Mazda MX Sport Runabout na letošním březnovém autosalonu

Tento koncepční prototyp budoucího malého vozu B-segmentu Mazdy bude představen v Ženevě v celosvětové premiéře.

Bude jasnou demonstrací značky Mazda, která usiluje o zachování osobitého designu a nejlepších jízdních vlastností i u malého vozu. Mazda MX Sport Runabout má interiér vysoké kvality s vynikající výbavou, dynamický výkon, výbornou ovladatelnost a cestovní komfort ve shodě s atributy, které již byly aplikovány u vysoce hodnocené Mazda 6 a které se budou objevovat i u všech ostatních budoucích modelů značky Mazda..


Mazda MX Sport Runabout na letošním březnovém autosalonu
Mazda MX Sport Runabout na letošním březnovém autosalonu

Interiér vozu má vysokou úroveň výbavy, která je v tomto segmentu skutečně výjimečná. Pětidveřový MX Sport Runabout skýtá maximální prostor a flexibilitu v kompaktním balení, poskytujícím výjimečný poměr komfortu, funkčnosti a vysoké bezpečnosti. Při tvorbě MX Sport Runabout se Mazda snažila zajistit, aby vůz vyšel vstříc a naplnil požadavky zákazníků s ohledem na snadnost užívání vozu a jeho flexibilitu v rámci aktivního životního stylu. Pevná kompaktní karoserie o celkové délce 390 cm a šířce 172 cm zajišťuje díky rozvoru 250 cm pro cestující a jejich zavazadla prostor obvyklý u mnohem větších vozů a poskytuje tak maximální komfort cestování čtyřem dospělým osobám. Vzdušný a prostorný interiér vozu umocňují velká okna a výška vozu 155 cm.

Při tvorbě MX Sport Runabout brala Mazda v úvahu hodnocení, které získala od zákazníků vozu Demio, kteří například oceňují, že do svého vozu mohou při sklopení zadních sedadel bez problémů naložit i dvě nerozložená horská kola. Výsledkem je, že nejnovější koncepční vůz MX Sport Runabout si tyto vlastnosti díky zadní ose, jejíž konstrukce minimálně ovlivňuje velikost a tvar zavazadlového prostoru, zachovává. Stejně jako jednoduchý systém sklápění zadních sedadel nebo nízký nakládací práh či řadu dalších úložných prostor uvnitř vozu.


Aby MX Sport Runabout skutečně optimálním způsobem skloubil výjimečný výkon, ekonomický provoz a současně byl ohleduplný k životnímu prostředí byl vybaven nově vyvinutým zážehovým motorem o obsahu 1,5 litru DOHC S-VT. Vůz je vybaven čtyřstupňovou automatickou převodovkou.


Design MX Sport Runabout je vysoce funkční a současně velmi osobitý při zachování známé tváře značky Mazda. Interiér vozu zabezpečuje efektivní využití prostoru při zachování komfortu a příjemného pocitu z pečlivého vyvážení tvarů, materiálů, čalounění a barev. Interiér zcela uspokojuje požadavky kladené na vůz pro moderní rodinu včetně vybavení moderním audio-systémem.


MX Sport Runabout je díky své klasické přední pětibodové masce jasně rozpoznatelný jako vůz z rodiny Mazda. To umocňuje i charakteristický design světel, které jsou převzaty z vozu Mazda 6. Krátké převisy karoserie, kola o velkém průměru umístěná do rohů karoserie a nově vyvinutý systém zavěšení kol zajišťují rovnováhu mezi komfortním cestováním a dobrou ovládatelností zároveň vzbuzují u Mazda MX Sport Runabout dojem stability a bezpečné jízdy.


S cílem zdůraznit poselství vozu MX Sport Runabout, tj. radost z řízení, má karoserie konceptu jasnou a velice charakteristikou oranžovou barvu yamabuki, zatímco světle béžové polstrování a tmavě hnědé výplně karoserie podtrhují pocit prostornosti a světlosti interiéru.


President Mazda Motor Corporation Mark Fields řekl: „Díky naší ohromující novince – vozu střední třídy Mazda 6, jsme již ukázali naši vzrušující cestu kupředu. Nyní s MX Sport Runabout předvádíme, jak je možné tak osobitý design, jedinečnou funkčnost a dynamické vlastnosti přenést i do segmentu malých aut. Když v roce 1996 Mazda představila Demio, položila základ novému standardu univerzálnosti vozu a nyní s konceptem MX Sport Runabout jasně deklaruje snahu o dosažení stejné mety v segmentu malých vozů, tak jako to dokázala Mazda 6 ve střední třídě.“


Představení koncepčního prototypu budoucího vozu B-segmentu Mazdy potvrzuje, že vývoj nového malého vozu Mazdy je již ve značně pokročilém stadiu a že zahájení výroby nového malého vozu Mazdy je reálné již začátkem roku 2003. Výroba bude probíhat v továrně značky Ford ve španělské Valencii.


Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz