Pneumatiky BFGoodrich Tires pro terén i silnice

Výrobce pneumatik 4×4 BFGoodrich Tires patří do skupiny Michelin.

Tyto pneumatiky znají řidiči terénních a užitkových automobilů s pohonem všech kol a i majitelé stále populárnějších SUV vozů všech kategorií. Právě pro výkonné SUV modely je určena letošní novinka značky – pneumatika Macadam T/A.


Specifikem off-road a SUV segmentů je velká rozmanitost ve způsobu využívání – někteří řidiči jezdí téměř výhradně po běžných silnicích, jiní se občas pouští i do extrémně těžkého terénu. Také ve výkonech SUV a off-road modelů jsou velké rozdíly – nejsilnější SUV vozy jsou poháněné motory o výkonech kolem 250 kW, se kterými lze atakovat hranici rychlosti 250 km/h. Je tedy zřejmé, že způsobu používání vozu musí být přizpůsobena konstrukce pneumatik.


Nový plášť BFGoodrich Macadam T/A je určený pro SUV vozy s pohonem všech kol používaných v běžném silničním provozu. Tato pneumatika moderní konstrukce s atraktivním směrovým dezénem dovoluje využít za všech podmínek výkonového potenciálu vozu a přitom vždy garantuje maximální stabilitu jízdy zejména v zatáčkách a vyniká i brzdicími schopnostmi. Vyniká i vysokou účinností proti aquaplaningu a nízkou hladinou hluku při odvalování. Na první pohled je patrný také nový design bočnice. Pečlivě volená směs pneumatiky BFGoodrich Macadam T/A zaručuje dlouhou životnost tohoto pláště. Pneumatika BFGoodrich Macadam T/A se nabízí v rozměrech 15“, 16“, 17“ a 18“ s rychlostním indexem H.


Z nabídky značky BFGoodrich Tires si každý řidič vybere optimální plášť, který bude mít ideální vlastnosti při zvoleném způsobu používání.


Dobrý záběr a bezpečnost při smíšeném používání vozu jak na silnicích tak i v  terénu nabízí pneumatika BFGoodrich All TerrainT/A.


Pro převážně silniční provoz je určená pneumatika BFGoodrich Long Trail T/A, a naopak pro převládající nasazení vozu v terénu jsou určené pláště BFGoodrich Mud Terrain T/A (vynikající výsledky testu v trakci viz magazín Off Road 06/2002) a závodní specialista Baja T/A.


Pro sportovní automobily je určena řada výkonnostních pneumatik BFGoodrich Profiler. Široká škála rozměrů modelové řady Profiler a Profiler G pokrývá téměř beze zbytku požadavky tohoto segmentu – od pneumatik pro sportovně laděné verze běžných cestovních modelů až po opravdové supersporty.


Ostatním automobilům je určena řada pneumatik BFGoodrich Touring a Touring G, které garantují vysokou bezpečnost na mokré vozovce a přesné a rychlé reakce na suché vozovce. Zároveň ale nepomíjejí komfort cestování, a proto jsou vhodné i pro limuzíny vyšších tříd.


Čtvrtý největší americký výrobce osobních pneumatik, třetí místo na evropském trhu pneumatik pro vozy s pohonem všech kol – to je vizitka pneumatikářské společnosti BFGoodrich Tires, specialisty na výrobu pneumatik pro vozy třídy off-road, která je od roku 1989 součástí skupiny Michelin.


Američan Dr. Benjamin Franklin Goodrich založil svoji továrnu na pneumatiky před 130 lety – v roce 1870 – dávno před tím, než se na prašných silnicích objevily první automobily. První auto obulo svá kola do pneumatik Benjamina Goodriche v roce 1896. Tím byla nastartována skvělá cesta za úspěchem značky BFGoodrich Tires v oboru výroby a prodeje plášťů pro osobní automobily.


Po rychlé expanzi na domácím americkém trhu se pneumatiky BFGoodrich začaly vyrábět i v Evropě – v roce 1905 zakládá značka BFGoodrich Tires továrnu v Colombes u Paříže. Dynamická společnost si získala respekt celou řadou novátorských řešení a postupů. Například v roce 1910 přinesla první pneumatiku, jejíž kaučuková směs byla obohacena uhlíkem, přinášejícím charakteristickou černou barvu pneumatik i jejich vyšší odolnost. V roce 1927 přeletěl Charles Lindberg Atlantický oceán na aeroplánu, jehož podvozková kola měla obuta pneumatiky BFGoodrich.


V roce 1945 firma BFGoodrich z Francie odchází, v Americe však pokračovala ve svém úspěšném tažení trhem s pneumatikami. V roce 1954 uvádí první pneumatiku ze syntetického kaučuku, v roce 1965 představuje jako jedna z prvních pneumatiku s radiální kostrou. Konečně v roce 1976 uvádí první vysoce výkonnou pneumatiku určenou speciálně pro vozy 4×4. Tím se otevírá nová kapitola slavné historie úspěšné značky.


Od roku 1995, kdy se značka BFGoodrich Tires vrátila na evropský trh, si vydobyla významné místo mezi výrobci a prodejci pneumatik pro off-road vozy. O její pozici svědčí nejenom vysoký podíl na trhu off-road pneumatik, ale také úspěchy v terénních maratónech, jako bylo například několik vítězství v nejtěžší terénní soutěži Paříž – Dakar.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...