Společnost Continental Automotive Czech Republic, výrobce interiérové elektroniky do automobilů, ve svém závodě v Brandýse nad Labem slavnostně otevřela nový sklad.
Nově vybudovaná skladová hala o rozloze 9 000 m2
– je vybavena moderními systémy, které zajišťují vysokou úroveň automatizace, a vše funguje čistě elektronicky, bez papírů. Rozšíření skladových prostor brandýského Continentalu je reakcí na zvýšenou poptávku po jeho produktech mezi světovými automobilkami. Firma letos očekává meziroční nárůst tržeb o 40 %. I přes zvýšenou automatizaci a efektivitu hledá další zaměstnance, momentálně asi 200 lidí. Nabízí zaměstnání ve výrobě, ve skladu, ale i další technické, inženýrské a administrativní pozice.
Sklad je nyní schopen zvládnout 14 – 15 tisíc operací denně
Skladová logistika funguje na principu skenování čárových kódů, kdy informace putují vzduchem a není třeba přenášet papíry z místa na místo. Operátorům vysokozdvižných vozíků se data zobrazují na displejích. Vozíky naviguje automatický naváděcí systém, pomocí kterého samy dojedou na správné místo a do správné výšky (oproti ručnímu řízení se trasa může zkrátit až o 40 %). Nové vysokozdvižné vozíky se pohybují v přesně určených trasách, ze kterých díky indukčnímu vedení nemohou vybočit. Mají také pohyblivou kabinu a speciální vidle s otáčecím mechanismem. Vše je propojeno s moderním paletovým regálovým systémem.
Ředitel závodu Bernd Kapp říká:
„V souvislosti s novým skladem se mění celý logistický koncept v našem závodě a nyní reflektuje principy Průmyslu 4.0. Cílem je automatizace rutinních činností a odstranění zbytečných úkonů tak, aby se omezilo plýtvání lidským potenciálem, časem a materiálem. Každý den ve skladu vyřídíme asi 10 tisíc objednávek materiálu z výroby, při tomto počtu je již papírová forma opravdu neúnosná. Díky novému skladovému elektronickému systému je práce našich skladníků mnohem efektivnější.“
Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek
Vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací a také řídící jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších.
Dnes v závodě v Brandýse nad Labem pracuje
– více než 2 900 zaměstnanců. Continental Automotive Czech Republic je součástí skupiny Continental, nabízí tedy práci ve stabilní mezinárodní společnosti s možností dalšího profesního rozvoje, nadstandardní platy a benefity a práci s nejmodernější technikou v čistém prostředí elektronické výroby.
O společnosti Continental
Německá společnost Continental byla založena v roce 1871 a ve svém tehdejším výrobním závodě v Hanoveru vyráběla produkty z pryže, pogumované látky a gumové pláště pro kola kočárů a jízdních kol. Gumárenská výroba pro automobilový a později i těžký průmysl na dlouhou dobu vévodila výrobkovému portfoliu společnosti. Změna nastala až v 90. letech 20. století, kdy Continental rozšířil svou obchodní strategii a díky několika akvizicím se postupně stal komplexním dodavatelem pro automobilový průmysl. V současné době patří Continental se svými více než 230 tisíc zaměstnanci v 56 zemích světa mezi pět největších dodavatelů světových automobilek.
Continental v České republice
Dokladem přechodu od pryžových výrobků ke komplexním dodávkám pro automobilový průmysl je i výrobkové portfolio závodů Continental v České republice. Výrobu pneumatik najdete pouze v Otrokovicích, v ostatních 7 závodech patřících do skupin Continental Automotive a Contitech je produkce velmi různorodá. Adršpach se specializuje na ostřikovací systémy, v Brandýse nad Labem a ve Frenštátě pod Radhoštěm se vyvíjí a vyrábí elektronika. Specialitou Jičína jsou brzdové systémy, Trutnov dodává vysokotlaká čerpadla a aktuátory. Závod Contitech v Ostravě vyrábí hadice pro automobilový průmysl, pobočka v Meclově se specializuje na formy a kontejnery pro výrobu pneumatik a elektrické termonože pro zpracování umělých hmot a gumy.
Continental má v ČR několik R&D týmů a vývojových center
Většina z nich sídlí ve stejných lokalitách jako výrobní závody, jedinou výjimkou je vývojové centrum pro senzory působící v Ostravě. Geografická působnost českých vývojářů je však mnohem širší – podílejí se na mezinárodních projektech a jimi navržené výrobky se poté vyrábějí v závodech Continental po celém světě.
Continental v Brandýse nad Labem
Kořeny brandýského závodu Continental sahají až ke státnímu podniku PAL Kbely. V roce 1998 se vývoj a výroba z původních pražských prostor přesunuly do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. Po velkém požáru v roce 2001 byly výrobní haly dále rozšířeny, i přesto však po několika letech přestala kapacita ploch dostačovat a bylo rozhodnuto o výstavbě druhého brandýského areálu. Ten byl slavnostně otevřen v srpnu 2008.