PRŮŘEZOVÁ SBĚRATELSKÁ EDICE „ORIGINS“ OSLAVUJÍCÍ 100 LET ODVAHY A INOVACÍ CITROËN!

 • výročí založení: značka Citroën slaví 100. výročí svého založení exkluzivní sběratelskou edicí zahrnující několik zástupců* modelové řady: C1, C3, kompaktní SUV C3 Aircross, Nový C4 Cactus, C-Elysée a C4/Grand C4 SpaceTourer.
 • Společná identita: tato průřezová sběratelská edice je výrazná a střídmě elegantní, spojuje ji jednotný styl barev a materiálů, používá specifický bronzový odstín jednotlivých prvků odkazující na šípové ozubení ve znaku a podpis „Origins since 1919“. Každý model nabízí rovněž moderní výbavu inspirovanou potřebami zákazníků.
 • Historický odkaz: Citroën při této příležitosti spojil každý z těchto vozů s jedním historickým modelem, který s ním má společný některý rys: mrštnost, personalizaci, komfort, dobrodružství, charakter hatchbacku nebo rodinné cestování. Informace o všech historických modelech jsou k dispozici na stránkách citroenorigins.cz

* podle dostupnosti na daném trhu

 1. SPOLEČNÁ IDENTITA

Značka Citroën, která se opírá o více než 100 let kreativity a kvality, si vždy cenila svého historického dědictví, a přitom dokázala převracet zažité principy a přístup k automobilu. Pro oslavu svého 100. výročí odhalila v lednu 2019 sběratelskou edici „Origins“ zahrnující několik vozů současné modelové řady (podle dostupnosti na daném trhu): C1, C3, kompaktní SUV C3 Aircross, Nový C4 Cactus a C4/Grand C4 SpaceTourer. Každý z těchto 6 modelů je nositelem produktové identity Citroën, nabízí výrazný styl a ztělesňuje program Citroën Advanced Comfort®.

JEDINEČNÁ PERSONALIZACE

Všechny zástupce sběratelské edice Origins, tedy městské vozy C1 a C3, kompaktní SUV C3 Aircross, hatchback Nový C4 Cactus i MPV C4/Grand C4 SpaceTourer, spojuje stejné pojetí barev a materiálů odkazující na minulost a důraz na propracovanou exkluzivní personalizaci exteriéru i interiéru!

Každý ze 6 vozů edice Origins je rozpoznatelný na první pohled podle specifického zpracování:

 • Všechny jsou v nabídce v několika střídmě elegantních odstínech karoserie: Bílá, Černá, Šedá
 • Zákazník si může zvolit i dvoubarevnou kombinaci s černou střechou (u vozů C1, C3, SUV C3 Aircross, C4 SpaceTourer).
 • Vozy sběratelská edice lze rozpoznat i díky grafickým prvkům personalizace exteriéru, které jsou vyvedeny v bronzovém odstínu odkazujícím na původní šípové ozubení, a tedy na historii značky. Tyto prvky nalezneme:
 • na lepicích fóliích na zpětných zrcátkách a na zadním postranním okénku společně s ozdobnými lištami (kromě vozů C-Elysée a C4/Grand C4 SpaceTourer);
 • na přelepce na víku zavazadlového prostoru (u všech modelů);
 • na specifickém ozdobném pásu na střeše (u vozu C3);
 • v balíčku Color Bronze, který zahrnuje lištu kolem mlhových světlometů a kolem prvků Airbump® (C3, Nový C4 Cactus), lištu kolem světlometů (C3 Aircross) či barevné středy kol (C1);
 • na nálepce „Origins since 1919“ umístěné na předních dveřích všech modelů.
 • Mezi další rozlišující prvek patří zatmavená skla a okno víka zavazadlového prostoru a litá kola BLACK (kromě vozů C4/Grand C4 SpaceTourer).

Vozy edice Origins se odlišují i specifickým stylem interiéru:

 • Dobře vyvážený styl interiéru nabízí: šedě melírované látkové čalounění s prošitím Gold a znakem „Origins“ (vozy C3, SUV C3 Aircross a Nový C4 Cactus), pás na palubní desce z termoplastu TEP Mistral s prošitím Gold (C3) a specifickými koberečky vpředu i vzadu.

Moderní výbava zajišťující komfort a bezpečnost inspirovaná potřebami zákazníků: pro český trh

C3 ve sběratelské edici Origins:

víceúčelový městský vůz na bázi verze FEEL získal bohatší výbavu, jako je zadní parkovací asistent, CITROËN Connect Rádio AM/FM (6x repro) – dotykový 7″ displej + konektor USB + Hands free Bluetooth® +  Mirror Screen, paket Viditelnost který zahrnuje  automatické stěrače s dešťovým senzorem, samočinné rozsvícení světel za snížené viditelnosti, přední mlhové světlomety, funkce „Guide Me Home“, přední mlhové světlomety, ocelové disky kol R16 “ Steel & Style 3D“, Airbump® černý a paket Bi-Color.

SUV C3 AIRCROSS Origins ve sběratelské edici Origins:

kompaktní SUV, které je výjimečně pohodlné při jízdě na delších trasách i ve městě, rozšiřuje výbavu FEEL o paket Automatická klimatizace, který zahrnuje automatickou klimatizaci, vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou, automatické stěrače s dešťovým senzorem, přední mlhová světla integrovaná v předních světlometech. Dále pak navíc zahrnuje elektricky ovládaná okna předních dveří se sekvenčním ovládáním a ochranou proti přiskřípnutí, elektricky ovládaná okna zadních dveří se sekvenčním ovládáním při stažení okna a ochranou proti přiskřípnutí, elektricky vyhřívaná, ovládaná a sklopná vnější zpětná zrcátka, osvětlení nástupního prostoru, paket Bi-Color, zadní parkovací asistent a loketní opěrku sedadla řidiče.

Nový hatchback C4 Cactus ve sběratelské edici Origins:

tento nesmírně komfortní hatchback vycházející z verze výbavy Feel k ní přidává: funkci Mirror Screen, sedadla Advanced Comfort, paket Automatic který zahrnuje automatickou klimatizaci, samočinné rozsvícení světel za snížené viditelnosti, automatické stěrače s dešťovým senzorem, vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou, paket styl Color Bronze, zadní parkovací asistent a hliníkové disky kol „Cross“ R1.

Ceník v ČR k 1. červnu 2019

 1. NÁHLED DO HISTORIE

Průřezová sběratelská edice „Origins“ je pro Citroën příležitostí, jak při oslavě 100. výročí odvážné a inovativní značky připomenout největší úspěchy a milníky její historie, od roku 1919 do dnešních dnů. Značka se proto rozhodla fotograficky propojit každý model sběratelské edice s jedním legendárním modelem Citroën, s nímž sdílí některý společný rys. Historické modely si lze prohlédnout nebo připomenout na stránkách www.citroenorigins.cz

CITROËN C1 a 2 CV: 100 LET MRŠTNOSTI

Městský vůz Citroën C1, kterého se od roku 2005, kdy byl uveden na trh, prodalo více než 1 milionu kusů, v sobě spojuje svěžest a optimismus. Vůz, který hraje klíčovou roli v dostupné městské mobilitě, nyní vylepšil svou nabídku odstínů, materiálů i technologické výbavy a posílil tak svou atraktivitu. Citroën C1, který se inspiroval svými zákazníky a jejich životním stylem, jim usnadňuje každodenní život, ať už ve verzi hatchbacku, či ve verzi se stahovací střechou. Mrštný a praktický vůz je díky svým kompaktním rozměrům a snadné ovladatelnosti ideální pro jízdu v městském provozu.

