Technika společnosti Delphi představená na nových vozidlech na autosalonu v Ženevě

Na ženevském autosalonu výrobci automobilů představili řadu nových vozidel, které využívají technická zařízení společnosti Delphi určená především ke zvýšení bezpečnosti cestujících.

Ekologie — Nízké emise CO2 a nízká spotřeba paliva

Nové modely Citroën C4 Picasso, Infiniti Q50 a Mercedes-Benz CLA, které se poprvé představily na tomto autosalonu, jsou vybaveny systémem Delphi Multec® light duty diesel common rail system (systém Common Rail Multec® Delphi pro osobní vozidla).

Díky své inteligentně vyvážené konstrukci vstřikovačů s elektromagnetickými ventily je tento systém extrémně rychlý, jeho vstřikovací výkon je podobný jako výkon konkurenčních servo-piezoelektrickým systémů. Kromě toho, jeho unikátní regulační strategie umožňují dodávku přesného množství paliva po celou životnost vozidla a zajišťují jak optimální regulaci emisí výfukových plynů tak i hlukové vlastnosti motoru.

Bezpečnost — Snižování počtu nehod

Automobilka Opel představila automobil Zafira Tourer Biturbo, který je vybaven radarovým systémem ACC (adaptive cruise control) – adaptivní regulace jízdy společnosti Delphi včetně systému určenému ke zmírnění následků havárie. Tento systém ACC umožňuje nepřetržitým monitorováním vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla automatické seřízení rychlosti vozidla k zachování bezpečné vzdálenosti od tohoto vozidla. Jestliže řidič nereaguje na výstrahy, systém automaticky aktivuje brzdy s cílem eliminace kolize nebo případně podstatného snížení jejích následků.

Systém collision mitigation system (CMS)

– systém určený ke zmírnění následků havárie společnosti Delphi, který je již osazen na některých modelech automobilky Volvo, bude nyní také k dispozici na novém modelu V60. Tento systém CMS je světově první senzorový asistenční systém řidiče, který automaticky aktivuje maximální brzdící výkon k eliminaci nebo podstatnému snížení následků kolize s chodci a vozidly. Systém CMS má několik bezpečnostních funkcí včetně adaptivní regulace jízdy v celém rozsahu otáček motoru, varování před kolizí vpředu se nacházejícími chodci a vozidly včetně aktivace maximálního autonomního brždění, snímání před kolizí, výstrahy při opuštění jízdního pruhu jakož i automatickou regulaci předních světlometů a rozpoznávání dopravních značek. Model V60 je rovněž osazen detekčním systémem situace za vozidlem a po jeho bocích společnosti Delphi (rear and side detection system), to je jednoduchým radarem umožňujícím výkon tří funkcí: detekci oblasti neviditelné ve zpětných zrcátkách, pomoc při změně jízdního pruhu a výstrahu před křižujícím provozem.

Spojení — Vysokovýkonné přijímací systémy

Na novém BMW 3 GT a Rolls-Royce Wraith budou mít inauguraci integrated antennas – integrované antény společnosti Delphi, které poskytují výrobcům vozidel flexibilitu vícerých vysokovýkonných přijímacích systémů. Tyto integrované antény jsou charakteristické tím, že zajišťují vysoký výkon, aniž by došlo k nějakým ústupkům v jejich provedení.

Níže uvádíme abecedně řazený seznam vozidel předváděných na ženevském autosalonu, která jsou osazena technickými prostředky společnosti Delphi:

Alfa Romeo 4C: Základní počítačový modul, přívěšek na klíče, modul sloupku řízení, kompletní kabeláž, kompresoru klimatizace, připojovací systémy.

BMW 3 GT: anténní systém.

Chevrolet Corvette Stingray convertible: Modul ultrazvukového alarmu, nárazová čidla, integrovaný středový panel, pasivní detekční systém cestujících, připojovací systémy, výrobky zapalování, regulační ventil deaktivace válce, kompresor a komponenty topení, ventilace a klimatizace.

Citroën C4 Picasso: Výstražný bzučák, ultrazvukový výstražný modul, integrovaný středový panel, různé spínače, kontrolér tělesa motorového prostoru, anténa transpondéru, kontrolér zadní části karosérie, podtlakový ventil recirkulace v sacím potrubí, vstřikovací systém motorové nafty Common Rail, ventilový rozvod recirkulace výfukových plynů (EGR), fázovač vačky, zapalovací cívka, lambda senzor.

Ferrari LaFerrari: Kompletní systém klimatizace s integrovaným chlazením baterie, vysokonapětové elektroinstalační systémy, elektrické centrum vysokého napětí, bateriový kabel a nízkonapětový kabel PPE (z polyfenylového etheru).

Infiniti Q50: Vstřikovací systém motorové nafty Common Rail

Mercedes-Benz CLA: Vstřikovací systém motorové nafty Common Rail, zapalování, pojistková a reléová skříňka, pasivní detekční systém cestujících, regulace vyrovnávání čelních světlometů, výstražný systém, systém příjmu satelitních digitálních audio signálů, tuner DAB.

Mercedes-Benz E-třída Facelift: Vstřikovací systém motorové nafty Common Rail, zapalovací cívky pro benzínové motory, pasivní detekční systém cestujících, výstražný systém, tuner DAB, systém příjmu satelitních digitálních audio signálů, systém příjmu televizních signálů, integrovaná anténa.

Nissan Note: Připojovací systémy.

Opel Cascada: Modul větráku kondenzačního chladiče (CRFM), kompresor, integrovaný středový panel, ultrazvukový výstražný modul, výkonový bzučák.

Opel Zafira Tourer BiTurbo: Adaptivní regulace jízdy, ultrazvukový výstražný modul, výkonový bzučák, elektroinstalace palivové nádrže, modul větráku kondenzačního chladiče (CRFM), kompresor.

Peugeot 2008: Připojovací systémy.

Porsche 911 GT: Plechová nádoba, anténní systém, pasivní detekční systém cestujících, spojky bezpečnostních zádržných systémů SRS (safety restraint systems), připojovací systémy.

Renault Captur: Spínače, připojovací systémy. Vstřikovací systém motorové nafty Common Rail.

Renault Kangoo facelift: Spínače. Vstřikovací systém motorové nafty Common Rail.

Renault Scénic XMOD: Různé spínače, připojovací systémy, vstřikovací systém motorové nafty Common Rail, variabilní fázovač vačky a regulační ventil oleje.

Rolls-Royce Wraith: Anténní systém.

Seat Leon SC (3-dveřový): Chladič plnicího vzduchu, nízkoteplotní chladič, spojky bezpečnostních zádržných systémů SRS (safety restraint systems), připojovací systémy.

Škoda Octavia — Chladič plnicího vzduchu, nízkoteplotní chladič, spojky bezpečnostních zádržných systémů SRS (safety restraint systems), připojovací systémy.

SsangYong Rodius: Vstřikovací systém motorové nafty Common Rail. Volkswagen Golf Variant — Systémy proti krádeži, pasivní detekční systém cestujících, chladič plnicího vzduchu, nízkoteplotní chladič, modul LED, připojovací systémy (elektronický rozvodový systém, spojky bezpečnostních zádržných systémů SRS (safety restraint systems).

Volvo V60: Systém určený ke zmírnění následků havárie (systém je vybaven několika bezpečnostními funkcemi: adaptivní regulací jízdy, varováním před kolizí s vpředu se nacházejícími chodci a vozidly včetně aktivace plně autonomního brždění, snímáním situace před kolizí, udržováním jízdy v jízdním pruhu, automatickou regulací předního světlometu, rozpoznáváním dopravních značek), detekčním systémem situace za vozidlem a po jeho bocích (umožňujícím detekci oblasti neviditelné ve zpětných zrcátkách, pomoc při vybočení z jízdního pruhu a výstrahu před křižujícím se provozem), pasivní detekční systém cestujících, průhledový displej (zobrazení na čelní sklo kabiny), kompletní elektroinstalace, připojovací systémy, elektrická centra, modul základního počítače, imobilizér.

Stručné informace o společnosti Delphi

Společnost Delphi Automotive (NYSE: DLPH) je předním celosvětovým dodavatelem elektroniky a technických prostředků pro automobily, nákladní užitková vozidla a další segmenty trhu. Provozem hlavních technických středisek, výrobních závodů a zařízení zákaznické podpory ve 32 zemích. společnost Delphi zajišťuje reálné inovace, které umožňují dodávky výrobků, které jsou charakteristické nejen v těším stupněm inteligence a bezpečnosti, ale navíc se vyznačují i vyšším výkonem a účinkem. Více o těchto inovacích se můžete dozvědět z webové stránky www.delphi.com.

Zastoupení společnosti Delphi v České republice

– plní v plném rozsahu , která nejen dbá na vysokou odbornou kvalitu celé servisní sítě Delphi v ČR, ale i komplexně jim v tom pomáhá.

Více na

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fotbalové kluby nejvyšší ligy najely s auty z Mototechny již 5 milionů kilometrů

Fotbalové kluby nejvyšší ligy najely s...

Spolupráce značek AAA AUTO a Mototechna zahajuje již třetí sezónu V rámci spolupráce společnosti AURES Holdings, kam patří značky AAA AUTO a Mototechna, s fotbalovými kluby FAČR a LFA ujeli...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motor Europe uzavřel první pololetí s novým prodejním rekordem

Hyundai Motor Europe uzavřel první...

Hyundai Motor dosáhl v letošním roce svého nejlepšího výsledku za první pololetí s 291 052 evropskými registracemi Nárůst o 7,5 % v porovnání s předchozím nejlepším prvním pololetím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Akce „Hyundai odměňuje české řidiče“ oslovila Česko

Akce „Hyundai odměňuje české...

Hyundai je dlouhodobě jediným opravdovým partnerem českých řidičů, nabízejícím za nedostižné ceny špičkové služby a produkty, vynikající výbavu, inovativní technologie, vrcholnou kvalitu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vrcholný model rodiny Q: Audi Q8 zná českou cenu

Nový vrcholný model rodiny Q: Audi Q8...

Luxusně vybavené SUV ve stylu kupé pro podnikání i volný čas Audi Q8 50 TDI v České republice od 1 945 900 Kč; uvedení na trh v srpnu Atraktivní balíčky výbav Gravity a Technology Audi Q8...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai je podle J.D. Power nejspolehlivější značkou v automobilovém průmyslu

Hyundai je podle J.D. Power...

Nezávislá organizace J.D. Power zveřejnila studii spolehlivosti automobilů na území Velké Británie. Výzkum označil Hyundai jako nejspolehlivější značku na trhu. Automobilka v provedeném...