Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive

Goodyear dále posiluje svou pozici v evropských závodech tahačů uvedením pneumatiky Goodyear Racing Drive, určené pro hnané nápravy a speciálně navržené pro sportovní použití.

Tato pneumatika, která je doplňkem pneumatiky Goodyear Truck Racing – představené v roce 2006, byla speciálně vyvinuta a vyrobena tak, aby nabídla účastníkům závodů tahačů vynikající výkon.

Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive
Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive
Goodyear uvádí na trh nákladní závodní pneumatiku Racing Drive

Předtím, než Goodyear uvedl na trh tuto novou pneumatiku, nabízel pneumatiku Truck Racing pro použití na všech pozicích. Pneumatika Goodyear Racing Drive byla vyvinuta pro montáž na hnanou nápravu, čímž doplňuje pneumatiku pro řízenou nápravu. Směsi na obou pneumatikách jsou podobné – obě odvádějí nadměrné teplo a chrání pneumatiku před poškozením a nadměrným opotřebením. Pneumatika Goodyear Racing Drive má symetrický směrový dezén, se dvěma hranatými rameny, která zlepšují přilnavost a brzdné vlastnosti a zvyšují celkovou stabilitu. Ke specifikům této pneumatiky patří její použití při rychlosti až 170 km/h u vozidla o hmotnosti 6 500 kg a venkovní teplotě 40 °C.

Pneumatika Goodyear Racing Drive, jež byla vyvinuta na základě intenzivního testování v laboratořích i na silnici, se vyrábí v protektorovacím závodě Goodyear. To zaručuje, že při využití nejnovějších protektorovacích technologií odpovídá všem systémům kvality společnosti Goodyear. Pneumatika Goodyear Racing Drive rovněž splňuje evropskou normu kvality ECE 109.

„Touto novou pneumatikou jsme dosáhli několika cílů. Za prvé umožňuje závodníkům s tahači podávat lepší výkony, pokud používají naše pneumatiky Goodyear Truck Racing pro řízenou nápravu. Za druhé dokazuje spolehlivost protektorování za velice extrémních podmínek a za třetí prodlužuje životnost pneumatik Goodyear Truck Racing,“ prohlásil Jürgen Spielmann, Director Truck Tires Technology Goodyear Europe.

Pneumatika Goodyear Truck Racing je postavena na stejné kostře jako Goodyear Regional RHS II 315/70R22.5. Je konstruována tak, aby zvýšila bezpečnost a výkon a hlavně aby snížila riziko přehřátí a zlepšila boční stabilitu. Navíc je použita speciální běhounová směs s dezénem, který umožňuje lepší kontakt s povrchem vozovky. Běhoun má bezpečnostní spodní vrstvu, která pomáhá redukovat přehřátí a chrání kostru pneumatiky před náhodným poškozením a nadměrným opotřebením. Pneumatika splňuje normy kvality přijaté pro celý sortiment výrobků společnosti Goodyear a vyhovuje evropským normám CEE 54.

Běhoun pneumatiky Goodyear Truck Racing má asymetrický dezén, což umožňuje lepší rozložení tlaku ve stopě, mechanickou odolnost a výkonnost. Běhoun pneumatiky má zaoblené vnější rameno. Tento tvar poskytuje pneumatice dobrý boční záběr na prašné a vlhké trati. Vnitřní rameno pneumatiky je hranaté, což se příznivě projevuje na stabilitě, a jeho dezén optimalizuje záběrové a brzdné vlastnosti.

Nová pneumatika Racing Drive byla homologována FIA a je běžně dostupná. Je dodávána francouzskou společností FEDIMA, která dodává také pneumatiky Goodyear Truck Racing a zajišťuje servis na všech závodech evropského šampionátu a na dalších závodech tahačů v Evropě.

Společnost Goodyear je největším světovým dodavatelem závodních pneumatik. Každý rok Goodyear vyrobí přes půl milionu pneumatik pro různé závody na všech kontinentech světa. Automobilové závody jsou pro Goodyear důležitou aktivitou, jelikož poznatky ze závodních tratí zlepšují a urychlují vývoj silničních pneumatik. Přenos technologií již vedl k řadě významných inovací v oblasti konstrukce, materiálů a dezénů.

Goodyear

Goodyear je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Společnost zaměstnává přibližně 70 000 pracovníků a své výrobky vyrábí ve více než 60 závodech ve 26 zemích světa.

Sortiment pneumatik Goodyear pro nákladní vozidla, autobusy a autokary zahrnuje přes 400 různých typů pneumatik ve více než 55 rozměrech. Pneumatikami Goodyear svá vozidla standardně vybavuje mnoho předních světových výrobců nákladních vozidel, včetně značek Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco. Goodyear také dodává pneumatiky všem významným výrobcům návěsů a přívěsů.

Program Fleet First, do kterého patří servisní síť TruckForce, 24hodinová silniční asistenční služba Goodyear ServiceLine24h a elektronický systém řízení pneuhospodářství FleetOnlineSolutions™, poskytuje společnost Goodyear největší rozsah specializovaných služeb ve svém oboru.

Více informací naleznete na www.goodyearpneu.cz.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Formentor na poloostrově Formentor: Maják CUPRA

Formentor na poloostrově Formentor:...

Koncepční vůz CUPRA Formentor absolvoval poprvé cestu kolem mysu, po němž je pojmenován Inspirací designu prvního modelu, vyvinutého specificky pro značku CUPRA, byl vítr a Středozemní moře...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - „International Engine of the Year“: Motor Audi 2.0 TFSI zvítězil ve své třídě

„International Engine of the Year“:...

Velký úspěch pro Audi v důležité kategorii s výkonem od 150 do 250 k Šéf vývoje Audi Rothenpieler: „Mnohostranná jednotka 2.0 TFSI je motorem, který používáme také pro hybridní pohony a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Hyundai ve svých vozech představuje inteligentní systém čištění vzduchu

Hyundai ve svých vozech představuje...

Chytré čištění vzduchu sleduje a zvyšuje kvalitu vzduchu uvnitř vozu Cestující mohou v reálném čase kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru prostřednictvím informačního, zábavního a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - GRAND PRIX ZA DESIGN PRO NOVOU ÚPRAVU STANICE METRA JAVEL – ANDRÉ CITROËN V PAŘÍŽI

GRAND PRIX ZA DESIGN PRO NOVOU ÚPRAVU...

V soutěži Grand Prix Stratégies du Design 2019, kterou pořádá týdeník Stratégies, byli bronzovou medailí v kategorii Veřejný prostor – Značení – Muzeografie oceněni autoři nové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Využití mobilních plateb za parkování výrazně roste. S jedinou aplikací zaplatíte v modré zóně i na parkovišti

Využití mobilních plateb za parkování...

Pro úhradu parkovného lidé stále častěji využívají mobilní platby. Díky nim je možné úhradu na ulici, a to i v modré zóně, nebo v parkovacích domech a obchodních centrech realizovat...