Pneumatiky BFGoodrich Tires pro terén i silnice

Výrobce pneumatik 4×4 BFGoodrich Tires patří do skupiny Michelin.

Tyto pneumatiky znají řidiči terénních a užitkových automobilů s pohonem všech kol a i majitelé stále populárnějších SUV vozů všech kategorií. Právě pro výkonné SUV modely je určena letošní novinka značky – pneumatika Macadam T/A.


Specifikem off-road a SUV segmentů je velká rozmanitost ve způsobu využívání – někteří řidiči jezdí téměř výhradně po běžných silnicích, jiní se občas pouští i do extrémně těžkého terénu. Také ve výkonech SUV a off-road modelů jsou velké rozdíly – nejsilnější SUV vozy jsou poháněné motory o výkonech kolem 250 kW, se kterými lze atakovat hranici rychlosti 250 km/h. Je tedy zřejmé, že způsobu používání vozu musí být přizpůsobena konstrukce pneumatik.


Nový plášť BFGoodrich Macadam T/A je určený pro SUV vozy s pohonem všech kol používaných v běžném silničním provozu. Tato pneumatika moderní konstrukce s atraktivním směrovým dezénem dovoluje využít za všech podmínek výkonového potenciálu vozu a přitom vždy garantuje maximální stabilitu jízdy zejména v zatáčkách a vyniká i brzdicími schopnostmi. Vyniká i vysokou účinností proti aquaplaningu a nízkou hladinou hluku při odvalování. Na první pohled je patrný také nový design bočnice. Pečlivě volená směs pneumatiky BFGoodrich Macadam T/A zaručuje dlouhou životnost tohoto pláště. Pneumatika BFGoodrich Macadam T/A se nabízí v rozměrech 15“, 16“, 17“ a 18“ s rychlostním indexem H.


Z nabídky značky BFGoodrich Tires si každý řidič vybere optimální plášť, který bude mít ideální vlastnosti při zvoleném způsobu používání.


Dobrý záběr a bezpečnost při smíšeném používání vozu jak na silnicích tak i v  terénu nabízí pneumatika BFGoodrich All TerrainT/A.


Pro převážně silniční provoz je určená pneumatika BFGoodrich Long Trail T/A, a naopak pro převládající nasazení vozu v terénu jsou určené pláště BFGoodrich Mud Terrain T/A (vynikající výsledky testu v trakci viz magazín Off Road 06/2002) a závodní specialista Baja T/A.


Pro sportovní automobily je určena řada výkonnostních pneumatik BFGoodrich Profiler. Široká škála rozměrů modelové řady Profiler a Profiler G pokrývá téměř beze zbytku požadavky tohoto segmentu – od pneumatik pro sportovně laděné verze běžných cestovních modelů až po opravdové supersporty.


Ostatním automobilům je určena řada pneumatik BFGoodrich Touring a Touring G, které garantují vysokou bezpečnost na mokré vozovce a přesné a rychlé reakce na suché vozovce. Zároveň ale nepomíjejí komfort cestování, a proto jsou vhodné i pro limuzíny vyšších tříd.


Čtvrtý největší americký výrobce osobních pneumatik, třetí místo na evropském trhu pneumatik pro vozy s pohonem všech kol – to je vizitka pneumatikářské společnosti BFGoodrich Tires, specialisty na výrobu pneumatik pro vozy třídy off-road, která je od roku 1989 součástí skupiny Michelin.


Američan Dr. Benjamin Franklin Goodrich založil svoji továrnu na pneumatiky před 130 lety – v roce 1870 – dávno před tím, než se na prašných silnicích objevily první automobily. První auto obulo svá kola do pneumatik Benjamina Goodriche v roce 1896. Tím byla nastartována skvělá cesta za úspěchem značky BFGoodrich Tires v oboru výroby a prodeje plášťů pro osobní automobily.


Po rychlé expanzi na domácím americkém trhu se pneumatiky BFGoodrich začaly vyrábět i v Evropě – v roce 1905 zakládá značka BFGoodrich Tires továrnu v Colombes u Paříže. Dynamická společnost si získala respekt celou řadou novátorských řešení a postupů. Například v roce 1910 přinesla první pneumatiku, jejíž kaučuková směs byla obohacena uhlíkem, přinášejícím charakteristickou černou barvu pneumatik i jejich vyšší odolnost. V roce 1927 přeletěl Charles Lindberg Atlantický oceán na aeroplánu, jehož podvozková kola měla obuta pneumatiky BFGoodrich.


V roce 1945 firma BFGoodrich z Francie odchází, v Americe však pokračovala ve svém úspěšném tažení trhem s pneumatikami. V roce 1954 uvádí první pneumatiku ze syntetického kaučuku, v roce 1965 představuje jako jedna z prvních pneumatiku s radiální kostrou. Konečně v roce 1976 uvádí první vysoce výkonnou pneumatiku určenou speciálně pro vozy 4×4. Tím se otevírá nová kapitola slavné historie úspěšné značky.


Od roku 1995, kdy se značka BFGoodrich Tires vrátila na evropský trh, si vydobyla významné místo mezi výrobci a prodejci pneumatik pro off-road vozy. O její pozici svědčí nejenom vysoký podíl na trhu off-road pneumatik, ale také úspěchy v terénních maratónech, jako bylo například několik vítězství v nejtěžší terénní soutěži Paříž – Dakar.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Fotbalové kluby nejvyšší ligy najely s auty z Mototechny již 5 milionů kilometrů

Fotbalové kluby nejvyšší ligy najely s...

Spolupráce značek AAA AUTO a Mototechna zahajuje již třetí sezónu V rámci spolupráce společnosti AURES Holdings, kam patří značky AAA AUTO a Mototechna, s fotbalovými kluby FAČR a LFA ujeli...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai Motor Europe uzavřel první pololetí s novým prodejním rekordem

Hyundai Motor Europe uzavřel první...

Hyundai Motor dosáhl v letošním roce svého nejlepšího výsledku za první pololetí s 291 052 evropskými registracemi Nárůst o 7,5 % v porovnání s předchozím nejlepším prvním pololetím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Akce „Hyundai odměňuje české řidiče“ oslovila Česko

Akce „Hyundai odměňuje české...

Hyundai je dlouhodobě jediným opravdovým partnerem českých řidičů, nabízejícím za nedostižné ceny špičkové služby a produkty, vynikající výbavu, inovativní technologie, vrcholnou kvalitu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový vrcholný model rodiny Q: Audi Q8 zná českou cenu

Nový vrcholný model rodiny Q: Audi Q8...

Luxusně vybavené SUV ve stylu kupé pro podnikání i volný čas Audi Q8 50 TDI v České republice od 1 945 900 Kč; uvedení na trh v srpnu Atraktivní balíčky výbav Gravity a Technology Audi Q8...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai je podle J.D. Power nejspolehlivější značkou v automobilovém průmyslu

Hyundai je podle J.D. Power...

Nezávislá organizace J.D. Power zveřejnila studii spolehlivosti automobilů na území Velké Británie. Výzkum označil Hyundai jako nejspolehlivější značku na trhu. Automobilka v provedeném...