FERNANDO COSTA VYSTAVUJE V DS WORLD PARIS PO BOKU NOVÉHO VOZU DS 3 CROSSBACK

Showroom DS World  Paris se od 26. října mění na galerii moderního umění, která bude hostit  Fernanda Costu. Bude zde vystavena celá série děl tohoto sochaře používajícího pro tvorbu metodu sváření, včetně dvou  velkolepých děl vytvořených speciálně na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback, nového modelu značky DS, jež je ikonou hi-tech stylu. Obě díla věnovaná vozu DS 3 Crossback, která se představují zcela poprvé, byla vyrobena  z částí prototypu.

Výstava je k vidění do 1. prosince 2018 na pařížské adrese 33 rue François 1er.

Showroom DS World Paris vzdává v rámci podzimní expozice hold dílu francouzského umělce Fernando Costy a vozu DS 3 Crossback, nejnovějšímu modelu řady DS, který byl zvolen „Nejlepším sériovým automobilem“*.

FERNANDO COSTA, umělec využívající kov

Mezinárodní veletrh současného umění nedávno skončil, ale Fernando Costa pokračuje v pařížském turné a vystavuje zhruba 15 svých děl v showroomu DS World Paris.

Fernando Costa, který pro svá díla používá metodu sváření, vytváří kovová umělecká díla z použitých předmětů. Tento francouzský samouk, kterého okouzlil sochař César, tvoří již 20 let a razí si vlastní cestu. Avantgardní odvážný humanistický sochař jakoby stál na křižovatce několika uměleckých směrů. Je znám svými kovovými sochami poskládanými jako poetické nebo angažované, surové nebo barevné, figurativní nebo abstraktní puzzle.

Umělec již od počátku přetváří dopravní značky. Tyto vyhozené předměty ze smaltového kovu křísí tím, že je rozřezává, brousí, sestavuje, svařuje a vytváří z nich umělecká díla, jedinečné kusy, do kterých se zamilujete… a vdechuje jim nový život, ať už v Evropě, nebo jinde.

DVĚ DÍLA S PODPISEM FERNANDO COSTY

OSLAVUJÍCÍ ZROD VOZU DS 3 CROSSBACK

Šéfdesignér značky DS Automobiles Thierry Métroz se před několika měsíci setkal s Fernandem Costou. Ze setkání těchto dvou kreativních nadšenců pochopitelně vzešly společné nápady a zrodila se myšlenka na vytvoření díla (nakonec budou hned dvě) na oslavu zrodu vozu DS 3 Crossback.

Umělec souhlasil, že pro jejich vytvoření opustí stěny svého ateliéru v Périgueux a přesune se co nejblíž ocelovým plátům používaným pro výrobu vozu DS 3 Crossback. V červnu tak Fernando Costa vybalil svá zavazadla, nebo spíše svůj svářecí stroj a svou brusku uprostřed lisovny v továrně v Poissy (pařížský region). Díky vnoření se do tohoto průmyslového prostředí se kromě suroviny pro svá nová díla seznámil i se světem bohatým na know-how a odborné zkušenosti. Fernando Costa, který je zvídavý a miluje lidi, se setkal s mnoha dělníky a techniky a celý šťastný s nimi diskutoval. Někteří z nich se dokonce podíleli na realizací jeho soch a přidali své vlastní svary na švy díla vytvářeného na míru.

Po několika dnech umělec opustil Paříž, hrdý a šťastný z dokončené práce, dvou soch vytvořených z částí prototypu vozu DS 3 Crossback. Obrovské kusy (200 × 150 cm a každý o váze 120 kg) se liší barvou, jeden je ze surové oceli, druhý je v odstínu Modrá Millenium, který stejně jako vůz DS 3 Crossback prošel lakovnou.

Obě díla budou poprvé vystavena v showroomu DS World Paris od 26. října 2018.

Díky vystaveným fotografiím budou mít návštěvníci rovněž možnost se seznámit s tím, jak umělec pracuje, a s jednotlivými etapami vzniku obou děl věnovaným vozu DS 3 Crossback.

DS 3 CROSSBACK, IKONA HI-TECH STYLU

Druhý model DS druhé generace, DS 3 Crossback, je ikonou hi-tech stylu, v níž se spojují  zcela nové technologie a jedinečná elegance.

DS 3 Crossback, který je určen do města i mimo něj, nabízí úžasné technologie: světlomety DS Matrix LED Vision, ukryté kliky dveří, které se automaticky vysouvají, zcela zdigitalizované místo řidiče… Avantgarda, která jde ruku v ruce s bohatou bezpečnostní výbavou, podpůrnými prvky řízení, tlumeným komfortem a bezprecedentní akustikou.

DS 3 Crossback má širokou nabídku možností personalizace včetně 10 odstínů karoserie, 10 stylů kol, 3 ostínů střechy, 5 stylů, tzv. „Inspirací“ interiéru: DS Montmartre, DS Bastille, DS Performance Line, DS Rivoli, DS Opéra a také při příležitosti uvedení na trh limitovaná série DS 3 Crossback La Première.

Každý si může upravit DS 3 Crossback na míru – v nabídce je čalounění z tlačené kůže nebi z kůže Nappa, proplétaná tkanina nebo Alcantara®, volant obšitý ručně kůží, kovové dekorativní prvky s gilošováním s motivem „Clous de Paris“…

Vůz DS 3 Crossback, který se ve světové premiéře představil na pařížském autosalonu 2018, je možné si v showroomu DS World Paris prohlédnout až do 1. prosince.

 

*DS 3 Crossback byl zvolen nejlepším sériovým automobilem v rámci soutěže, kterou zorganizovala během pařížského autosalonu 2018 rozhlasová stanice RTL, magazín Auto Plus a televizní pořad Turbo na kanále M6.

 

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Výrazná osobnost české hudební scény jezdí výrazným vozem

Výrazná osobnost české hudební scény...

Značka DS uvádí na trh nový atraktivní model, kompaktní prémiové SUV, DS 7 CROSSBACK. Jeho prvním uživatelem se stal houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který si klíčky od tohoto luxusního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS AUTOMOBILES ZVE K NÁVŠTĚVĚ PAŘÍŽSKÉHO AUTOSALONU

DS AUTOMOBILES ZVE K NÁVŠTĚVĚ...

Ať jste kdekoliv, společnost DS Automobiles vás zve na návštěvu svého stánku v Pavilonu 1 na pařížském autosalonu. Až do 14. října je možné na internetu absolvovat virtuální návštěvu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: VYSOCE VÝKONNÝ HYBRID BY DS

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4: VYSOCE...

Společnost DS Automobiles potvrzuje svou nabídkou výkonného hybridního motoru v segmentu kompaktních SUV, konkrétně u vozu DS 7 Crossback, že z hlediska technologického pokroku stojí na špici....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - DS 3 CROSSBACK: IKONA STYLU HI-TECH

DS 3 CROSSBACK: IKONA STYLU HI-TECH

  Krásně vypracovaný vzhled a nevídané proporce, 100 % spalovací i 100 % elektrická varianta, exkluzivní inovace a jedinečná elegance… vůz DS 3 CROSSBACK posouvá hranice. Nová...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky společnosti SoundHound vybaveny inteligentním asistentem

Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA díky...

Skupina PSA podepsala smlouvu o strategickém partnerství s firmou SoundHound Inc, start-upem ze Silicon Valley, jež zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologií umělé inteligence a...