Novinka automobilky SEAT na autosalonu v Ženevě

Prototyp SEAT Ibiza Cupra R – seriová výroba by se měla rozjet koncem roku 2003.

Novinka automobilky SEAT na autosalonu v Ženevě

Na letošním Mezinárodním autosalonu v Ženevě (6. až 16. března) představí SEAT prototyp nového modelu Ibiza Cupra R. Poprvé bude řada „Cupra“ nabízet jak model se benzinovým tak i naftovým motorem a zákazníci budou moci volit mezi benzinovým čtyřválcem 1.8 20V Turbo, nebo turbodieselem 1.9 TDi o výkonech od 110 kW/150 k. A také vůbec poprvé se označení „R“, které je vyhrazeno nejvýkonnějším a nejsportovnějším modelům značky SEAT, objeví na modelu se vznětovým motorem.

Nový SEAT Ibiza Cupra R je výsledkem společného vývoje divize SEAT Sport a specialistů Technického centra automobilky SEAT. Výrazně sportovně laděný model má nově stylizovaný přední nárazník s mohutným otvorem pro nasávání vzduchu se strukturou včelí plástve, chromovanou oválnou koncovku výfuku, větší střešní spojler a sedmnáctipalcová pětipaprsková litá kola se zdvojenými loukotěmi.


Také interiér modelu Ibiza Cupra R zdůrazňuje dynamičnost a sportovní zaměření tohoto vozu. Dominantním prvkem jsou výrazně anatomicky tvarovaná přední sedadla s označením „R“ všitým do čalounění opěradel nebo zcela originální volant.


Nová Ibiza Cupra R má samozřejmě patřičně vyladěný vynikající podvozek „Agile Chassis“, který jí zaručuje excelentní jízdní vlastnosti za všech podmínek i při tvrdé sportovní jízdě. Na bezpečnost tento model myslí standardní montáží dvojice čelních a bočních airbagů, protiblokovacího systému ABS a protiprokluzového zařízení TCS. Na přání se bude dodávat i elektronický stabilizační systém ESP.


Nejvýkonnější model řady Ibiza se bude vyrábět v prostorách divize SEAT Sport, kde se připravují závodní automobily, jako například dvě Toleda, která se už příští měsíc objeví v Evropském šampionátu cestovních vozů ETCC nebo několik vozů SEAT Leon, určených pro španělský šampionát SEAT Leon Supercopa i pro anglický šampionát Supercopa.


Po prvním modelu Ibiza Cupra R, představeném na autosalonu v Birminghamu v roce 2000 a modelu Leon Cupra R, který si odbyl výstavní premiéru na autosalonu v Barceloně v roce 2001, bude nová Ibiza Cupra R už třetím sériovým modelem, připravovaném v divizi SEAT Sport od roku 2000.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz