Nové prémiové kompaktní vozy DS 4 A DS 4 Crossback tento měsíc do prodeje

Jeden model, dva různé tvary a nová přední maska, jedinečný styl opírající se o výrazné prvky typické pro styl DS: opět více high tech technologií, více elegance i v těch nejmenších detailech…

1novcitrdsa1000

Model DS 4

– kterého se od uvedení na trh prodalo 115 000 kusů, nabírá novou energii s novým DS 4, což je dynamický elegantní hatchback určený pro zákazníky, kteří hledají zážitky a radost z řízení, a s modelem DS 4 Crossback, který nabízí elegantně drsný vzhled a vyšší světlou výšku.

Tato zdvojená nabídka je odpovědí značky DS na očekávání zákazníků segmentu prémiových kompaktních vozů. Tento segment se obohatil příchodem nových osobitých tvarů vozů: crossovery dnes na trhu s prémiovými kompaktními hatchbacky představují 30 %.

Plynulé dynamické a elegantní linie, chromované prvky na karoserii, výkonné a účinné motory,… Nový DS 4 má všechny vlastnosti prémiového hatchbacku a současně přináší osobnější ráz díky dvoubarevné nabídce, která je v tomto segmentu jedinečná, kdy může mít karoserie jiný odstín než střecha. Nový DS 4 s elegantním exkluzivním interiérem, který lze upravit na míru vkusu zákazníka, vystupuje jako hrdý dědic tradice automobilů DS, z nichž čiší avantgarda, osobitost, elegance a špičkové technologie. DS 4 představuje a bude představovat jedinečnou a neopominutelnou nabídku v segmentu prémiových kompaktních vozů.

DS 4 Crossback je víceúčelový vůz par excellence

1novcitrdsbcrosba1000

– Jeho postavení „elegantního rváče“ potvrzuje i zvýšená světlá výška, velká černá kola, lišty kolem podběhů kol a střešní nosič.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou tak dokonalými představiteli automobilů značky DS:

 • • výrazná identita, kterou podtrhuje nová čelní strana (maska chladiče DS Wings, která je převzata od koncepčního vozu Numéro 9, a nové světlomety DS LED VISION),
 • • špičková technologie s nabídkou služeb mobilního připojení DS CONNECT včetně protokolu CarPlay®, který se poprvé objevuje právě u nového DS 4 a DS 4 Crossback,
 • • výkonné motory dosahující až 210 k s emisemi 97 g /km až 138 g/km CO2,
 • • konečně elegance s palubní deskou a dveřními panely potaženými kůží Nappa a provedením sedadel „Bracelet“ ze semianilínové kůže, které značka DS nabízí ve světové exkluzivitě.

Jeden model, dve siluety

DS je od svého uvedení na trh v roce 2011 zcela jedinečný. Tato výjimečnost mu vynesla prestižní ocenění „Most Beautiful Car of the Year“ a „Most Beautiful interiér“ na Mezinárodním automobilovém festivalu. Značka DS se nyní rozhodla tuto jedinečnost zachovat ve dvou rozdílných a vzájemně se doplňujících verzích, jimiž jsou dynamický elegantní hatchback DS 4 a model DS 4 Crossback, který se prezentuje ve formě „rvavého elegána“, k čemuž přispívá světlá výška, jež narostla o 30 mm, velká černá kola a specifické „rvavé“ prvky karoserie (lišty kolem podběhů kol, spojlery a střešní nosič).

Nový DS 4: elegantní a jedinečný svými prvky individualizace, svým stylem a dynamikou

Nový DS 4 nabízí jedinečnou stavbu, plynulé, propracované a elegantní linie s chromovanými prvky na karoserii (maska chladiče a přední i zadní nárazník, boční lišty, lišta kolem oken,…). DS 4 nabízí pevnější postoj, k němuž přispívají velká kola pozoruhodného stylu zasazená ve 4 rozích (diamantový výbrus), takže má veškeré atributy prémiového hatchbacku a je příslibem zážitků a radosti z řízení.

Typickým rysem všech vozů DS je možnost úprav na míru. Bylo tomu tak u DS 3 a nyní se nabídka u nové DS 4 ještě rozšiřuje. Na výběr jsou 4 odstíny střechy a spojleru (černá Perla Nera, Whisper, modrá Virtuel, oranžová Tourmaline) a možnost kombinovat je s příslušnými ozdobnými prvky: zpětnými zrcátky a středy kol. Nový DS 4 tak zavádí nový přístup k dvoubarevnosti. Jde o 38 možných kombinací barev střechy a odstínů karoserie (4 nové barvy: modrá Encre, oranžová Tourmaline, šedá Artense a červená Rubis). Zákazník tak může díky této nové nabídce, která je ve světě prémiových kompaktních hatchbacků zcela ojedinělá, vytvořit svůj vlastní vůz a přizpůsobit si ho své osobnosti a svému stylu.

DS 4 Crossback: multifunkční a expresivní elegantní rváč

Je určen pro zákazníky, kteří hledají příslib dobrodružství ve městě i mimo něj. Svůj statut elegantního „rváče“ potvrzuje řadou výrazných stylistických prvků, jako je o 30 mm vyšší světlá výška, velká černá kola, lišty kolem podběhů kol, černý přední a zadní spojler, specifický šedý střešní nosič, panoramatický výhled směrem nahoru (45°), černá vnější zrcátka, zvláštní prahy dveří, koberečky. DS 4 Crossback představuje svými expresivními zářivými odstíny (oranžová Tourmaline) alternativu ke klasickým hatcbackům segmentu.

Avantgardní design

Přední strana s maskou chladiče DS Wings a světelný podpis DS LED VISION

Tato nová maska převzatá od koncepčního vozu Numéro 9 se po DS4 objevuje i u nového DS 4.

Tvoří ji:

 • vertikální maska chladiče se znakem DS – DS Wings, což je připomínka původního vozu DS. Maska chladiče je šestiúhelníková, má jedinečný propracovaný grafický vzhled. Je obkroužená chromovanou lištou, která podtrhuje její eleganci a pokračuje až dovnitř světlometů.
 • nové světlomety. DS 4 nabízí stejně jako DS 3 a DS 5 nový světelný podpis značky pojmenovaný DS LED VISION. Světlomety spojují LED a xenonovou technologii (35 W, směrový modul) s novými LED směrovkami s posuvem světla. Díky těmto světlometům, které jsou zasazené do karoserie jako drahokamy, je přední strana dobře rozeznatelná a současně nabízejí kvalitu osvětlení (51 % silnější světelný paprsek u potkávacích světel). Přední strana tak s LED mlhovkami s funkcí přisvícení do zatáček používá celkem 84 LED modulů.

A aby dokázal zákazník odlišit DS 4 Crossback, je vůz opatřen specifickým předním nárazníkem s černým spodním pásem a lištou, která zdůrazňuje jeho „elegantní rvavý“ charakter, zatímco u hatchbacku je tento pás v barvě karoserie a lišta je chromová.

Pozoruhodný, elegantní, jedinečný styl…

Nový DS 4 je svými propracovanými tvary a výraznými grafickými prvky nositelem veškerých stylistických atributů vozů DS. Z profilu mají oba tvary pod bočními okny chromovanou lištu, střecha je protáhlá a končí spojlerem. Zadní strana je hutná a vypracovaná, ale současně elegantní a jedinečná. Tento unikátní styl je zdůrazněn světelnými lištami, které podtrhují přední i zadní světla.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback v sobě spojují to nejlepší z technologií DS

Výsledem jsou dvě auta, dvě nové DSky s velmi výraznou osobností a úrovní výbavy, která je obecně vyhrazená vyšším segmentům, s účinnými motory – s příkladnou spotřebou a emisemi – a ultramoderní nabídkou služeb mobilního připojení. Tvar Crossbacku udiví a okouzlí a nový DS 4 je skutečnou alternativou tradičních prémiových vozů.

Vůz se stále širšími možnostmi mobilního připojení

Velká novinka, která se u vozu DS 4 jako u první DS (a u prvního vozu skupiny PSA) objevuje, je protokol CarPlay®, který je kompatibilní s nejnovějšími telefony Apple iPhone.

Díky novému 7“ dotykovému barevnému displeji a posledním novinkám skupiny PSA v oblasti HMI (Human-Computer Interaction) je řízení vozu DS 4 stále více high tech. Tento displej poslední generace nabízí snadnější přístup ke všem funkcím vozu (o 12 tlačítek méně na středovém panelu) a umožňuje především používat funkci New Mirror Screen, tedy replikaci chytrého telefonu (Android a iOS) na displeji přístrojové desky. Zákazník může některé tyto aplikace využívat kdykoliv, a to zcela bezpečně. DS například nabízí možnost psát SMS hlasovým ovládáním. Nyní již všechny modely DS umožňují připojení.

Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou stejně jako všechny vozy v nabídce vybaveny systémem DS Connect Box:

 • paket SOS & Assistance: moderní systém, který umožňuje automatické nouzové a asistenční volání s lokalizací vozu, který umožňuje vyslat v případě problému příslušné složky záchranného systému,
 • paket Monitoring: virtuální servisní knížka (automatické sledování počtu ujetých kilometrů a upozornění na servisní zásahy, které je nutné provést) a rady k ekologickému řízení na základě technických informací, které vůz vysílá,
 • paket Mapping: lokalizace polohy vozu, v případě vstupu nebo opuštění určené oblasti informování e-mailem,
 • paket Tracking: v případě krádeže se zeměpisná poloha vozu předává policii.

Bohatá výbava pro větší bezpečnost i komfort

Technologie se netýká jen nových služeb mobilního připojení MirrorLink a Carplay®, ale také další výbavy, která je u nového DS 4 k dispozici. Jde o zpětnou parkovací kameru a hands-free přístup a startování, které se objevují vedle systému sledování mrtvého úhlu a systému varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu pro větší komfort a hlavně bezpečnost. Na druhou stranu nabízí sedadlo řidiče i spolujezdce masážní funkci, což je v tomto segmentu trhu jedinečné, u sedadel ve verzi Bracelet je použita semianilínová kůže, palubní deska je celá potažena kůží Nappa… díky tomu všemu se z každé cesty stává opravdu radostná událost.

Připomenout se musí i odkaz na původní DS a její otáčivé světlomety – xenonové světlomety nového DS 4 jsou otáčivé, LED směrovky jsou opatřeny posuvem světla (nevídaný prvek v tomto segmentu), LED mlhovky mají funkci přisvícení do zatáček. Většina těchto prvků výbavy je k dispozici již v základní výbavě, a to jak u verze hatchback, tak crossback.

Stále výkonnější motory

Nový DS 4 bude uveden na trh se šesti přeplňovanými motory, jejichž emise činí 97 až 138 g CO2/km: tři benzínové motory PureTech a dva motory THP a tři motory BlueHDi. DS 4 Crossback bude vybaven čtyřmi motory: dvěma benzínovými a dvěma dieselovými. Výkon se s touto nabídkou motorů zvyšuje a činí nyní 120 až 210 k, točivý moment vzrostl z 230 na 100 Nm a spotřeba ve smíšeném režimu se výrazně snížila (z 3,7 na 5,9 l/100 km). Výsledek: DS 4 a DS 4 Crossback jsou na nejlepším úrovni segmentu.

PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Řada PureTech (benzínové tříválcové motory) – která v červnu získala mezinárodní ocenění Motor roku – se rozšířila o verzi s přeplňováním, PureTech 130 S&S. Tento nový motor, pro který je charakteristický vysoký točivý moment, který je k dispozici od nízkých otáček, a příjemné řízení u širokého rozsahu užití, přináší elán a dynamiku.

U nové DS 4 činí výkon 96 kW (131 k) při 5 500 ot/min (tj. +9 % oproti předchozímu motoru VTi 120) a maximální točivý moment 230 Nm (tj. + 44 % oproti motoru VTi 120, od 1 750 ot/min, namísto 4 250 ot/min).

