Honda na březnovém autosalonu v Ženevě

Značka Honda bude zastoupena mimořádně silnou sestavou modelů, jejichž obliba a uznání se odráží i v rostoucích prodejních číslech.

Středem pozornosti na stánku Hondy jistě bude koncept Honda HSC:

Honda na březnovém autosalonu v Ženevě
Honda na březnovém autosalonu v Ženevě
Honda na březnovém autosalonu v Ženevě

Upravené vozy Jazz a Stream, face-lift poslední generace modelu Civic a škála verzí modelů Accord a Accord Tourer představující i nový dieselový motor, se připojují k modelům HR-V a CR-V, aby zdůraznily sílu, jíž se těší celá modelová řada vozů Honda.

Honda se angažuje i na závodech:

Honda na březnovém autosalonu v Ženevě
Honda na březnovém autosalonu v Ženevě
Honda na březnovém autosalonu v Ženevě
Honda na březnovém autosalonu v Ženevě

Dvě základní hodnoty filozofie firmy Honda poskytly téma pro řešení výstavního stánku:

První je moderní technologie, která je silnou oporou výrobní strategie. Jejím příkladem je motor Honda i-CTDi, pohánějící Accord a nastavující nová měřítka v technologii dieselových motorů. Dále to je systém IMA (Integrated Motor Assist), benzino-elektrické hnací jednotky firmy Honda, nabízející mimořádnou hospodárnost provozu díky své schopnosti zachycovat a ukládat energii při regenerativním brždění. Systém se objeví na stánku ve voze Civic IMA, je ovšem také reprezentován senzačním koncepčním vozidlem IMAS, které je přátelské k životnímu prostředí a nabízí neobyčejný sportovní zážitek zároveň. Jeho nízká hmotnost a mimořádně nízký koeficient odporu vzduchu i vysoký poměr výkonu k hmotnosti umožňují vychutnat svobodu pohybu a osvěžující pocit, podobný pocitu při jízdě na jízdním kole. Stříbrná karoserie podtrhuje technologii, na níž jsou tyto modely založeny.


Druhým tématem firemní filozofie sportovním charakterem značky a co může být jeho lepší ilustrací než vystavený vůz BAR Formule 1. S ním budou k vidění ještě závodní NSX-R a Honda S2000, které byly loni poprvé postaveny na mezinárodním 24-hodinovém závodu ADAC na Nuerburgringu v Německu, aby zde demonstrovaly své soutěžní ambice. Tři vozy budou v bílé barvě závodů Velkých cen GP.


Středem pozornosti na stánku Hondy jistě bude koncepční vůz HSC se středově umístěným motorem, který se objevil poprvé v roce 2003 na autosalónu v Tokiu. Se svými smyslnými křivkami a uprostřed umístěným motorem, nabízí vysokou úroveň požitku z jízdy, která je přitom dostupná komukoliv a nikoliv jen zkušeným řidičům. Jak se již dříve v loňském roce ve svých projevech zmínil prezident společnosti Honda Motor Co. a CEO pan Takeo Fukui, koncept HSC poslouží jako základ pro vývoj nové generace modelu NSX.


Sportovní téma pokračuje dvěma konstrukčními studiemi, vytvořenými oddělením firmy Honda Accessories Division nabízejícím příslušenství. Pětidveřový Civic a Accord Tourer Diesel byly zmodernizovány jak vně tak i uvnitř tak, aby vznikly dva vizuálně přitažlivé studijní modely, přičemž varianta vozu Civic bude prominentně umístěna tak, aby tvořila ústřední bod stánku firmy Honda.


Podél stánku budou umístěny silniční sportovní vozy Honda v zářivě červené barvě – Civic Type-R, Honda S2000 a NSX.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz