V roce 2002 se prostřednictvím programu „auto-plus“ prodalo 7809 ojetých vozů

Prodejní síť programu „auto-plus“ se rozrostla téměř o polovinu

V roce 2002 se prostřednictvím programu „auto-plus“ prodalo 7809 ojetých vozů

Velmi úspěšně se rozběhl program prodeje ojetých vozů pod značkou „auto-plus“, který dovozce automobilů Volkswagen, Audi a SEAT zavedl před dvěma roky. Za rok 2002 se v tomto programu prodalo celkem 7809 automobilů, což v porovnání s rokem 2001 představuje nárůst o více než tisícovku vozů. Nejvíce se prodávají vozů značky Škoda – 55 %, dále vozů Volkswagen – 20 %, SEAT má podíl 6 % a Audi 5 %. Na ostatní značky připadá 14 %.

„Výrazný meziroční nárůst prodeje nás velmi těší,“ říká Petr Neústupný, project manager programu „auto-plus“. „Prodáváme totiž pouze poměrně mladé vozy ve výborném technickém stavu, jejichž průměrná cena činí téměř 270 tisíc korun.“ Na růstu prodeje ojetých vozů prostřednictvím programu „auto-plus“ má velkou zásluhu výrazné zvýšení počtu prodejců. „Na začátku roku 2002 měla prodejní síť „auto-plus“ 22 členů, nyní jich je 31,“ vysvětluje Petr Neústupný. Prodejci automobilů, kteří chtějí být zahrnuti do programu „auto-plus“, přitom musí splňovat náročné standardy předepsané dovozcem automobilů Volkswagen, Audi a SEAT. Nejúspěšnějším prodejcem se stala firma Auto Jarov s.r.o. z Prahy na Žižkově, která za loňský rok prodala 2475 ojetých vozidel.


Velmi účinným nástrojem pro budování kontaktů s potenciálními zákazníky jsou internetové stránky programu „auto-plus“, které za loňský rok navštívilo téměř 680 tisíc zájemců. Nejsilnějším měsícem se stal loňský říjen, kdy stránky www.auto-plus.cz zaznamenaly přes 94 tisíc přístupů.


„Zákazníci oceňují i výrazně bohatší nabídku ojetých vozů – zatímco počátkem roku 2002 si zájemci mohli vybírat z přibližně pěti stovek automobilů, v současné době je v nabídce více než 1200 vozů,“ říká Petr Neústupný. O kvalitě nabídky a dobré obchodní politice svědčí i krátká „čekací“ doba prodávaných automobilů na nové majitele – ta se v loňském roce pohybovala v průměru kolem 30 dnů.


Nejsilnějším argumentem, který k programu „auto-plus“ láká stále více zákazníků, je jistota koupě po všech stránkách kvalitního a důkladně prověřeného vozu jasného původu, jehož technický stav zkontrolovali a popřípadě opravili specialisté značkového servisu za pomoci nejvyspělejších servisních technologií. Program „auto-plus“ však přináší řadu dalších výhod a jistot. Jde především o garanci možnosti výměny zakoupeného vozu, garanci zpětného odkupu zakoupeného vozu, možnost financování ojetého vozu prostřednictvím renomované leasingové společnosti, možnost získání výhodného havarijního pojištění a doživotní záruku mobility.


Do systému „auto-plus“ jsou zařazovány ojeté vozy značek koncernu Volkswagen, ale i jiných výrobců. Podmínkou však je, že musí jít o vozy dovezené do ČR oficiálním dovozcem. Může přitom jít nejenom o vozy běžných motoristů, ale třeba i předváděcí automobily prodejců nebo služební vozy importérské společnosti. Technický stav automobilů nabízených v systému „auto-plus“ musí samozřejmě vyhovovat přísným požadavkům značky „auto-plus“. Každý vůz tedy prochází pečlivou kontrolou technického stavu.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Související články

VIDEO – Seat Ateca Cupra, Arona,...

Na ženevském autosalonu nám o novinkách automobilky SEAT povídal pan Filip Stoulil, koordinátor marketingu a prodeje SEAT ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pět hlavních rysů designu značky CUPRA

Pět hlavních rysů designu značky CUPRA

Design loga je inspirován odvahou, smělostí a odhodláním lidí, žijících v kmenových společenstvích Designéři, ve snaze vyjádřit charakter nové značky, zkoumali nové odstíny a přírodní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fanoušci značky SEAT zvolili pro nové SUV označení Tarraco

Fanoušci značky SEAT zvolili pro nové...

Výběru vítězného názvu se zúčastnilo více než 146 000 lidí Názvu Tarraco dalo přednost více než 35 % hlasujících SEAT poprvé vybral označení modelu na základě veřejného hlasování...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT dosáhl v lednu rekordního prodeje

SEAT dosáhl v lednu rekordního prodeje

Značka prodala v lednu 38 900 vozů, o 20,4 % více než ve stejném měsíci roku 2017 Dvouciferný růst ve Španělsku, Německu a Francii, prodeje zvyšuje nová Arona SEAT vstoupil na trh na Novém...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sedm mýtů o vozech na stlačený zemní plyn

Sedm mýtů o vozech na stlačený zemní...

Jsou hospodárnější a stejně bezpečné i výkonné: odborník na CNG ze společnosti SEAT vyvrací některé mylné představy o těchto vozech S modely na CNG lze ujet až 1300 kilometrů bez...