Renault Talisman hvězdou IAA

Mezi nejatraktivnější exponáty blížícího se autosalonu IAA ve Frankfurtu bude patřit Renault Talisman s výklopnými dveřmi.

Před dvěma lety presentoval BMW ve Frankfurtu studii C9 s výklopnými dveřmi, na jaře představil Opel podobný model Astra X-Treme a do třetice přichází s dveřmi, které se otevírají vzhůru také Renault.


Renault Talisman hvězdou IAA

Studii luxusního pětimístného kupé Renault Talisman s výklopnými dveřmi a inovativním designem interiéru pohání vidlicový osmiválec Nissan 4.5 s 32 ventily, jehož sílu přenáší na zadní kola samočinná převodovka s funkcí Overdrive a impulsním řazením. K zastavení slouží pak šestipístové brzdové třemeny a kotouče o průměru 380 mm. Na přání dodává výrobce rovněž difuzor, který zlepšuje stabilitu při vysokých rychlostech a zároveň přispívá také k estetickému ztvárnění: odpadá totiž zadní spoiler, který by narušoval elegantní tvar vozu.

Do interiéru se vstupuje 2,4 metru širokými elektrohydraulicky výklopnými dveřmi řízenými čipovou kartou. Velký vstupní otvor zajistí pohodlné nastupování také cestujícím zadních sedadel. Do čtyřech skořepinových sedadel z uhlíkových vláken a potažených červenou kůží jsou integrovány vzduchové polštáře, které se ideálně přizpůsobí tvaru těla. Vzhledem k tomu, že nejsou nastavitelná, tak cestující vzadu mají stále stejný prostor pro nohy. Naopak lze přizpůsobit palubní desku, pedály i sloupek volantu.


Renault Talisman hvězdou IAA

Velmi výrazné obrysy, světlomety protažené téměř až na hranu blatníků, stejně tak jako v bocích vytažené otvory přispívají k dynamičnosti vozidla, zatímco boční skla zvlněná do kruhového oblouku podtrhují plynulost linií. Vnitřní výhled optimalizuje přední sklo prodloužené dvěma skleněnými pruhy na každé straně střechy, zadní boční okno ve tvaru „V“ a absence středového sloupku. Světlomety přebírají technologii fluidní optické vložky vyvinuté firmou Mégalux.

Palubní prostor je koncipován ve stylu „Touch Design“ (tvar a materiály daného předmětu přímo vybízí k doteku a navádí k použití) zhodnocuje vnitřní prostor, jenž v sobě spojuje eleganci, komfort a jednoduchost celkového vzhledu.Všechny páčky, ovladače a tlačítka mají podle ředitele Renault Design navodit uvnitř příjemnou atmosféru, jsou ergonomicky dobře dosažitelné a lze je ovládat intuitivně. Přístrojové desce vévodí čtyři kulaté přístroje, rozmístěné kolem volantu, dále velký barevný monitor a hodiny TAG-Heuer.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz