SEAT představil nový koncept SportCoupé Bocanegra

SEAT vybral autosalon v Ženevě jako místo pro světovou premiéru nové studie SportCoupé Bocanegra – vozidla, ze kterého čiší sportovní orientace a silný charakter.

SEAT tak odstartoval období plné novinek, které bude pokračovat představením nové Ibizy a nového sedanu, který bude odhalen v roce 2009.

President SEATu Erich Schmitt zdůraznil důležitost nového SportCoupé slovy: „SEAT SportCoupé Bocanegra je sportovní, designově orientovaný prototyp, s nímž chceme ukázat pozici naší značky. Současně je to výhled směrem, kterým se bude ubírat designový jazyk značky SEAT.“

Chytlavý, sportovně zaměřený design

SEAT představil nový koncept SportCoupé Bocanegra
SEAT představil nový koncept SportCoupé Bocanegra
SEAT představil nový koncept SportCoupé Bocanegra

Praktický a dobře vypadající, takový bude design příštích SEATů podle šéfdesignera SEATu Luca Donckerwolkeho. Právě tento přístup byl zvolen i pro SportCoupé Bocanegra, jehož vzhled dokáže zaujmout a vzbudit emoce už při prvním pohledu.

SEAT představil nový koncept SportCoupé Bocanegra

Automobil dostal jméno podle neobvyklé černé přídě, z níž vystupují světlomety ze světelných diod. Firemní logo – typické S – je nyní černé a má chromované orámování.

Nízká čtyřmetrová karoserie Bocanegry je perfektní synergií sportovního vzhledu a chování, s funkčností, prostorností a vysokou mírou bezpečnosti. Dalším prvkem, který si žádá pozornost, je panoramatická střecha, která zalévá interiér přirozeným denním světlem, poloha bočních směrovek na konci vnějších zpětných zrcátek a nízkoprofilové pneumatiky 235/35 na atraktivních kolech z lehké slitiny o průměru 19 palců. Vzhled zádě ohromuje zejména mohutnými rameny, která nechávají vyniknout sdruženým svítilnám, a také centrálně umístěnou koncovkou výfuku, integrovanou do nárazníku, která dává vozu kompaktnější, přitažlivější image.

Jemně propracovaný interiér

Prostor pro cestující v konceptu Bocanegra představuje mnoho odlišných barev a vzorů materiálů. Lehký sportovní design přístrojové desky a dalších prvků vycházel z dominance středového panelu, který obsahuje klimatizační jednotku. Lehkost designu je podpořena loketními opěrkami a skořepinovými sedadly čalouněnými kůží a poloprůhledným plastem. Přístrojový štít odráží sportovní vzhled typický pro vozy SEAT. Oba kruhové ukazatele jsou nově navrženy, mezi nimi je panel s údaji z periferních zařízení. Komunikační povely jsou předávány pomocí ovladačů na volantu, které maximalizují propojení řidiče, vozidla a dalších periferií jakou může být telefon a zařízení Bluetooth.

Dvojitě přeplňovaný motor TSI

Nový prototyp SEATu je vybaven mimořádně výkonným a přesto velmi úsporným dvojitě přeplňovaným motorem 1.4 TSI a sedmistupňovou převodovkou DSG s možností ovládání na volantu. Sportovní charakter převodovky DSG není v rozporu šetrností malého motoru k životnímu prostředí. Stejně jako u dalších SEATů i v novém SportCoupé Bocanegra dělá řidiči radost za jízdy sportovní podvozek “Agile Chassis”.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

VIDEO – Seat Ateca Cupra, Arona,...

Na ženevském autosalonu nám o novinkách automobilky SEAT povídal pan Filip Stoulil, koordinátor marketingu a prodeje SEAT ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pět hlavních rysů designu značky CUPRA

Pět hlavních rysů designu značky CUPRA

Design loga je inspirován odvahou, smělostí a odhodláním lidí, žijících v kmenových společenstvích Designéři, ve snaze vyjádřit charakter nové značky, zkoumali nové odstíny a přírodní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fanoušci značky SEAT zvolili pro nové SUV označení Tarraco

Fanoušci značky SEAT zvolili pro nové...

Výběru vítězného názvu se zúčastnilo více než 146 000 lidí Názvu Tarraco dalo přednost více než 35 % hlasujících SEAT poprvé vybral označení modelu na základě veřejného hlasování...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - SEAT dosáhl v lednu rekordního prodeje

SEAT dosáhl v lednu rekordního prodeje

Značka prodala v lednu 38 900 vozů, o 20,4 % více než ve stejném měsíci roku 2017 Dvouciferný růst ve Španělsku, Německu a Francii, prodeje zvyšuje nová Arona SEAT vstoupil na trh na Novém...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Sedm mýtů o vozech na stlačený zemní plyn

Sedm mýtů o vozech na stlačený zemní...

Jsou hospodárnější a stejně bezpečné i výkonné: odborník na CNG ze společnosti SEAT vyvrací některé mylné představy o těchto vozech S modely na CNG lze ujet až 1300 kilometrů bez...