Je tedy velmi snadné najít historickou paralelu s jiným legendárním vozem, který byl také velmi mrštný, a to s modelem 2 CV z 50. let, který byl symbolem svobody. Koncepce „velmi malého auta“ (Toute Petite Voiture) přezdívaného také „deštník se 4 koly“, které bude schopné „převézt košík vajec přes pole, aniž by se jediné rozbilo“ – to byly v roce 1936 zadávací podmínky modelu 2 CV, který se na trhu v definitivní verzi objevil až na pařížském autosalonu v roce 1948 pod označením 2 CV. Tato legenda oslavila v loňském roce 70. narozeniny a má tak za sebou rekordní životnost, do července 1990 se prodalo více než 5 milionů kusů.

CITROËN C3 A Traction AvanT: 100 LET PERSONALIZACE

Multifunkční barevný sedan Citroën C3 je bestsellerem značky, kterého se již prodalo více než 470 000 kusů a odlišuje se jedinečným tvarem, nekompromisním komfortem a technologiemi usnadňujícími každodenní život. Jeho další atraktivitou je jeho potenciál personalizace, díky 3 odstínům střechy nabízí 36 možných kombinací exteriéru. V nabídce jsou 4 styly interiéru, aby se každý mohl vybrat auto, které se mu podobá.

Již ve 30. letech bylo možné si zvolit „řídicí“ kola vozu Traction Avant v červené, žluté nebo zelené barvě. Jiným případem byl vůz Ami 6, který měl v nabídce grafické interiéry se slavným motivem cesmínového listu v oříškově hnědé, modré, červené nebo olivově zelené. Objevily se i limitované série, které byly zárukou exkluzivity z hlediska úprav podle vkusu zákazníků, příkladem byl ve své době model 2 CV Spot (s oranžovobílou pruhovanou karosérií), 2 CV Charleston (v černočervené nebo černožluté verzi), dále třeba v 80. a 90. letech AX KWAY a jeho následovník SAXO.

NoVÝ HATCHBACK CITROËN C4 CACTUS A GS: 100 LET KOMFORTU

Nový hatchback C4 Cactus, který již téměř rok přináší do segmentu kompaktních hatchbacků závan svěžesti a originality, neboť v sobě spojuje jedinečný charakter modelu Cactus s příkladným komfortem modelu C4, ztělesňuje sám o sobě program Citroën Advanced Comfort®. Vůbec poprvé v Evropě nabízí odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy® (Progressive Hybraulic Cushions®) a sedadla Advanced Comfort, takže i běžní motoristé mohou zažít dojem jízdy „na létajícím koberci“.

Nový C4 Cactus tak v současnosti veřejnosti přináší možnost zažít cestování jako v bavlnce, zatímco v 70. letech byl v této oblasti referencí Citroën GS. Právě u něj se poprvé objevilo hydropneumatické odpružení, byl moderní svým stylem a inteligentní svou odvážnou technologii, v roce 1971 ostatně získal cenu Auto roku. Sám navázal na komfort legendární DS z roku 1955, přezdívané královna silnic, a na jejího předchůdce, model Traction Avant.

KOMPAKTNÍ SUV CITROËN C3 AIRCROSS A POLOPÁSOVÉ VOZIDLO: 100 LET DOBRODRUŽSTVÍ

Kompaktní SUV C3 Aircross, z něhož čiší síla a svěžest, se cítí dobře ve městě i mimo něj. C3 Aircross přináší milovníkům dobrodružství nový zážitek díky svému charakteru SUV a technologii Grip Control (spojenou se systémem Hill Assist Descent), která zajišťuje dobrou přilnavost za všech podmínek (písek, sníh…). Vůz, který nastavil ve světě kompaktních SUV novou laťku z hlediska komfortu, uživatelských podmínek a života na palubě, potvrzuje svou obchodní dynamiku, neboť od uvedení na trh v říjnu 2017 již registruje více než 140 000 objednávek.

Dobrodružný duch vozu C3 Aircross je součástí DNA značky. Pro celá 20. léta minulého století byla typická touha po dobrodružství. V roce 1922 byl polopásový Citroën B2 ve verzi K1 nazývaný „Zlatý skarabeus“ jedním z prvních 5 motorizovaných vozidel v historii, které v roce přejely 3 500 km dlouhou trasu přes Saharu. André Citroën tak organizací této průkopnické expedice dokázal celému světu spolehlivost vozů své značky. Tato cesta byla předzvěstí slavné Černé a Žluté expedice Citroën, které následovaly v letech 1924 a 1931.

CITROËN C4/GRAND C4 SPACETOURER a C4F: 100 LET RODINNÉHO CESTOVÁNÍ

Nové obchodní označení „SpaceTourer“ namísto předchozího „Picasso“ se týká 2 tvarů MPV C4 a Grand C4. Tyto vozy jsou symbolem důmyslnosti a dobrodružství, dokáží pohodlně přepravovat 5 až 7 osob v jedinečném komfortu, nabízejí moderní design a technologie a motory nejnovější generace.

Vozy C4 SpaceTourer a Grand C4 SpaceTourer využívají know-how Citroën z hlediska prostornosti interiéru a modularity, ovšem již na konci 20. let minulého století prokázal praktičnost model Citroën C4 F. Rodinný vůz par excellence nabídl 5 sedadel a odnímatelnou zadní sedačku a rovněž dvoukřídlé dveří zavazadlového prostoru. Na konci 90. let se předchůdce vozu C4 Picasso, model Xsara Picasso se 3 zadními identickými sedadly, prezentoval jako první kompaktní MPV značky Citroën. O dva roky dříve, v roce 1996, vytvořil model Berlingo Multispace segment „ludospace“ a získal si velkou oblibu u zákazníků z řad rodin.

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - OBROVSKÁ VÝZVA PRO C3 WRC

OBROVSKÁ VÝZVA PRO C3 WRC

RALLY TURECKO (12. – 15.9.2019) Citroën Total World Rally Team se vrací do Turecka, do země, kde zaznamenal vůbec první vítězství ve WRC na šotolině v roce 2003 s vozem Xsara WRC. Vrací se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Všechny osobní vozy skupiny PSA získaly homologaci podle nové normy Euro 6 a jsou k dispozici k prodeji

Všechny osobní vozy skupiny PSA získaly...

Všechny osobní vozy značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall získaly homologaci podle nové emisní normy Euro 6 (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), která platí od 1. září 2019. Skupina PSA byla díky...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - OBROVSKÁ VÝZVA PRO C3 WRC

OBROVSKÁ VÝZVA PRO C3 WRC

RALLY TURECKO (12. – 15.9.2019) Citroën Total World Rally Team se vrací do Turecka, do země, kde zaznamenal vůbec první vítězství ve WRC na šotolině v roce 2003 s vozem Xsara WRC. Vrací se s...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - U OSLAV 100LETÉHO VÝROČÍ ZNAČKY CITROËN BYLO V PRAZE 140 VETERÁNŮ A 10 TISÍC LIDÍ

U OSLAV 100LETÉHO VÝROČÍ ZNAČKY...

Velkolepá oslava stého výročí automobilky Citroën proběhla v sobotu na letišti v pražských Letňanech. Navzdory dešti zde společně s českým zastoupením oslavilo významné jubileum...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - CITROËN EXPERIENCE ROADSHOW ODSTARTUJE 12. ZÁŘÍ A KROMĚ NOVÝCH VOZIDEL BUDOU K VIDĚNÍ I VETERÁNY

CITROËN EXPERIENCE ROADSHOW ODSTARTUJE ...

Letošní ročník akce Citroën Experience Roadshow se bude konat u obchodních center na 22 místech po celé České republice v termínu od 12. září do 12. října. Pro tento rok bude roadshow...