Nový Ford Fiesta – světová premiéra na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu

Malý vůz s velkým vnitřním prostorem a novým osobitým designem, se zvýšenou bezpečností, vysokou užitnou hodnotou a s moderními výkonnými úspornými motory – to je nová Fiesta.

Nový Ford Fiesta – světová premiéra na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu

Fiesta, která se na trhu objeví už začátkem roku 2002, je prvním představitelem nové generace malých vozů, jež chce automobilka Ford představit v průběhu příštích osmnácti měsíců. Od roku 1976 bylo vyrobeno více než 10 milionů vozů Ford Fiesta. V průběhu let si tyto modely získaly vysokou oblibu zákazmíků. Nová Fiesta chce v této tradici samozřejmě pokračovat.

Design nové Fiesty osobitým způsobem rozvíjí dynamický styling značky Ford, známý pod názvem „New Edge“, který se úspěšně uvedl už v modelech Focus, Mondeo a Galaxy. Dominantním stylistickým prvkem přední části Fiesty jsou velkoplošné světlomety, pod jejichž krycími skly jsou sdružena všechna obvyklá světla, včetně ukazatelů směru, které jsou umístěny v horní části. Kapota motoru je poměrně krátká, boky vozu jsou bohatě prosklené, novinkou je třetí boční okénko. Výrazné lemy podběhů se standardně montovanými čtrnáctipalcovými koly umocňují dynamický image nového modelu Fordu. Nepřehlédnutelným stylistickým prvkem je zřetelně klínovitá silueta vozu – designérské linie boků plynule stoupají od přední části až po zadní partie.


Nová Fiesta – i při malých vnějších rozměrech – poskytuje dostatek prostoru a pohodlí pro pět cestujících a to i pro cestující vysoké postavy na zadních sedadlech. Zavazadlový prostor vozu objemu 284 litrů je o cca 40 litrů větší než je obvyklý průměr v kategorii malých osobních vozů. Díky rozměrným zadním dveřím a většímu prostoru v zadní části vozu už není instalace dětské sedačky problémem. Zavazadlový prostor Fiesty je nejenom velký co do objemu, ale je také velmi promyšleně řešený, tak, aby jeho objem bylo možno co nejefektivněji využít. Třeba i pro dětský kočárek bez složité demontáže!


Nový Ford Fiesta – světová premiéra na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu

Nový Ford Fiesta využívá celou řadu vyspělých „inteligentních“ bezpečnostních prvků a systémů, jako jsou například dvoukapacitní airbagy. Tyto airbagy se objevily už ve výbavě nových modelů Ford Mondeo a Fiesta si jejich převzetím upevnila reputaci mimořádně bezpečného a výjimečného vozu. Na přání se montují i hlavové airbagy, které výrazně snižují riziko poranění hlav pasažérů sedících na předních i zadních sedadlech – hlavové airbagy totiž po naplnění kryjí oblast od předního A-sloupku karoserie až po zadní C-sloupek.

Karoserie nové Fiesty je o 100 procent tužší v ohybu a má asi o 40 procent vyšší torzní tuhost než u předchozího provedení. Za tyto vynikající hodnoty vděčí nová Fiesta četnému využití prvků a dílů z vysoce pevné oceli ve struktuře svého skeletu a karoserie. Robustní a velmi pevný skelet poskytuje cestujícím vysokou míru ochrany. Výsledkem pečlivé práce konstruktérů je kompaktní malý, ale prostorný vůz, který nabízí stejné potěšení z řízení jako například Ford Puma – a zároveň se jeho podvozek a zavěšení kol chlubí nejvyspělejšími technologiemi jako úspěšný model Ford Focus.


Nová Fiesta se představí s hospodárnými novými motory, které charakterizuje až o 10 procent nižší spotřeba:


Zcela nový vznětový motor Duratorq TDCi, lehký hliníkový turbodiesel o objemu 1,4 l vybavený přímým vstřikováním „common-rail“ nové generace má výkon 68 k a jeho točivý moment dosahuje hodnoty 160 Nm. Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu Fiesty s tímto motorem 4,5 l nafty na 100 km a nejvyšší rychlost 164 km/h.


Nový Ford Fiesta – světová premiéra na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu

Nový zážehový motor s dvojicí vačkových hřídelů v hlavě, odvozený od čtyřválců Duratec 16V montovaných do vozů Ford Focus, se v nové Fiestě objeví jako čtyřválec ve dvou verzích – o objemu 1,4 l a výkonu 78 k a o objemu 1,6 l a výkonu 100 k. Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu Fiesty s prvým motorem 6,1 l na 100 km a nejvyšší rychlost 166 km/h. U výkonnějšího motoru pak 6,6 l na 100 km a nejvyšší rychlost 185 km/h.

Dalším zajímavým zážehovým motorem připraveným pro novou Fiestu je třináctistovka 1.3 Duratec 8V. Velmi hospodárný motor se bude dodávat ve dvou výkonových verzích – buď v provedení o výkonu 58 k anebo 68 k. Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu Fiesty u obou motorů ve stejném množství: pouze 5,8 l na 100 km. Nejvyšší rychlost u 58 k motoru 166 km/h, u výkonnějšího motoru (68 k) 185 km/h.


Nová Fiesta bude dodávaná ve čtyřech stupních výbavy: Base, Ambiente, Trend a nejvyšší výbavě Ghia. O cenách nové Fiesty na českém trhu a dalších podrobnostech vás budeme včas informovat.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz