Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu

Nová Micra, koncept na bázi Micry: malé kupé Micra C+C, nová Almera a NissanX-Trail s novým litrovým benzinovým motorem 2,5 l.

Nová generace Micry potvrzuje směrování Nissanu k tvorbě automobilů, spojujících působivý design s vyspělou technikou. Nová Micra je důkazem probíhajícího omlazování klíčových modelů, je již třetím zcela novým Nissanem, uváděným na trh v průběhu pouhých 12 měsíců. Podle záměrů Nissanu by se měla stát nejprodávanějším evropským modelem.


Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu
Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu

Nová Micra, na jejímž designu pracovali jak japonští, tak i evropští designéři, vyrábí továrna Nissanu v britském Sunderlandu. Nová generace Micry si podrží přívětivost současného modelu, kterou ale navíc doplní větším sebevědomím. Automobil optimálně kombinuje dramaticky nový vzhled s promyšleným designem a inteligentní, uživatelsky přátelskou technikou. Automobil má vysoce individuální tvář, jež zahrnuje i ryze praktické prvky, jakými jsou například elipsovité reflektory s integrovanými „policajty“ v horní části jako u X-Trailu, díky nimž snadno odhadnete obrysové rozměry vozu při parkování nebo manévrování ve městě.

Nová Micra má v kontrastu s rozvorem, prodlouženým o 72 mm, velmi kompaktní vnější rozměry, které oceníte zejména v přeplněných městech. Díky delšímu rozvoru nabídne více prostoru pro pasažéry a jejich zavazadla – patří k nejprostornějším automobilům v kompaktním segmentu. Prostor se dá navíc dále zvětšit posuvem zadních sedaček, takže Micra může cestujícím na zadních místech poskytovat i komfort, srovnatelný s vozy o třídu většími.


Nová Micra má mnoho technických vymožeností, které zvyšují její praktičnost v každodenním provozu – jako příklad mohou posloužit automaticky ovládané stěrače s dešťovým senzorem, samočinná klimatizace nebo poprvé použitý unikátní inteligentní klíč, který představuje novou generaci dálkového ovládání centrálního zamykání.


Inteligentní klíč, což je vlastně malá plastová krabička, skrývající vyspělou elektroniku, umožňuje uzamknout nebo odemknout boční i zadní dveře a nastartovat motor bez nutnosti vkládat klíč přímo do vozidla. Tento elegantní systém pracuje zcela bez doteku – jakmile se inteligentní klíč přiblíží na 80 cm k autu, dveře se odemknou nebo uzamknou pouhým stiskem malého tlačítka na klice. Stejně tak stačí přítomnost klíče v autě, aby mohl být motor nastartován prostým otočením ovladače zapalování. Majitel Micry tak může klidně absolvovat celodenní nákupy bez toho, aby vůbec vytáhl klíč od vozu z kapsy nebo tašky. Pro případ potřeby nouzového otevření Micry je v inteligentním klíči ukrytý skutečný náhradní klíč, kterým lze dveře mechanicky odblokovat. Ovšem skutečně pouze v případě, že je veškerá elektronika vyřazena z provozu. Snadné ovládání se stalo prioritou také pro dynamické vlastnosti: S novým podvozkem, navrženým pro ostrou jízdu, novými motory a průměrem otáčení pod devět metrů je nová Micra uživatelsky velmi přívětivá.


Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu
Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu

Dalším přitažlivým exponátem Nissanu v Paříži bude koncept, vycházející z nové generace Micry. Micra C+C (kupé + kabriolet) je určena pro lidi, kteří oceňují osobitost a rádi spojují potěšení z rychlé jízdy bez střechy nad hlavou s bezpečností, praktičností, komfortem i v zimě a působivým vzhledem kupé s pevnou střechou.

Na stánku Nissanu bude i poslední verze letos uvedeného Nissanu X-Trail je vůz s novým 2,5 litrovým benzinovým motorem. Ve spojení s vynikajícím elektronicky řízeným systémem pohonu všech kol ALL MODE 4×4 představuje nový X-Trail vrchol svého segmentu z pohledu dynamiky a jízdních výkonů za všech podmínek. Tento třetí, nejsilnější motor pomůže upevnit postavení X-Trailu jako referenčního automobilu v kategorii SUV a celkovou pozici nissanovských off-roadů v Evropě.


Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu
Nissan – novinky na letošním pařížském autosalonu

V Paříži absolvuje svou veřejnou premiéru také omlazená Almera, jejíž facelift by měl přispět k posílení atraktivity v silně obsazené nižší střední třídě. Nový výraz dostaly příď i záď a v novém designu jsou také kola z lehké slitiny a interiér, vylepšený novými barvami a materiály. Nová Almera přichází se systémem ovládání N-Form, známým už z nové Primery. N-Form Almery také zahrnuje centrální monochromatický LCD monitor s úhlopříčkou 5,8”, využívaný plně automatickou klimatizaci, integrovaným GSM telefonem a integrovaným hi-fi systémem. Jedná se o jeden z uživatelsky nejpřívětivějších systémů na trhu. Nejnovější generace Almery bude u nás v prodeji na přelomu roku.

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz