Honda představí v září 2004 na autosalonu v Paříži nový model FR-V

Kompaktní vysoce praktický model MPV s konfigurací sedadel 3 + 3.

Honda představí v září 2004 na autosalonu v Paříži nový model FR-V

Honda uvádí na trh nový výrobek ve třídě kompaktních MPV, který je zaměřen hlavně na variabilitu upořádání interiéru. Sloučením konfigurace sedadel 3 + 3 s přitažlivým designem karosérie a s novým mechanizmem sklápění sedadel se u vozu FR-V dosáhlo možnosti vézt 6 osob a ještě nabídnout dostatečný objem zavazadlového prostoru.

Honda představí v září 2004 na autosalonu v Paříži nový model FR-V

FR-V se prezentuje v segmentu C-MPV praktickým a zároveň sportovním a dynamickým vzhledem. S kombinací výběru ze tří možných motorů včetně velmi úspěšného naftového motoru Honda s objemem válců 2.2 litru, s širokou konstrukcí podvozku minimalizující naklánění vozu v zatáčkách, s neobyčejným pohodlím za jízdy a s naprosto špičkovou ovladatelností je tento nejnovější model značky Honda předurčen nastavit novou úroveň požadavků zákazníků na vozy segmentu C-MPV.

Při uvedení koncepce uspořádání sedadel 3 + 3 vzala firma Honda v úvahu také význam potřeby komunikace v rodině, a to zvláště komunikace mezi rodiči a dětmi. A které dítě si nepřeje sedět na předním sedadle spolu se svými rodiči? Vůz FR-V umožňuje toto přání splnit a navíc dává rodičům možnost mít dítě nepřetržitě na očích.


Víceúčelové přední prostřední sedadlo je možné také změnit na odkládací stolek a nebo na širokou loketní opěrku. Další možnosti vycházejí z dělené konstrukce širokého sedadla, která umožňuje odkrýt další úložné prostory.


Zvláště modely Jazz a Accord Tourer dostatečně ilustrují názor firmy Honda, že přeměna vozu z čistě osobního na vůz schopný vézt kromě posádky také určitý náklad, by neměla být časově ani fyzicky náročná. Model FR-V pokračuje v této linii a na rozdíl od konkurenčních vozů u něho variabilita uspořádání sedadel a zvětšení zavazadlového prostoru vyžaduje pouhé tři kroky. Není potřebné zvládat složité dvojité sklápění sedadel a už vůbec není nutno sedadla z vozu vyjímat a hledat prostor pro jejich dočasné uložení. Sedadla prostě zmizí v podlaze a vznikne naprosto rovná podlaha.


Honda se pečlivě věnuje aspektu bezpečnosti cestujících napříč celou modelovou řadou a vybavila vůz FR-V dvojstupňovými předními airbagy, bočními airbagy pro cestující na předních sedadlech, hlavovými airbagy pro posádku sedící vpředu i vzadu a tříbodovými bezpečnostními pásy s předpínači na všech šesti sedadlech a s omezovači tahu vpředu. Aby byla zajištěna stejná ochrana pro oba spolujezdce na předních sedadlech se v případě dopravní nehody aktivuje obzvlášť široký airbag – 860 mm.


Jelikož je zřejmé, že děti budou sedět jak na zadních sedadlech tak i na prostředním předním sedadle, je systém uchycení pro dětské sedačky ISOFIX umístěný jak u obou zadních krajních sedadel tak i u prostředního sedadla vpředu a zajišťuje bezpečné upevnění dětských sedaček. Každý úchyt je doplněn bodem pro ukotvení sedačky v rámu opěradla. Pokud jsou malé děti usazeny v dětské sedačce na předním prostředním sedadle, doporučuje Honda aby toto sedadlo bylo posunuto co nejvíce dozadu.


Při testování jízdních vlastností vozu FR-V se konstruktéři podvozků u firmy Honda zaměřili na překonání výrazného sklonu podvozků vozů typu C-MPV k stranovému naklánění při současném zajištění dostatečného jízdního pohodlí spojeného se spolehlivým ovládáním vozu a s jeho patřičnou reakcí na pokyny řidiče. Výsledkem je uvolněné řízení s pružnou ale plochou jízdní charakteristikou, vysoká stabilita v zatáčkách i při vysokých rychlostech a nejvyšší cestovní pohodlí v dané třídě díky měkkému odpérování.


Při zahájení prodeje v Evropě bude model FR-V nabízený se dvěma benzinovými motory: jeden o výkonu 92 kW (125 k) s objemem válců 1,7 litru SOHC VTEC a s pětirychlostní manuální převodovkou a druhý s objemem 2,0 litru a s výkonem 110 kW (150 k) DOHC i-VTEC s šestirychlostní manuální převodovkou. V roce 2005 budou tyto motory rozšířeny o vysoce ceněný vlastní naftový motor firmy Honda i-CTDi s objemem válců 2,2 litru.


Zahájení prodeje tohoto modelu v České a Slovenské republice verzí s benzinovým motorem o objemu 1,7 l je plánováno na listopad 2004.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz