SEATy Leon na World Touring Car Championship

Monteiro a Muller na stupních vítězů

Monteiro získal během třetího víkendu ve WTCC dvakrát místo na stupních vítězů, Muller v prvním závodě na druhém místě

SEATy Leon na World Touring Car Championship
SEATy Leon na World Touring Car Championship

Již ve třetím podniku, který Tiago Monteiro absolvoval v šampionátu FIA World Touring Car Championship v barvách týmu SEAT, vystoupil tento nadějný závodník na stupně vítězů a to hned v obou závodech, když dojel dvakrát třetí.

Další jezdec SEATu, Yvan Muller, dojel v prvním závodě na druhém místě, což znamená, že SEAT obsadil o uplynulém víkendu ve francouzském Pau tři z šesti možných stupňů vítězů. Bodoval však také Jordi Gené, který skončil na osmém (první závod) a pátém místě (druhý závod).

Jak Yvan Muller předvídal po kvalifikaci, předjíždění na městském okruhu v Pau bylo zcela nemožné, a tak jeho reálná šance na vítězství skončila ve chvíli, kdy jej v první zatáčce po startu předstihl Alan Menu. Zbývajících 19 kol absolvovali Muller a Tiago Monteiro na druhém a třetím místě startovního pole a získali tak pro SEAT Sport dva ze tří stupňů vítězů v prvním závodě. Jordi Gené si odvezl body za osmé místo, které jej současně poslalo na pole position ve druhém závodě.

Michel Jourdain Jr. také předvídal, že jeho nízké pořadí na startu bude základní překážkou k dobrému výsledku v závodě a ačkoli se vyhnul nepříjemné kolizi, která potkala startovní pole v prvním kole, skončil až na 12. místě.

I když měl Jordi Gené nejlepší startovní pozici ve druhém závodě, byl krátce po startu předjet vozy BMW Augusta Farfuse Jr. a Andyho Priaulxe. Tři kola vodil startovní pole safety car, ale potom v 10. kole strčil do Jordiho SEATu Felix Porteiro na BMW a Španěl se propadl na 5. pozici. Tiago Monteiro zdědil třetí místo Geného a obhájil ji před útoky Roberta Huffa na Chevroletu až do cíle.

Yvan Muller skončil šestý, hned za Geném. Gabriele Tarquini neměl šanci bojovat o bodovaná místa kvůli penalizaci z Valencie, což znamenalo, že do prvního závodu v Pau startoval z 19. místa na roštu a ve druhém obsadil v cíli 12. místo.

Tiago Monteiro (SEAT León startovní číslo 18) po závodě řekl: “Jsem nadšený! Hlavním důvodem pro to, že jsem byl dvakrát na ´bedně´, je skutečnost, že jsem naprosto spokojený s autem a můžu jej přivést na limit. Celý tým věnuje všem detailům vozu mimořádnou pozornost a dává mi tak pokaždé skvělý stroj k závodění. Nemohl jsem asi čekat více než dvě umístění na stupních vítězů během třetího víkendu ve WTCC.”

2007 FIA World Touring Car Championship – Pořadí po 8 závodech

Pořadí značek

 • 1. BMW – 106 bodů
 • 2. SEAT – 86 bodů
 • 3. Chevrolet – 72 body
 • 4. Alfa Romeo – 41 bod

Pořadí jezdců

 • 1. Andy Priaulx (BMW) – 42 body
 • 2. Augusto Farfus (BMW) – 40 bodů
 • 3. Jorg Muller (BMW) – 31 bod
 • 4. Yvan Muller (SEAT) – 28 bodů
 • 5. Nicola Larini (Chevrolet) – 25 bodů
 • 7. Gabriele Tarquini (SEAT) – 21 bod
 • 9. Tiago Monteiro (SEAT) – 17 bodů
 • 12. Jordi Gené (SEAT) – 13 bodů

Příští závody

Další zastávkou šampionátu WTCC budou závody na brněnském Masarykově okruhu 16. a 17. června 2007.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Sraz vozů SEAT s doprovodným programem už tento víkend

Sraz vozů SEAT s doprovodným programem...

Poslední květnový víkend je již tradičně ve znamení srazu automobilů značky SEAT, který pořádá SEAT KLUB ČR. Majitelé a příznivci vozů této španělské značky se setkají ve Žďáru...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra na Setkání GTI: Nový Golf GTI TCR Concept odhalen u jezera Wörthersee

Světová premiéra na Setkání GTI:...

264 km/h: Z motoristického sportu odvozený Golf GTI TCR bude nejrychlejší verzí modelu GTI 290 k: Budoucí sériová verze vstoupí na trh na konci roku 2018 se 7stupňovou převodovkou DSG,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Choreografie s 2000 roboty

Choreografie s 2000 roboty

2000 robotů v karosárně závodu Martorell se pohybuje v dokonalé souhře nepřetržitě 24 hodin Mezi jejich funkce patří sváření a spojování dílů šroubovými spoji, nanášení lepidel nebo...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Prodeje značky SEAT vzrostly v dubnu o 21 %

Prodeje značky SEAT vzrostly v dubnu o 21 %

Značka SEAT uzavřela nejlepší duben ve své historii SEAT dodal v prvních čtyřech měsících letošního roku 189 300 vozů, což představuje meziroční nárůst o 19,3 % Prodeje mimo Evropu...

VIDEO – Seat Ateca Cupra, Arona,...

Na ženevském autosalonu nám o novinkách automobilky SEAT povídal pan Filip Stoulil, koordinátor marketingu a prodeje SEAT ČR.