Na probíhajícím Frankfurtském autosalonu značka SEAT znovu potvrzuje svou kreativitu.

Ve světové premiéře představuje koncept Tribu, dále Ibizu “ECOMOTIVE” s produkcí emisí CO2 pod 100 g/km, po prvé prezentuje Altey Freetrack 2.0TDI 2WD se 140 k a vystavuje i kompletní řadu modelů SEAT.

Ve světové premiéře zde představí koncept SUV, které je od příchodu nynějšího ředitele SEAT Design Luca Donckerwolka prvním návrhem kompletně realizovaným podle vlastních představ jeho a jeho týmu. Na tomto konceptu se objevují prvky designu budoucích modelů SEAT.

Nový SEAT Tribu

Na probíhajícím Frankfurtském autosalonu značka SEAT znovu potvrzuje svou kreativitu.
Na probíhajícím Frankfurtském autosalonu značka SEAT znovu potvrzuje svou kreativitu.
Na probíhajícím Frankfurtském autosalonu značka SEAT znovu potvrzuje svou kreativitu.
Na probíhajícím Frankfurtském autosalonu značka SEAT znovu potvrzuje svou kreativitu.
Na probíhajícím Frankfurtském autosalonu značka SEAT znovu potvrzuje svou kreativitu.

přináší evoluci současných designerských principů značky SEAT. Najdeme zde známé prvky, jako je dynamická linka, která zdobí modely současné generace, ale vedle této „ochranné známky“ značky SEAT je všechno ostatní odlišné. Silueta vozu je zdůrazněna přímějšími liniemi, které podtrhují sílu, výkonnost, kvalitu a dynamiku nového konceptu.

Koncept Tribu je podobně jako SEAT Salsa z roku 2000 předzvěstí vlny nově uváděných modelů.

Nový Tribu disponuje všemi prvky pravého SUV. Jeho světlá výška a pohon všech čtyř kol jasně ukazují na terénní vůz, ale jeho kompaktní, třídveřová karoserie a detaily, jako výrazná dvacetipalcová litá kola, výrazný přední spoiler a již zmíněná dynamická linka, jsou důkazem jeho nespoutaného sportovního charakteru.

Je to právě dynamická linka, která je zřetelněji modelována než u předchozích modelů a která zdůrazňuje a potvrzuje image tohoto vozu. Začíná na přídi vozu, kde vytváří „obočí“ nad světlomety, pokračuje nad podběhy předních kol a svažuje se po bocích karoserie k podběhům zadních kol. Nová generace modelů SEAT bude nepochybně snadno na první pohled rozpoznatelná.

Ale vše ostatní je na Tribu jiné:

 • Nový lichoběžníkový tvar krytů světlometů, mřížky chladiče a vstupů vzduchu i nový design mřížky s prodlouženými šestiúhelníkovými otvory propůjčují novému Tribu atletický, temperamentní vzhled.
 • Při pohledu zepředu je nápadné čelní sklo, které je pokračováním kompaktní kapoty. Sklo je protažené až k vrcholu kabiny a vytváří panoramatickou střechu vpouštějící proudy světla do interiéru – ideální pro obdivování výhledu za jízdy.
 • Sdružená světla na zádi zdánlivě chybějí, protože jsou zakryta skleněným krytem a jsou viditelná pouze při brzdění, signalizaci nebo jako boční světla.
 • Pozornost zřejmě nejvíce upoutají výrazná dvacetipalcová litá kola obutá do pneumatik 255/50. Jejich ráfky jsou lemovány lichoběžníkovými otvory, a odrážejí tak designérské pojetí, které je patrné v celém interiéru i exteriéru vozu.
 • V interiéru Tribu jsou čtyři sedadla, z nichž dvě přední skořepinová jsou vybavena zabudovanými bezpečnostními pásy. Navíc jsou opatřena nezávislými integrovanými vyhřívacími okruhy s výdechy na zadní straně, sloužícími k vyhřívání zadních sedadel.
 • Pro zvětšení zavazadlového prostoru jsou zadní sedadla sklopná a jsou oddělena opěrkou, v níž je vytvořen šikovný odkládací prostor. Opěrka slouží i jako držák na nápoje.
 • Přístrojová deska nového Tribu je vyzbrojena technickou novinkou – čtyřmi TFT displeji a také otáčkoměrem a rychloměrem na dalších dvou číselnících, které poskytují informace potřebné k bezpečné a pohodlné jízdě. Tři z TFT displejů zobrazují různé informace v závislosti na tom, jaký režim jízdy je zvolen – Urban, Sport nebo Freerun (městský, sportovní nebo terénní).
 •  U nového Tribu lze pouhým stisknutím tlačítka zvolit jeden ze tří režimů jízdy, které se nazývají Urban, Sport a Freerun. Podle jejich volby dokáže nový koncept SEAT měnit své jízdní parametry (řízení motoru a převodovky, charakteristiku podvozku apod.), aby se přizpůsobil různým podmínkám jízdy – ve městě, na dálnici nebo v terénu.

Nová SEAT Ibiza „ECOMOTIVE” – jen 99 gramů CO2 na kilometr

Představovaný SEAT Ibiza ECOMOTIVE je potvrzením odhodlání značky SEAT přispívat k ochraně životního prostředí. Se svým motorem 1.4 TDI o výkonu 80 k dokáže redukovat emise oxidu uhličitého na hodnotu pouhých 99 g/km. Jde o významný technický úspěch, který o krok předbíhá i ty nejtvrdší emisní předpisy, jejichž zavedení se plánuje v nejbližších letech.

Ale Ibiza ECOMOTIVE není se svým redukovaným objemem emisí pouze ekologickým vozidlem. Díky modifikacím už dříve efektivního základního motoru 1.4TDI s výkonem 80 kW je také nejúspornějším modelem výrobní řady SEAT, protože spotřebuje v průměru pouhých 3,8 litru paliva na 100 km. Těchto pozoruhodných hodnot bylo dosaženo vývojem nového softwaru pro elektronickou řídicí jednotku a obsah emisí byl ještě dále snížen zařazením filtru pevných částic. Zároveň byly též prodlouženy převodové stupně.

Karoserie modelu Ibiza ECOMOTIVE je také aerodynamicky čistší. Ve srovnání s původním modelem byl součinitel čelního odporu vzduchu základní verze snížen z hodnoty 0,318 na hodnotu 0,3.

Navíc byla kola vybavena speciálními pneumatikami Dunlop SP10A 165/70 R14, jejichž materiál a konstrukce přispívají k nižším valivým ztrátám. Dalším rozhodujícím činitelem ke snížení hodnoty emisí Ibizy ECOMOTIVE je hmotnost vozu. Pohybuje se v rozmezí od 1084 do 1106 kg a tím podporuje zaměření na maximální snížení emisí i spotřeby paliva

Navzdory nízkým hodnotám hmotnosti si Ibiza ECOMOTIVE zachovává stejnou úroveň bezpečnosti a komfortu, jako kterýkoliv jiný model Ibiza. Ve všech zemích, v nichž se bude prodávat, budou součástí sériové výbavy ABS, třípolohově nastavitelné opěrky hlavy na zadních sedadlech, boční airbagy, předpínače bezpečnostních pásů na předních sedadlech, vypínatelný airbag předního spolujezdce, dálkově ovládané centrální zamykání a elektrické ovládání zadních oken.

Bohatá bude i nabídka výbavy na přání (ve vybraných zemích dodávána sériově), zahrnující elektronický stabilizační systém ESP, klimatizaci, rádio s CD a šesti reproduktory, prostorový alarm, hlavové airbagy, tempomat, ostřikovače světlometů, elektrická zpětná zrcátka, automatické rozsvěcení světel, vyhřívání sedadel a další.

Nový SEAT Altea Freetrack

Další výraznou novinkou v řadě modelů SEAT je představení modelu Altea Freetrack pouze s předním pohonem, vybaveného motorem 2.0 TDI o výkonu 140 k. Tato verze se vyznačuje stejným terénním charakterem jako verze s motory 2.0TSI o výkonu 200 k a 2.0TDI s výkonem 170 k, a bude mít i shodný plný sortiment prvků sériové výbavy.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - SEAT Service spouští s přicházejícím chladným počasím zimní servisní kampaň, která potrvá až do konce letošního roku

SEAT Service spouští s přicházejícím...

Majitelé vozů SEAT tak mohou za velmi výhodných podmínek svěřit autorizovanému servisu SEAT kompletní přípravu vozidla na provoz v náročných podmínkách nejchladnější části roku. Jan...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Napínavé finále ETCC na Autodromu Most rozhodnuto: Petr Fulín se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer mistrem ETCC 2017

Napínavé finále ETCC na Autodromu Most...

Petr Fulín vybojoval již svůj třetí titul v evropském poháru cestovních vozů ETCC.  Petr Fulín se závodním vozem SEAT Leon Cup Racer – obsadil ve finálovém podniku evropského poháru...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Víkendové finále ETCC na závodním okruhu v Mostě: Fulín vs Fulín se závodními vozy SEAT Leon Cup Racer

Víkendové finále ETCC na závodním...

SEAT bude nejpočetněji zastoupenou značkou ve startovním poli. Petra Fulína – dvojnásobného šampiona a dvojnásobného vicemistra v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC a...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - SEAT pokračuje v ofenzivě SUV: nový SEAT Arona je nejlepší volbou ve své kategorii

SEAT pokračuje v ofenzivě SUV: nový...

To potvrdila analýza společnosti Autovista Group: nový SEAT Arona svým vzrušujícím a nadčasovým designem, vynikající jízdní dynamikou, prostorným interiérem a zavazadlovým prostorem...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Majitelé vozidel SEAT se vznětovým motorem, které čeká výměna filtru pevných částic (DPF), jej mohou nyní pořídit za velmi snížené ceny

Majitelé vozidel SEAT se vznětovým...

Kvalitní DPF pro vozy SEAT se vznětovým motorem již od 12 900 Kč včetně DPH! Sortiment DPF pro vozy SEAT – v kvalitě Originálních dílů SEAT nebo Economy dílů pro starší vozidla,...