Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive

Goodyear dále posiluje svou pozici v evropských závodech tahačů uvedením pneumatiky Goodyear Racing Drive, určené pro hnané nápravy a speciálně navržené pro sportovní použití.

Tato pneumatika, která je doplňkem pneumatiky Goodyear Truck Racing – představené v roce 2006, byla speciálně vyvinuta a vyrobena tak, aby nabídla účastníkům závodů tahačů vynikající výkon.

Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive
Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive
Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive

Předtím, než Goodyear uvedl na trh tuto novou pneumatiku, nabízel pneumatiku Truck Racing pro použití na všech pozicích. Pneumatika Goodyear Racing Drive byla vyvinuta pro montáž na hnanou nápravu, čímž doplňuje pneumatiku pro řízenou nápravu. Směsi na obou pneumatikách jsou podobné – obě odvádějí nadměrné teplo a chrání pneumatiku před poškozením a nadměrným opotřebením. Pneumatika Goodyear Racing Drive má symetrický směrový dezén, se dvěma hranatými rameny, která zlepšují přilnavost a brzdné vlastnosti a zvyšují celkovou stabilitu. Ke specifikům této pneumatiky patří její použití při rychlosti až 170 km/h u vozidla o hmotnosti 6 500 kg a venkovní teplotě 40 °C.

Pneumatika Goodyear Racing Drive, jež byla vyvinuta na základě intenzivního testování v laboratořích i na silnici, se vyrábí v protektorovacím závodě Goodyear. To zaručuje, že při využití nejnovějších protektorovacích technologií odpovídá všem systémům kvality společnosti Goodyear. Pneumatika Goodyear Racing Drive rovněž splňuje evropskou normu kvality ECE 109.

„Touto novou pneumatikou jsme dosáhli několika cílů. Za prvé umožňuje závodníkům s tahači podávat lepší výkony, pokud používají naše pneumatiky Goodyear Truck Racing pro řízenou nápravu. Za druhé dokazuje spolehlivost protektorování za velice extrémních podmínek a za třetí prodlužuje životnost pneumatik Goodyear Truck Racing,“ prohlásil Jürgen Spielmann, Director Truck Tires Technology Goodyear Europe.

Pneumatika Goodyear Truck Racing je postavena na stejné kostře jako Goodyear Regional RHS II 315/70R22.5. Je konstruována tak, aby zvýšila bezpečnost a výkon a hlavně aby snížila riziko přehřátí a zlepšila boční stabilitu. Navíc je použita speciální běhounová směs s dezénem, který umožňuje lepší kontakt s povrchem vozovky. Běhoun má bezpečnostní spodní vrstvu, která pomáhá redukovat přehřátí a chrání kostru pneumatiky před náhodným poškozením a nadměrným opotřebením. Pneumatika splňuje normy kvality přijaté pro celý sortiment výrobků společnosti Goodyear a vyhovuje evropským normám CEE 54.

Běhoun pneumatiky Goodyear Truck Racing má asymetrický dezén, což umožňuje lepší rozložení tlaku ve stopě, mechanickou odolnost a výkonnost. Běhoun pneumatiky má zaoblené vnější rameno. Tento tvar poskytuje pneumatice dobrý boční záběr na prašné a vlhké trati. Vnitřní rameno pneumatiky je hranaté, což se příznivě projevuje na stabilitě, a jeho dezén optimalizuje záběrové a brzdné vlastnosti.

Nová pneumatika Racing Drive byla homologována FIA a je běžně dostupná. Je dodávána francouzskou společností FEDIMA, která dodává také pneumatiky Goodyear Truck Racing a zajišťuje servis na všech závodech evropského šampionátu a na dalších závodech tahačů v Evropě.

Společnost Goodyear je největším světovým dodavatelem závodních pneumatik. Každý rok Goodyear vyrobí přes půl milionu pneumatik pro různé závody na všech kontinentech světa. Automobilové závody jsou pro Goodyear důležitou aktivitou, jelikož poznatky ze závodních tratí zlepšují a urychlují vývoj silničních pneumatik. Přenos technologií již vedl k řadě významných inovací v oblasti konstrukce, materiálů a dezénů.

Goodyear

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 70 000 pracovníků a své výrobky vyrábí ve více než 60 závodech ve 26 zemích světa.

Sortiment pneumatik Goodyear pro nákladní vozidla, autobusy a autokary zahrnuje přes 400 různých typů pneumatik ve více než 55 rozměrech. Pneumatikami Goodyear svá vozidla standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců nákladních vozidel, včetně značek Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco. Goodyear také dodává pneumatiky všem významným výrobcům návěsů a přívěsů.

Program Fleet First, do kterého patří servisní síť TruckForce, 24hodinová silniční asistenční služba Goodyear ServiceLine24h a elektronický systém řízení pneuhospodářství FleetOnlineSolutions™, poskytuje společnost Goodyear největší rozsah specializovaných služeb ve svém oboru.

Více informací naleznete na www.goodyearpneu.cz.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Startovací kabely pořizujte jedině na „váhu“

Startovací kabely pořizujte jedině na...

Aby některá studená zimní rána nebyla před cestou do práce ještě mrazivější, je třeba mít v záloze opravdu kvalitního pomocníka v případě nouze. A jak vlastně startovací kabely...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový PEUGEOT PARTNER: Ovládnout nemožné

Nový PEUGEOT PARTNER: Ovládnout nemožné

Spojit užitečné s příjemným, každý den usedat za volant s radostí, optimalizovat svůj čas, cítit se v bezpečí a zvládat jakékoli jízdní podmínky, to je nabídka, kterou si značka Peugeot...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Společnost Continental je Dodavatelem pro Auto roku 2019: Ford Focus je nabitý výrobky z českých závodů

Společnost Continental je Dodavatelem pro...

Společnost Continental se stala Dodavatelem pro Auto roku 2019 Vůz disponuje řadou výrobků z několika českých závodů Continental, tyto komponenty zajišťují pohodlí a bezpečnost cestujících...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Emil Frey Select hlásí prodejní výsledky prvního roku: 3411 vozů

Emil Frey Select hlásí prodejní...

V rámci programů certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select, Peugeot Vyzkoušené vozy a Citroën Select bylo v roce 2018 prodáno 3411 ojetých vozů. Převážnou část z nich tvořily...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - OBCHODNÍCH VÝSLEDKY ZNAČKY PEUGEOT 2018

OBCHODNÍCH VÝSLEDKY ZNAČKY PEUGEOT 2018

Předkládáme Vám shrnutí nejdůležitějších informací, které se týkají obchodních výsledků značky Peugeot v roce 2018: 1 740 283 prodaných vozů Peugeot po celém světě. Nárůst...