Pneumatiky BFGoodrich Tires pro terén i silnice

Výrobce pneumatik 4×4 BFGoodrich Tires patří do skupiny Michelin.

Tyto pneumatiky znají řidiči terénních a užitkových automobilů s pohonem všech kol a i majitelé stále populárnějších SUV vozů všech kategorií. Právě pro výkonné SUV modely je určena letošní novinka značky – pneumatika Macadam T/A.


Specifikem off-road a SUV segmentů je velká rozmanitost ve způsobu využívání – někteří řidiči jezdí téměř výhradně po běžných silnicích, jiní se občas pouští i do extrémně těžkého terénu. Také ve výkonech SUV a off-road modelů jsou velké rozdíly – nejsilnější SUV vozy jsou poháněné motory o výkonech kolem 250 kW, se kterými lze atakovat hranici rychlosti 250 km/h. Je tedy zřejmé, že způsobu používání vozu musí být přizpůsobena konstrukce pneumatik.


Nový plášť BFGoodrich Macadam T/A je určený pro SUV vozy s pohonem všech kol používaných v běžném silničním provozu. Tato pneumatika moderní konstrukce s atraktivním směrovým dezénem dovoluje využít za všech podmínek výkonového potenciálu vozu a přitom vždy garantuje maximální stabilitu jízdy zejména v zatáčkách a vyniká i brzdicími schopnostmi. Vyniká i vysokou účinností proti aquaplaningu a nízkou hladinou hluku při odvalování. Na první pohled je patrný také nový design bočnice. Pečlivě volená směs pneumatiky BFGoodrich Macadam T/A zaručuje dlouhou životnost tohoto pláště. Pneumatika BFGoodrich Macadam T/A se nabízí v rozměrech 15“, 16“, 17“ a 18“ s rychlostním indexem H.


Z nabídky značky BFGoodrich Tires si každý řidič vybere optimální plášť, který bude mít ideální vlastnosti při zvoleném způsobu používání.


Dobrý záběr a bezpečnost při smíšeném používání vozu jak na silnicích tak i v  terénu nabízí pneumatika BFGoodrich All TerrainT/A.


Pro převážně silniční provoz je určená pneumatika BFGoodrich Long Trail T/A, a naopak pro převládající nasazení vozu v terénu jsou určené pláště BFGoodrich Mud Terrain T/A (vynikající výsledky testu v trakci viz magazín Off Road 06/2002) a závodní specialista Baja T/A.


Pro sportovní automobily je určena řada výkonnostních pneumatik BFGoodrich Profiler. Široká škála rozměrů modelové řady Profiler a Profiler G pokrývá téměř beze zbytku požadavky tohoto segmentu – od pneumatik pro sportovně laděné verze běžných cestovních modelů až po opravdové supersporty.


Ostatním automobilům je určena řada pneumatik BFGoodrich Touring a Touring G, které garantují vysokou bezpečnost na mokré vozovce a přesné a rychlé reakce na suché vozovce. Zároveň ale nepomíjejí komfort cestování, a proto jsou vhodné i pro limuzíny vyšších tříd.


Čtvrtý největší americký výrobce osobních pneumatik, třetí místo na evropském trhu pneumatik pro vozy s pohonem všech kol – to je vizitka pneumatikářské společnosti BFGoodrich Tires, specialisty na výrobu pneumatik pro vozy třídy off-road, která je od roku 1989 součástí skupiny Michelin.


Američan Dr. Benjamin Franklin Goodrich založil svoji továrnu na pneumatiky před 130 lety – v roce 1870 – dávno před tím, než se na prašných silnicích objevily první automobily. První auto obulo svá kola do pneumatik Benjamina Goodriche v roce 1896. Tím byla nastartována skvělá cesta za úspěchem značky BFGoodrich Tires v oboru výroby a prodeje plášťů pro osobní automobily.


Po rychlé expanzi na domácím americkém trhu se pneumatiky BFGoodrich začaly vyrábět i v Evropě – v roce 1905 zakládá značka BFGoodrich Tires továrnu v Colombes u Paříže. Dynamická společnost si získala respekt celou řadou novátorských řešení a postupů. Například v roce 1910 přinesla první pneumatiku, jejíž kaučuková směs byla obohacena uhlíkem, přinášejícím charakteristickou černou barvu pneumatik i jejich vyšší odolnost. V roce 1927 přeletěl Charles Lindberg Atlantický oceán na aeroplánu, jehož podvozková kola měla obuta pneumatiky BFGoodrich.


V roce 1945 firma BFGoodrich z Francie odchází, v Americe však pokračovala ve svém úspěšném tažení trhem s pneumatikami. V roce 1954 uvádí první pneumatiku ze syntetického kaučuku, v roce 1965 představuje jako jedna z prvních pneumatiku s radiální kostrou. Konečně v roce 1976 uvádí první vysoce výkonnou pneumatiku určenou speciálně pro vozy 4×4. Tím se otevírá nová kapitola slavné historie úspěšné značky.


Od roku 1995, kdy se značka BFGoodrich Tires vrátila na evropský trh, si vydobyla významné místo mezi výrobci a prodejci pneumatik pro off-road vozy. O její pozici svědčí nejenom vysoký podíl na trhu off-road pneumatik, ale také úspěchy v terénních maratónech, jako bylo například několik vítězství v nejtěžší terénní soutěži Paříž – Dakar.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude  v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...