Motor PureTech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou snižuje spotřebu paliva o 21 % a stejně tak emise CO2. Nový DS 4 a DS 4 Crossback Pure Tech 130 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou dosahují tak u 16’’ pneumatik vykazuje spotřebu paliva 4,9 l/100 km a emise 112 g CO2/km.

THP 165 S&S EAT6 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6

DS 4 s motorem THP 165 S&S a novou automatickou šestistupňovou převodovkou (rychlejší řazení rychlostí, příjemnější řízení, snížení vnitřního tření atd.) nabízí vynikající výkony: spotřeba paliva 5,5 l / 100 km (úspora o 29 % oproti THP 160), emise C02 nižší než 130 g/km, točivý moment 240 Nm.

Tento motor s maximálním vstřikovacím tlakem 200 bar a technologií Stop&Start (se zesíleným startérem) dosahuje výkonu 121 kW (165 k) při 6000/min. Maximální točivý moment 240 Nm od 1400/min zůstává neměnný do 4000/min, díky čemuž je řízení při nízkých a středních otáčkách velmi příjemné.

THP 210 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

Nový DS 4 bude prvním vozem DS s motorem THP 210 S&S. Maximální výkon tohoto motoru je 155 kW (210 k) při 6 000 ot/min. Dosažený maximální točivý moment je 285 Nm od 1 750 ot/min zůstává neměnný do 4000/min, díky čemuž je řízení při nízkých a středních otáčkách velmi příjemné. Spotřeba ve smíšeném režimu je 5,9 l / 100 km, emise činí 138 g CO2/km.

Z dieselových motorů je v nabídce poslední generace BlueHDi

Tyto motory jsou vysoce výkonné a jejich spotřeba paliva emise CO2 jsou na velmi nízké úrovni. Tohoto výsledku bylo dosaženo díky práci realizované na samotném motoru (zlepšení účinnosti, povrch typu Diamond Like Carbon, omezení mechanických ztrát,…) a díky inovativnímu a účinnému výfukovému potrubí.

Inovativní a jedinečná stránka tohoto výfukového potrubí tkví v přesném uspořádání technologií: modul SCR (Selective Catalytic Reduction) umístěný před filtr pevných částic s aditivem je jediný systém, který dokáže až o 90 % omezit emise NOx a současně snížit až o 4 % emise CO2.

BlueHDi 120 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou EAT6

Motor spojený buď s manuální, nebo novou automatickou šestistupňovou převodovkou dosahuje slibných výsledků: spotřeba ve smíšeném režimu 3,7 l / 100 km a 97 g CO2/km u manuální převodovky a 3,8 l / 100 km a 99 g CO2/km u automatické převodovky EAT6, točivý moment 300 Nm. Nový DS 4 a DS 4 Crossback jsou tak mezi konkurenty jasným příkladem.

BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou

U motoru BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou došlo ke zvýšení točivého momentu o 50 Nm, výkonu o 25 k a emise CO2 a spotřeba paliva se snížily o více než 20 % (oproti motoru HDi 135).

Výsledek: čísla, která hovoří sama za sebe: spotřeba ve smíšeném režimu 3,8 l/100 km, emise 97 g CO2 /km a točivý moment 370 Nm. Z těchto tří kritérií je tak nový DS 4 BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou referencí u výkonu, točivého momentu a emisí CO2. Zejména jeho točivý moment je o 20 až 70 Nm vyšší než u hlavních konkurentů. Připomeňme, že tento motor bude k dispozici jen u hatchbacku.

BlueHDi 180 S&S s automatickou převodovkou EAT6

Dalším dieselovým motorem je BlueHDi 180 S&S EAT6. Tento motor s novou automatickou šestistupňovou převodovkou (EAT6) nabízí zákazníkům vynikající výkony a energetickou úspornost: 4,3 l / 100 km, emise CO2 113 g / km a točivý moment 400 Nm, což je o 50 Nm lepší točivý moment než hlavní konkurenční vozy. Jde o nejlepší točivý moment ve své kategorii pro zaručenou radost z řízení, ať u nového DS4, nebo u vozu DS 4 Crossback!

Klíčová slova vystihující DS jsou elegance a smysl pro detail, ať už u exteriéru, či interiéru – to platí i pro nové DS 4 a DS 4 Crossback

Smysl pro detail se projevuje použitím ušlechtilých materiálů, které jsou zpracovány exkluzivním a jedinečným způsobem, příkladem jsou kožená sedadla ve verzi „Bracelet de montre“.

DS 4 nabízí tři typy kůže, především kůži Nappa a semianilínovou kůži, která patří k nejkrásnějším na světě a v automobilech se používá jen zřídkakdy. U nového DS 4 je péče o detail dotažená do extrému, kdy se ručně šitá kůže Nappa objevuje i na celé palubní desce či předních i zadních dveřních panelech. Potažení palubní desky si kvůli jejím konkávním a konvexním tvarům vyžaduje 8 hodin ruční práce čalouníka.

Další příklad luxusu francouzského stylu je nabídka dvou různých odstínů u nového DS 4 (střecha a karoserie). Jde o jedinečnou nabídku v segmentu prémiových hatchbacků. Toto speciální lakování si vyžaduje práci týmu expertů, kteří DS 4 upravují ručně na míru zákazníkům.

Dynamické a pohodové chování

Vývoj výšky karoserie si vyžádal specifické nastavení podvozku a řízení u obou tvarů vozu, aby se posílily jízdní vlastnosti vozu, které jsou u DS 4 jednotně uznávány, zejména z hlediska kompromisu mezi komfortem a chováním vozu. Nový DS 4 má snížené těžiště, takže je mrštnější a stabilnější. Vůz poskytuje radost a zážitky z pohodového řízení.

Světlá výška u vozu DS 4 Crossback se zvýšila o 30 mm, a vůz tak nabízí vyšší polohu při řízení, takže řidič lépe ovládá silnici a dokáže se vypořádat s různými typy terénu.

Technologie Intelligent Traction Control, která je k dispozici u obou tvarů vozu, představuje podpůrný prvek řízení, který při nízké přilnavosti optimalizuje řízení prokluzu předních kol. To umožňuje zlepšit „start“ zejména na zasněžených silnicích a zlepšuje mobilitu při výjezdu ze zatáček. Systém Intelligent Traction Control je obzvlášť vhodný pro vůz DS 4 Crossback, protože posiluje jeho rvavý charakter a optimalizuje jízdní vlastnosti na povrchu s nízkou přilnavostí.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA pokračuje v testování autonomního řízení v rámci evropského projektu L3Pilot

Skupina PSA pokračuje v testování...

Skupina PSA pokračuje v testech autonomního řízení. Od začátku dubna jezdí v rámci evropského projektu L3Pilot po běžných francouzských silnicích vozy skupiny vybavené systémy pro...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Poprodejní servis pro značky Peugeot, Citroën a DS v ČR povede Jan Matoušek

Poprodejní servis pro značky Peugeot,...

Funkci ředitele oddělení náhradních dílů a poprodejního servisu pro značky Peugeot, Citroën a DS v České republice bude od 1. dubna 2019 zastávat dosavadní Customer & Network Quality...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - JEAN-ERIC VERGNE ZÍSKAL CENU GRAND PRIX NA VÝSTAVĚ FESTIVAL AUTOMOBILE INTERNATIONAL

JEAN-ERIC VERGNE ZÍSKAL CENU GRAND PRIX...

Mistr světa ve Formuli E FIA ABB Jean-Éric Vergne byl oceněn na výstavě Festival Automobile International. Pilot stáje DS Techeetah převzal cenu Grand Prix Festivalu během slavnostního zahájení...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Výrazná osobnost české hudební scény jezdí výrazným vozem

Výrazná osobnost české hudební scény...

Značka DS uvádí na trh nový atraktivní model, kompaktní prémiové SUV, DS 7 CROSSBACK. Jeho prvním uživatelem se stal houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který si klíčky od tohoto luxusního...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS...

Showroom DS World  Paris se od 26. října mění na galerii moderního umění, která bude hostit  Fernanda Costu. Bude zde vystavena celá série děl tohoto sochaře používajícího pro tvorbu metodu...