxer HP3, Fulda EcoControl HP, Nexen NBlue HD+. Test uskutečnila organizace TÜV SÜD z pověření společnosti Bridgestone v období od července do září 2016 na polygonu ATP Papenburg s pneumatikami rozměru 205/55 R16 91V. Pneumatiky byly pořízeny organizací TÜV SÜD na evropském trhu. Testovací vůz: VW Golf 7. Zpráva č. 713086643.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Ford Edge, Mustang Bullitt, Mustang – Ženeva 2018

VIDEO – Ford Edge, Mustang Bullitt,...

Moderátor Viktor Tamayo vyzpovídal přímo na ženevském autosalonu ředitele vnější komunikace Ford Motor Company, pana Martina Linharta.

VIDEO – Volvo V60 – Ženeva 2018

Petra Doležalová, PR managerka Volvo ČR, představila moderátorovi Viktorovi Tamayo na ženevském autosalonu to nejdůležitější ze stáje Volvo.

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

VIDEO – BMW X4, M8 Gran Coupé, M2,...

O novinkách stáje BMW si na ženevském autosalonu povídal Viktor Tamayo s panem Davidem Haidingerem.