Mercedes Benz SL 55 AMG: nejsilnější roadster

Před několika dny představený nový Mercedes Benz SL nyní doplňuje nejvýkonnější jeho verze SL 55 AMG.

Mercedes Benz SL 55 AMG: nejsilnější roadster

Frankfurtský autosalon se stane mj. svědkem představení čistokrevného sportovního vozu odvozeného od nedávno presentovaného modelu třídy SL. Roadster SL 55 AMG je vybaven nově vyvinutým zážehovým kompresorovým vidlicovým osmiválcem, tč. nejsilnější pohonnou jednotkou osobních Mercedesů. při objemu 5.5 litru disponuje výkonem 350 kW/476 k a už při 2650 ot./min dosahuje největšího točivého momentu 700 N.m, který je využitelný až do 4500 otáček. Tyto hodnoty zaručují skvělý „zátah“ z nižších otáček a výbornou pružnost při zrychlení na jakýkoliv převodový stupeň. Z klidu na 100 km/h zrychlí za 4,7 s, rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Zvnějšku se roadster AMG odlišuje od SL 500 dynamičtějšími nárazníky, zřetelně formovanými bočními prahy, tónovaným sklem zadních svítilen, sportovními 18“ koly a čtyřmi chromovanými výfukovými koncovkami.


Oproti předchozímu modelu nabízejí verze 500 SL i 55 SL AMG ojedinělou sériovou výbavu nejvyšší úrovně. Ta zahrnuje mj. SBC, aktivní regulaci podvozku ABC, inovační skládací střechu Vario, nejnovější boční airbagy Head-Thorax a xenonové světlomety. Dokonalé pohodlí zajišťuje samočinná sériová klimatizace se slunečním senzorem, paměťové funkce sedadel, volantu i zpětných zrcátek. Zvláštností bohaté výbavy jsou adaptabilní pedál plynu a infračervené dálkové ovládání střechy. Sportovní zážitek z jízdy umocňuje pětistupňová samočinná převodovka s řazením na volantu.