Škoda představila na ženevském autosalonu studii klasického sportovního kupé Škoda Tudor

Škoda Tudor je klasické čtyřmístné kupé, ve kterém je neobyčejně zdařile spojena nadčasová elegance se sportovní dravostí podpořenou mimořádnými výkony.

Studie Škoda Tudor vychází ze současného největšího modelu značky vozu Škoda Superb se zvýrazněním dynamických prvků designu. Škoda Tudor je spíše než ostrý sportovní vůz krásné, elegantní, klasické kupé se sportovním duchem.


Škoda představila na ženevském autosalonu studii klasického sportovního kupé Škoda Tudor
Škoda představila na ženevském autosalonu studii klasického sportovního kupé Škoda Tudor
Škoda představila na ženevském autosalonu studii klasického sportovního kupé Škoda Tudor

Při pohledu z boku je patrný dynamický klínovitý profil karoserie, zvýrazněný dvěma pozvolna stoupajícími liniemi. Jedna vychází od předních světlometů a přechází ve spodní okraj bočních oken. Druhá níže položená začíná u klik dveří, pokračuje nad zadními blatníky, kde vytváří efektní sportovně vyhlížející rozšíření blatníků, a končí nad zadními světly. Díky umístění poznávací značky dole v nárazníku se dosáhlo zvlášť elegantního ztvárnění zádě. Čistá plocha zadního čela je rozdělena tenkým vodorovným prolisem navazujícím na barevné řešení zadních světel a je doplněna logem Škoda.

Sportovní nádech do luxusně laděného interiéru vnáší působivým prostorovým tvarováním tříramenný volant, horizontální lišta z matného hliníku umístěná v přístrojové desce a hliníkové stupnice kontrolních přístrojů v chronografickém stylu. Ty jsou navíc ozdobeny chromovaným lemováním. Nedílnou součástí přístrojové desky je také velkoplošný displej navigačního systému, umístěný pod výdechy ventilační soustavy. Druhý displej na středové konzole slouží k ovládání klimatizace.


Škoda Tudor je postavena na podvozku shodném s vozem Škoda Superb. Je však snížen a má sportovně upravenou charakteristikou odpružení – získal tak výborné jízdní vlastností a zároveň vysoký komfort cestování. Sportovnímu charakteru odpovídá také výkonný šestiválcový třicetiventilový motor V6 obsahu 2,8 l s maximálním výkonem 142 kW, používaný v modelu Škoda Superb. Motor pohání přes přímo řazenou pětistupňovou převodovku kola přední nápravy. Samozřejmostí jsou všechny dnes používané elektronické stabilizující systémy včetně ESP.


Škoda Tudor je plně funkční automobil využívající dostupné technologie, a tedy reálně vyrobitelný. O nabídce modelu, jako je Škoda Tudor, však podle představitelů Škoda Auto automobilka v současné době neuvažuje. Při pohledu na tuto studii si však mnozí z nás přejí, aby se Škoda Tudor do výrobního programu automobilky dostala, protože toto krásné, elegantní, klasické kupé se sportovním duchem si to zaslouží.