Nový roadster BMW Z4: špičkový dvousedadlový vůz s úžasným designem lákajícím všechny vaše smysly

BMW představí koncem září na Pařížském autosalónu zcela nový roadster – BMW Z4.

Tento otevřený dvousedadlový vůz znamená další vrchol v novém návrhářském jazyce BMW. Model Z4 je výkonný sportovní vůz s estetickým designem s výjimečně přesným a bezpečným řízením poskytující požitek a radost z jízdy toho nejvyššího kalibru.


Nový roadster BMW Z4: špičkový dvousedadlový vůz s úžasným designem lákajícím všechny vaše smysly
Nový roadster BMW Z4: špičkový dvousedadlový vůz s úžasným designem lákajícím všechny vaše smysly
Nový roadster BMW Z4: špičkový dvousedadlový vůz s úžasným designem lákajícím všechny vaše smysly


BMW Z4 je hrdým nositelem všech klasických prvků typického roadsteru – dlouhé a štíhlé přední kapoty ukrývající motor, dlouhým rozvorem, krátkými převisy a nízkou pozici sedadla řidiče posunutou výrazně dozadu. Vzrušující design vozu charakterizuje fascinující souhra vypouklých a klenutých partií, ostrých rohů a jemných křivek. Tento intenzivní optický dojem vytváří nové přechody světel a stínů z každého úhlu, čímž dotváří výjimečný charakter vozu BMW Z4. Nové šasi nabízí fanouškům roadsterů nejen prostorný kokpit se sportovně tvarovanými sedadly, ale rovněž velký zavazadlový prostor s variabilním úložným prostorem pro střechu, který nabízí až 260 litrů prostoru. Plátěná střecha se skládá do tvaru Z a obsazuje vyhřívané zadní okno ze skla. Z4 je vybaven dvěma vysoce pružnými šestiválci: motorem 3.0i s výkonem 170 kW (231 k) s nejvyšší rychlostí 250km/h anebo 2.5i s výkonem 141 kW (192 k) s nejvyšší rychlostí 235 km/h. Mimořádná síla obou motorů je přenášena na vozovku přes modifikovanou zadní nápravu z modelu BMW řady 3 a šestistupňovou manuální převodovku u modelu s motorem 3,0 l a u modelu s motorem 2,5 l pětistupňovou manuální převodovku. Technologie dynamické kontroly jízdy DDC (Dynamic Drive Control) poskytuje řidiči ještě spontánnější možnost akcelerace a kontaktu s plynovým pedálem, sportovní a přímé řízení a navíc rovněž ještě dynamičtější program změny převodových stupňů, který je součástí pětistupňové automatické převodovku, která se dodává na přání.


Široký rozchod, extrémně nízké těžiště, optimální rozdělení hmotnosti mezi obě nápravy v poměru 50:50 a velmi přesné řízení s elektrickým posilovačem umožňují s novým modelem BMW Z4 projíždět prudkými zatáčkami mimořádně vysokými rychlostmi s maximální bezpečností. Samozřejmostí jsou vysoce výkonné nevadnoucí brzdy, pneumatiky umožňující jízdu i při defektu, které jsou nabízeny jako standard, a systém dynamické kontroly stability vozidla (DSC II – Dynamic Stability Control) s trakčním režimem, který garantuje tu nejvyšší bezpečnost za jízdy ve všech situacích. V neposlední řadě potom BMW Z4 nabízí pasivní bezpečnost nejvyššího standardu. Sdělovače, které se nacházejí pod stříškou na sportovní přístrojové desce umožňují řidiči „zet čtyřky“ kontrolovat všechny funkce vozu za všech okolností. Příplatková nabídka zahrnuje sofistikovaný navigační systém s širokoúhlým displejem 16:9 plně integrovaný do přístrojové desky, špičkový hifi systém vyvedený v technologii carver pro nejkvalitnější reprodukci basů a auto telefon. Standardní nabídka Výbava Z4 obsahuje mimo jiné kůží potažený sportovní volant, bezpečnostní systém při převrácení vozu a spoustu prostorných odkládacích míst.¨


Roadster BMW Z4 vstoupí na americký trh v říjnu tohoto roku, zatímco v Evropě se objeví na jaře roku 2003. Do té doby bude šestistupňová sekvenční převodovka SMG z dílny BMW dostupná pro obě motorové varianty vozu, což ještě zvýší radost z jízdy se „zet čtyřkou“.         

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz