Premiéra luxusní limuzíny KIA Opirus

Automobilka Kia připravuje na letošní ženevský autosalón světovou premiéru nové luxusní limuzíny Opirus.

Po loňském úspěšném uvedení modelu SUV Sorento, chce značka Kia vstoupit letos limuzínou KIA Opirus do segmentu luxusních vozů. Jejím cílem je představit vůz s mimořádně vysokou úrovní v oblasti stylu a designu a současně zachovat bohatý rozsah výbavy typický pro automobily Kia v nižších třídách.


Na seznamu základní výbavy této limuzíny se například objevuje elektronická kontrola pérování, ABS s rozdělovačem brzdné síly, brzdový asistent, systém trakční kontroly a také ESP, které bude vůbec poprvé nabízeno u vozu značky Kia.


Luxusní Opirus bude pohánět zážehový motor Sigma 3,5l V6, který disponuje výkonem 198 k při 5500 ot/min a maximálním točivým momentem 300 N.m.při 3500 ot/min. S tímto motorem zrychluje vůz z 0 km na 100 km za 9,2 sekund, přičemž maximální rychlost je 220 km/h. Motor pracuje s pětistupňovou automatickou převodovkou s možností manuálního řazení jednotlivých rychlostních stupňů, které je navíc usnadněno nezávislým systémem ovládání spojky.


Opirus je také velmi prostorný vůz. Maximální bezpečnost posádky bude mimo jiné zajišťována až 8 airbagy a aktivními opěrkami hlavy.


Nicméně, klíčovou předností tohoto nového modelu bude určitě jeho poměrně nízká cena. Její příznivá výše se totiž odvíjí od skutečnosti, že Opirus bude postaven na shodném podvozku jako sesterský model Hyundai. Výkonný ředitel společnosti Kia Motors Corporation Y.H. Kim k tomuto poznamenal: „Opirus je ukázkovým příkladem synergických efektů, které jsou výsledkem spojení automobilky Kia se skupinou Hyundai. Tím, že Opirus bude vyráběn na stejné podvozkové platformě jako luxusní sedan Hyundai Equus/Centennial se nám podařilo výrazně snížit náklady.“


Model Opirus bude vyráběn v závodě Hwasung a jeho počáteční produkce je plánována na 35 000 ks za rok s tím, že do roku 2006 by se měla zvýšit až na 70 000 ks.


V segmentu luxusních vozů chce Opirus konkurovat zejména modelům Peugeot 607, Renault Vel Satis, Lancia Thesis a Nissan Maxima.


Kia Motors Europe je prodejní, marketingové a servisní zastoupení společnosti Kia Motors Corporation. Sídlo tohoto zastoupení je v německém Eschbornu u Frankfurtu nad Mohanem a řídí celkem 23 regionálních zastoupení automobilky v Evropě, včetně České republiky, a na Blízkém Východě.

Kia Motors Corporation, založena v roce 1944, je nejstarší korejskou automobilkou. Jako člen automobilové skupiny Hyundai produkuje v současnosti asi 1 150 000 vozidel a exportuje okolo 600 000 vozů ročně prostřednictvím sítě svých zastoupení ve 190 zemích celého světa. Do roku 2005 plánuje automobilka Kia prodat v Evropě okolo 300 000 vozů, čehož hodlá dosáhnout především nabídkou nových modelů a moderních dieselových motorů. Až do roku 2008 je Kia Motors hlavním partnerem tenisového Australian Open.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz