Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži

Nejmenší a nejvýraznější automobil v nabídce značky Volvo obsahuje většinu toho nejlepšího z větších vozů Volvo.

Nové Volvo C30 je charakterizováno sportovním podvozkem a výkonnými motory, dynamickými jízdními vlastnostmi, nižší spotřebou, komfortem a flexibilitou, špičkovými audiosystémy a maximální úrovní bezpečnosti.

Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži
Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži
Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži

Prvotřídní ovladatelnost a sportovní jízdní vlastnosti

Díky svým malým rozměrům a promyšlenému designu je Volvo C30 velmi pohyblivé, a to i na malém prostoru. Kompaktní a robustní karosérie, velkorysý rozchod kol a relativně dlouhý rozvor náprav přispívají k výborným jízdním vlastnostem. Jako volitelná výbava je k dispozici sportovní podvozek. Stabilizační systém DSTC je na většině trhů součástí standardní výbavy. Elektrohydraulické řízení (u verze s benzínovým motorem 1,6 hydraulické) se vyznačuje vysokou citlivostí a vynikající zpětnou vazbou. Volitelná výbava pro Volvo C30 zahrnuje širokou nabídku kol z lehkých slitin o rozměrech od 15 do 18 palců.

Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži
Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži
Nové dvoudveřové čtyřsedadlové Volvo C30 představeno na probíhajícím autosalonu v Paříži

Široká nabídka motorů

Volvo C30 může být vybaveno čtyř- nebo pětiválcovými benzínovými nebo dieselovými motory se zdvihovým objemem od 1,6 do 2,5 litru. Všechny motory jsou vybaveny čtyřventilovou technologií a ventilovým rozvodem DOHC, což přispívá k pružnější reakci a k dobrým jízdním vlastnostem při vyšších rychlostech. Nejvýkonnější benzínový motor (T5) je vybaven turbodmychadlem a disponuje velmi vysokým točivým momentem v širokém rozmezí otáček (320 Nm od 1500 do 4800 ot./min.). Díky tomu je Volvo C30 mimořádně pružné a vyznačuje se vynikající akcelerací.

Motory:

druh Objem litrů uspořádání kW k Nm
Benzín 2,5 T5 řadový pětiválec s turbodmychadlem 162 220 320
2.4i řadový pětiválec 125 170 230
2.0 řadový čtyřválec 107 145 185
1.8 řadový čtyřválec 92 125 165
1.6 řadový čtyřválec 74 100 150
Flexifuel 1.8 (Švédsko) řadový čtyřválec 92 125 165
Diesel 2,4 D5 řadový pětiválec s turbodmychadlem 132 180 350
2.0 D řadový čtyřválec s turbodmychadlem 100 136 320
1.6 D řadový čtyřválec s turbodmychadlem 80 109 240

Stručné informace o motorech:

 • Všechny motory se vyznačují mimořádně kompaktními rozměry a jsou v motorovém prostoru umístěny napříč, čímž je zajištěna vysoká úroveň nárazové bezpečnosti a současně velký prostor v kabině.
 • Motor T5 a všechny dieselové motory jsou vybavené turbodmychadlem, které je zárukou nejlepších možných výkonů.
 • Motory T5 a 2.0D jsou spojeny se šestistupňovou manuální převodovkou.Pro pětiválcové dieselové a benzínové motory je k dispozici pětistupňová automatická převodovka Geartronic.
 • Všechny dieselové motory jsou vybaveny částicovým filtrem.
 • Inteligentní funkce nabízejí vysoký komfort a flexibilitu

I přes své kompaktní rozměry Volvo C30 nabízí velmi komfortní a flexibilní interiér, který se svou prostorností může měřit s většími automobily. Vůz poskytuje dostatečný prostor pro čtyři dospělé osoby. Ergonomicky tvarovaná přední sedadla umožňují správné a uvolněné sezení. Přední sedačky se snadno posouvají vpřed i vzad, čímž je zajištěn pohodlný přístup na zadní sedadla. Ke snadnému nástupu přispívá také zkosený tvar B-sloupku.

Vzadu se nacházejí dvě samostatná sedadla a mezi nimi pro vyšší komfort sklopná loketní opěrka. Sedadla jsou posunuta mírně ke středu vozu, čímž se zvětšuje prostor a zlepšuje výhled vpřed. Toto řešení také umožnilo vytvoření velkých odkládacích prostor v bočních panelech a osoby sedící vzadu mohou snáze komunikovat s cestujícími na předních sedadlech. Opěradla zadních sedadel jsou samostatně sklopná. Sklopení opěradel je přitom stejně snadné ze zavazadlového prostoru i z prostoru pro cestující. Prosklené dveře na zádi jsou velmi praktické a snadno se otevírají i zavírají. Navíc umožňují velmi pohodlný přístup do zavazadlového prostoru. Zavazadla v něm lze pohodlně překrýt některým ze dvou nabízených krytů – buď pevným, nebo roletkou.

Klimatizace a systém pro zkvalitnění vzduchu v interiéru

Pro zajištění příjemného prostředí v kabině je Volvo C30 standardně vybaveno klimatizací a pylovým filtrem. Alternativně může být vůz vybaven automatickou klimatizací,. U tohoto provedení je navíc možné nastavit teplotu odděleně pro pravou a levou stranu vozidla. Automatickou klimatizaci je možné vybavit systémem pro zkvalitnění vzduchu v interiéru, který neustále sleduje obsah oxidu uhelnatého v nasávaném vzduchu, a pokud jeho množství překročí stanovenou hranici, uzavře přívod venkovního vzduchu do interiéru. Tím je zajištěno komfortní prostředí v kabině a ochrana zdraví cestujících. Systém navíc obsahuje aktivní uhlíkový filtr, jenž zabraňuje pronikání prachu, výfukových plynů, pylu a nepříjemných zápachů větracím systémem do interiéru.

Prvotřídní audiosystém s výraznými hloubkovými tóny a s přídavným konektorem

„Rozhodli jsme se, že C30 vybavíme jedním z nejlepších ve výrobě montovaných audiosystémů na světě,” říká Hĺkan Abrahamsson. „A speciální karosérie se širokými dveřmi a hlubokými bočními panely vzadu se ukázala jako ideální prostor pro vytvoření zvuku s extrémní hloubkou a s vynikající reprodukcí hlubokých tónů.”

V nabídce jsou tři typy audiosystémů:

 • Systém Performance se zesilovačem o výkonu 4×20 W a se čtyřmi reproduktory
 • Systém High Performance se zesilovačem o výkonu 4×40 W a s osmi reproduktory
 • Systém Premium Sound s digitálním zesilovačem třídy D vybaveným technologií ICE Power značky Alpine a s výkonem 5×130 W, prostorovým zvukem Dolby® Pro Logic II Surround a s deseti reproduktory dánského výrobce Dynaudio®.
 • Audiosystémy High Performance a Premium Sound umožňují přehrávání disků CD s hudbou ve formátech MP3 a WMA. Díky tomu je do CD měniče možné uložit stovky hudebních skladeb. Uvedené systémy jsou navíc vybaveny přídavným konektorem, který umožňuje připojení externích zařízení, například osobního MP3 přehrávače.
 • Od jara 2007 bude v nabídce příslušenství také adaptér pro připojení přehrávače iPod nebo USB flash pamětí. Díky USB/iPod přehrávači Volvo bude možné k audiosystému připojit osobní přehrávač a ovládat jej pomocí ovládacích prvků audiosystému, což přispívá k vyšší bezpečnosti a pohodlí. Informace jsou zobrazovány na displeji audiosystému vozidla.

Dynamická karosérie umožňující vynikající výhled do všech stran

„To, že jízda s Volvem C30 je zábavná a stimulující, je důsledkem vyvážených pohybů jeho karosérie, rychlé odezvy řízení a předvídatelného chování,” říká Hakan Abrahamsson. „To znamená, že vůz je dobře ovladatelný i v neočekávaných situacích, což přispívá k bezpečnější jízdě.”

Kromě předvídatelných jízdních vlastností je z hlediska bezpečnosti stejně důležitý také nerušený výhled. Speciální design Volva C30 s vhodně zvolenou výškou bočních oken poskytuje panoramatický výhled ze všech sedadel. Dovnitř zakřivená vnější boční okna a unikátní zadní prosklená stěna umožňují velmi dobrý výhled vzad, v neposlední řadě i těsně za vozidlo. Přínosem jsou také B-sloupky umožňující nerušený výhled mezi bokem karosérie a opěrkou hlavy. Cestující na zadních sedadlech mají díky tomu dobrý výhled přes přední boční okna.

Pokročilé informační systémy usnadňují řidiči kontrolu nad vozidlem

Aby byl řidič snáze schopen rozpoznat ostatní vozidla nacházející se v tzv. mrtvém úhlu podél stran vozidla, může být Volvo C30 vybaveno systémem BLIS pro eliminaci mrtvého úhlu. Tento systém, který je součástí volitelné výbavy, využívá kamer zabudovaných do vnějších zpětných zrcátek k tomu, aby určil, zda se v mrtvém úhlu nachází jiné vozidlo. V takovém případě se rozsvítí kontrolka poblíž vnějšího zpětného zrcátka, jež řidiče na tuto skutečnost upozorní a zvýší tak pravděpodobnost, že řidič přijme správné rozhodnutí.

Aby se snížilo riziko, že řidič bude v kritických situacích rušen nedůležitými informacemi, je Volvo C30 standardně vybaveno inteligentním informačním systémem řidiče IDIS. IDIS je elektronický informační systém, který nepřetržitě monitoruje vybrané funkce automobilu, jako jsou pohyby volantem, pohyb plynového pedálu, ovládání ukazatelů směru nebo brzdění. Tyto údaje jsou zpracovány a při dosažení určité úrovně jsou informace, které nejsou klíčové z hlediska bezpečnosti (jako jsou například textové zprávy nebo telefonáty přicházející prostřednictvím integrovaného telefonu), pozdrženy do doby, než se situace uklidní. Pokud si to bude řidič přát, může systém IDIS telefonáty předávat ve všech situacích. Toto nastavení je možno provést v menu nastavení automobilu.

Pokročilá konstrukce karosérie přispívá k efektivní ochraně v případě nárazu „Ačkoliv je C30 o 22 centimetrů kratší než model S40, dosahuje stejné úrovně bezpečnosti jako jeho sourozenec, a to i v případě nárazu zezadu,” říká Hakan Abrahamsson. „Karosérie má stejnou konstrukci, která v případě nárazu zajišťuje kontrolované deformace. Také vnitřní ochranné systémy jsou podobné.”

Bezpečnost:

 • Konstrukce přídě je rozdělena do zón tvořených různými druhy oceli s odlišnými deformačními vlastnostmi. Tyto zóny kontrolovaně a efektivně rozdělují a pohlcují síly vznikající při kolizi.
 • Spodní vnější prvky jsou navrženy tak, aby v případě čelního nárazu pomohly zabránit zatlačení předních kol do kabiny.
 • Motory jsou uložené napříč a jejich rozměry jsou mimořádně kompaktní, čímž je vytvořen prostor pro pohyb motoru v motorovém prostoru v případě deformace přídě.
 • Spodní příčné prvky, prahy a sloupky dveří mají velmi pevnou konstrukci a v případě kolize přispívají k maximální ochraně kabiny.
 • Airbagy s dvoufázovým plněním, předpínače bezpečnostních pásů na všech čtyřech sedadlech, omezovače tahu předních pásů a bezpečnostní pedály pomáhají v případě nehody ochránit cestující ve vozidle.
 • Sloupek řízení se kontrolovaným způsobem deformuje s cílem zajistit co nejefektivnější funkci airbagu.
 • Systém ochrany proti bočnímu nárazu SIPS, boční airbagy a nafukovací clony přispívají k efektivní ochraně při bočním nárazu.
 • Bezpečnostní konstrukce zádi byla navržena s využitím optimalizované kombinace různých druhů oceli, které zajišťují potřebnou pevnost a důsledně kontrolovanou deformaci v případě bočního nárazu.
 • Zadní boční prvky jsou zkonstruovány tak, aby v případě srážky zezadu pohlcovaly většinu energie již v raných fázích nárazu.
 • Palivová nádrž je umístěna na dobře chráněném místě před zadní nápravou.
 • Přední sedadla jsou standardně vybavena systémem ochrany proti poranění krku WHIPS, který přispívá ke snížení rizika poranění krku.
 • Jemně zaoblená konstrukce přídě a nízko umístěný spojler jsou zkonstruovány tak, aby snižovaly riziko poranění chodců a cyklistů.

Bezpečnost cestujících je tak maximálně zabezpečena.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz