Veletrhy Brno a. s., organizátor mezinárodního veletrhu užitkových automobilů AUTOTEC, připravuje na 24. až 26. května 2002 motoristický víkend (3)

Motoristický víkend proběhne na brněnském výstavišti s mnoha zábavnými akcemi a mnoha překvapeními. Vstup na výstavu i motoristické podniky pořádané 24. až 26. května je ZDARMA.

Ve dnech 24.-26. května zažije areál BVV nebývalý a jedinečný motoristický víkend, který bude přímo nabit vůní benzínu a oktanů. Je předzvěstí veletrhu Autotec, který i přes své odborné zaměření pamatuje na laickou veřejnost. Již tradičně totiž spolupracuje s motoristickým sportem prostřednictvím superkrosu, závodů do vrchu nebo rally sprintu.


Od pátku 24. května až do neděle 26. května vždy od 9 do 18 hodin bude otevřena prodejní výstava osobních automobilů, motocyklů a příslušenství. V pátek od 11 hodin bude současně s výstavou probíhat také technická přejímka soutěžních posádek a vozů na třetí dějství letošního osmidílného seriálu mistrovství České republiky ve sprintrally – Autotec Rally Brno 2002. Tento motoristický podnik bude po loňské premiéře hostit přední české posádky, které budou zdolávat nástrahy 210 km dlouhé tratě s osmi rychlostními zkouškami.


Sobota už bude zcela patřit bitvám o cenné body českého šampionátu. První posádka opustí startovní rampu před hlavním vchodem BVV v 8 hod., aby už o třicet minut později vyrazila na trasu úvodní rychlostní zkoušky ve veletržním areálu. Další rychlostní zkoušky přijdou na řadu v tomto sledu: Tišnovská, areál BVV, Jehnická, Tišnovská, areál BVV, Jehnická, Tišnovská. Celková délka rychlostních zkoušek je zhruba 76 km, první posádku na cílové rampě opět u hlavního vchodu BVV očekávají pořadatelé v 16 hod. Startovní listina bude plná zvučných jmen, v roli obhájce loňského vítězství by měla nastoupit posádka Tomáš Hrdinka a Petr Gross v kokpitu vozu Subaru Impreza WCR.


V neděli proběhne druhý podnik Mezinárodního mistrovství ČR v supermotu, který diváky přiláká především urputnými bitvami účastníků. Jeho trať se střídavým asfaltovým a nezpevněným povrchem vytyčí pořadatelé Supermoto Promotion v bezprostředním okolí pavilonu Z. Motocykly pro supermoto jsou speciální závodní stroje, motokrosové motorky na malých 17ti palcových kolech, obuty do speciálních závodních pneumatik. Trať pro supermoto je většinou dlouhá cca 1,5 km, ze 4/5 je povrch pevný asfaltový, zbytek je povrch přírodní, obsahující většinou několik atraktivních skoků.


Velké úsilí věnují pořadatelé také zajištění zábavy návštěvníků motoristického víkendu. Na sobotní Auto den je přichystána výstava atraktivních amerických vozů a populárních VW v různých úpravách, chybět by neměly ani vyznavači autotuningu. Na své si přijdou rovněž obdivovatelé historických automobilů, které symbolicky připomenou někdejší závody na brněnském výstavišti. Kromě startu a cíle Autotec rally, proložených třemi rychlostními zkouškami přímo mezi pavilony, se stanou návštěvníci svědky i odjezdu účastníků Historické rally, jejíž cíl bude v oblasti Vysočiny. Specifickou atmosféru nedělního Moto dne potvrdí sraz motorkářů, free style exhibice Petra Kuchaře a slavnostní start expedice „čtyřkolkami do Tibetu“.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Modely Subaru XV a Subaru Impreza zazářily v testech Euro NCAP

Modely Subaru XV a Subaru Impreza...

Subaru Corporation ohlašuje, že evropské specifikace modelů Impreza a XV získaly nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech 2017 European New Car Assessment Programme (Euro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Subaru XV – Ženeva 2017

VIDEO – Subaru XV – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky SUBARU přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změna u Subaru ČR a Emil Frey ČR

Personální změna u Subaru ČR a Emil...

Přestup v rámci skupiny Emil Frey v ČR. Za jednoho z nestorů autařské scény v Čechách lze jistě považovat i Petra Neumana (61) – působícího na pozici jednatele společností Emil Frey ČR...