FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

Showroom DS World  Paris se od 26. října mění na galerii moderního umění, která bude hostit  Fernanda Costu. Bude zde vystavena celá série děl tohoto sochaře používajícího pro tvorbu metodu sváření, včetně dvou  velkolepých děl vytvořených speciálně na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback, nového modelu značky DS, jež je ikonou hi-tech stylu. Obě díla věnovaná vozu DS 3 Crossback, která se představují zcela poprvé, byla vyrobena  z částí prototypu.

Výstava je k vidění do 1. prosince 2018 na pařížské adrese 33 rue François 1er.

Showroom DS World Paris vzdává v rámci podzimní expozice hold dílu francouzského umělce Fernando Costy a vozu DS 3 Crossback, nejnovějšímu modelu řady DS, který byl zvolen „Nejlepším sériovým automobilem“*.

FERNANDO COSTA, umělec využívající kov

Mezinárodní veletrh současného umění nedávno skončil, ale Fernando Costa pokračuje v pařížském turné a vystavuje zhruba 15 svých děl v showroomu DS World Paris.

Fernando Costa, který pro svá díla používá metodu sváření, vytváří kovová umělecká díla z použitých předmětů. Tento francouzský samouk, kterého okouzlil sochař César, tvoří již 20 let a razí si vlastní cestu. Avantgardní odvážný humanistický sochař jakoby stál na křižovatce několika uměleckých směrů. Je znám svými kovovými sochami poskládanými jako poetické nebo angažované, surové nebo barevné, figurativní nebo abstraktní puzzle.

Umělec již od počátku přetváří dopravní značky. Tyto vyhozené předměty ze smaltového kovu křísí tím, že je rozřezává, brousí, sestavuje, svařuje a vytváří z nich umělecká díla, jedinečné kusy, do kterých se zamilujete… a vdechuje jim nový život, ať už v Evropě, nebo jinde.

DVĚ DÍLA S PODPISEM FERNANDO COSTY

OSLAVUJÍCÍ ZROD VOZU DS 3 CROSSBACK

Šéfdesignér značky DS Automobiles Thierry Métroz se před několika měsíci setkal s Fernandem Costou. Ze setkání těchto dvou kreativních nadšenců pochopitelně vzešly společné nápady a zrodila se myšlenka na vytvoření díla (nakonec budou hned dvě) na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback.

Umělec souhlasil, že pro jejich vytvoření opustí stěny svého ateliéru v Périgueux a přesune se co nejblíž ocelovým plátům používaným pro výrobu vozu DS 3 Crossback. V červnu tak Fernando Costa vybalil svá zavazadla, nebo spíše svůj svářecí stroj a svou brusku uprostřed lisovny v továrně v Poissy (pařížský region). Díky vnoření se do tohoto průmyslového prostředí se kromě suroviny pro svá nová díla seznámil i se světem bohatým na know-how a odborné zkušenosti. Fernando Costa, který je zvídavý a miluje lidi, se setkal s mnoha dělníky a techniky a celý šťastný s nimi diskutoval. Někteří z nich se dokonce podíleli na realizací jeho soch a přidali své vlastní svary na švy díla vytvářeného na míru.

Po několika dnech umělec opustil Paříž, hrdý a šťastný z dokončené práce, dvou soch vytvořených z částí prototypu vozu DS 3 Crossback. Obrovské kusy (200 × 150 cm a každý o váze 120 kg) se liší barvou, jeden je ze surové oceli, druhý je v odstínu Modrá Millenium, který stejně jako vůz DS 3 Crossback prošel lakovnou.

Obě díla budou poprvé vystavena v showroomu DS World Paris od 26. října 2018.

Díky vystaveným fotografiím budou mít návštěvníci rovněž možnost se seznámit s tím, jak umělec pracuje, a s jednotlivými etapami vzniku obou děl věnovaným vozu DS 3 Crossback.

DS 3 CROSSBACK, IKONA HI-TECH STYLU

Druhý model DS druhé generace, DS 3 Crossback, je ikonou hi-tech stylu, v níž se spojují  zcela nové technologie a jedinečná elegance.

DS 3 Crossback, který je určen do města i mimo něj, nabízí úžasné technologie: světlomety DS Matrix LED Vision, ukryté kliky dveří, které se automaticky vysouvají, zcela zdigitalizované místo řidiče… Avantgarda, která jde ruku v ruce s bohatou bezpečnostní výbavou, podpůrnými prvky řízení, tlumeným komfortem a bezprecedentní akustikou.

DS 3 Crossback má širokou nabídku možností personalizace včetně 10 odstínů karoserie, 10 stylů kol, 3 ostínů střechy, 5 stylů, tzv. „Inspirací“ interiéru: DS Montmartre, DS Bastille, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opéra a také při příležitosti uvedení na trh limitovaná série DS 3 Crossback La Première.

Každý si může upravit DS 3 Crossback na míru – v nabídce je čalounění z tlačené kůže nebi z kůže Nappa, proplétaná tkanina nebo Alcantara®, volant obšitý ručně kůží, kovové dekorativní prvky s gilošováním s motivem „Clous de Paris“…

Vůz DS 3 Crossback, který se ve světové premiéře představil na pařížském autosalonu 2018, je možné si v showroomu DS World Paris prohlédnout až do 1. prosince.

 

*DS 3 Crossback byl zvolen nejlepším sériovým automobilem v rámci soutěže, kterou zorganizovala během pařížského autosalonu 2018 rozhlasová stanice RTL, magazín Auto Plus a televizní pořad Turbo na kanále M6.

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Všechny osobní vozy skupiny PSA získaly homologaci podle nové normy Euro 6 a jsou k dispozici k prodeji

Všechny osobní vozy skupiny PSA získaly...

Všechny osobní vozy značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall získaly homologaci podle nové emisní normy Euro 6 (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), která platí od 1. září 2019. Skupina PSA byla díky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - PĚT HVĚZDIČEK Euro NCAP PRO DS 3 CROSSBACK

PĚT HVĚZDIČEK Euro NCAP PRO DS 3 CROSSBACK

Euro NCAP, nezávislý evropský orgán určený k testování bezpečnosti nových modelů, udělil maximální možné ocenění 5 hvězdiček vozu DS 3 Crossback vybavenému paketem Bezpečnost (včetně...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - PŘEHLÍDKA DS AUTOMOBILES NA PARIS FASHION WEEK®

PŘEHLÍDKA DS AUTOMOBILES NA PARIS...

Společnost DS Automobiles s potěšením oznamuje partnerství s Fédération de la Haute Couture et de la Mode v rámci týdne módy Paris Fashion Week® a týdnů Haute Couture. DS Automobiles a módní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Oblíbená moderátorka TV NOVA, Lucie Borhyová, si vybrala DS 7 CROSSBACK

Oblíbená moderátorka TV NOVA, Lucie...

Značka DS pokračuje v rozvoji na českém trhu a oznamuje, že ve svých řadách přivítala novou DS ambasadorku, oblíbenou moderátorku, držitelku mnoha televizních cen a tvář TV Nova, Lucku...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA pokračuje v testování autonomního řízení v rámci evropského projektu L3Pilot

Skupina PSA pokračuje v testování...

Skupina PSA pokračuje v testech autonomního řízení. Od začátku dubna jezdí v rámci evropského projektu L3Pilot po běžných francouzských silnicích vozy skupiny vybavené systémy pro...