Evropská premiéra zcela nové Imprezy WRX STI na Motor Show v Boloni v Itálii

V České republice plánuje Subaru ČR zahájit prodej nové třetí generace Imprezy WRX STI 2,5 l v dubnu 2008 ve dvou úrovních výbavy.

Boloňský autosalon začíná tiskovými dny 5. a 6. prosince 2007, pro veřejnost své brány otevře od 7. do 16. prosince. Subaru uspořádá tiskovou konferenci ve středu 5. prosince 2007, na které bude přítomen i Petter Solberg, pilot Subaru World Rally Teamu (SWRT).

Evropská premiéra zcela nové Imprezy WRX STI na Motor Show v Boloni v Itálii
Evropská premiéra zcela nové Imprezy WRX STI na Motor Show v Boloni v Itálii

Na základě unikátního konceptu „japonského“ výkonného sportovního vozu – kombinující prvky funkčního osobního vozu a dech beroucího závodního stroje – nová Impreza WRX STI otevírá novou kapitolu prémiových sportovních vozů napříč světovými trhy.

Impreza WRX STI byla poprvé představena v roce 1994 jako „STI Verze“ Imprezy. Byla to zesílená modifikace, vyvinutá společností Subaru Tecnica International (STI), dceřinou společností FHI specializovanou na aktivity v motorsportu. V dalších letech FHI stále více participovala na vývoji konceptu WRX STI, během této doby byl výkon vozu neustále vylepšován a model se stal také více dostupným. Nakonec byl model plně zařazen do výrobního programu Subaru jako sportovní verze a představen na evropském trhu v roce 2001 jako „Impreza WRX STI“ na základech druhé generace Imprezy.

Nynější třetí generace Imprezy WRX STI byla precizně vyvíjena na genových základech předchozích dvou generací, nabízející totální kontrolu nad vozem a nejvyšší výkony stále se zvyšujícímu počtu vysoce náročných řidičů. V souladu s filozofií FHI, že ultimativní výkon znamená důvěru v řízení, bylo nové STI kompletně přestylizováno v designu, motoru, karoserii a výbavě. Benefitující z technologie Subaru Symmetrical All-Wheel Drive a horizontálně uloženého přeplňovaného motoru Boxer, nová Impreza WRX STI je inovativní sportovní model s pohonem všech kol, s výkonem, který dodává kombinaci vynikajících zážitků z jízdy a hrdosti z vlastnictví vozu.

Styl pětidvéřové karoserie hatchback byl použit pro nízký moment setrvačnosti vozu k své svislé ose.

Jak výkon, tak i kroutící moment byly navýšeny. Chování podvozku bylo také zdokonaleno díky Subaru Dynamic Chassis Control Concept (Subaru DC3) tak, aby jízda přinášela ještě větší potěšení a důvěru v ovládání vozu. Systém zavěšení na zadní nápravě používá nově navržené zavěšení Double Wishbone pro lepší přilnutí kol k vozovce a ve prospěch komfortu posádky.

I osvědčená technologie pohonného ústrojí Subaru, Symmetrical All-Wheel Drive, byla taktéž zdokonalena díky multi-módovému systému Driver’s Control Centre Differential (DCCD). A zatímco vylepšené pohonné ústrojí řidiči dává pocit progresivní kontroly nad chováním vozu, je systém ještě nově standartně vybaven vícemódovým VDC systémem (Vehicle Dynamics Control), který monitoruje a vylepšuje stabilitu vozidla.

Exteriér i interiér vozu vyjadřuje sofistikovanost a vytříbenou funkcionalitu. Rozšířené části karoserie perfektně zapadají do celkového neotřelého a neodolatelného výrazu vozu. Design interiéru zase klade důraz na vysokou kvalitu a sportovní atmosféru, s použitím převážně tmavých barev kombinovaných se sportovně podsvícenými ovladači. Dalšími zdokonaleními jsou např. ve standardu boční a okenní SRS airbagy (bezpečnost), hospodárnost provozu (životní prostředí), nižší prostupnost hluku do kabiny a jízdní schopnosti (kvalita).

Nová Impreza WRX STI bude i nadále ikonou Subaru ve smyslu vysoce výkonného sportovního modelu. Úspěšný vývoj WRX STI je dán i díky zkušenostem získaným během závodních zkoušek ve světovém šampionátu FIA World Rally Championship (WRC), kde Impreza získala 3 poháry konstruktérů za sebou v letech 1995 – 1997. V tomto kontextu FHI plánuje předložit FIA žádost o homologaci Imprezy WRX STI 2,0l (jap. spec.) pro skupinu N platnou od 1.1.2008.

Prodej evropské specifikace Imprezy WRX STI 2,5l na evropských trzích je plánován na první čtvrtletí roku 2008.

O Subaru a Fuji Heavy Industries Ltd.

Subaru je největší světový výrobce osobních automobilů s pohonem všech kol. Tato značka patří k japonskému koncernu Fuji Heavy Industries (FHI), jednomu z lídrů japonské ekomnomiky s dlouhou historií technologických inovací, které se opírají o zkušenosti z letecké divize koncernu. Výroba automobilů je jedním z hlavních pilířů koncernu, ale i ostatní divize – FHI’s Aerospace, Industrial Products a Eco Technologies – nabízejí širokou paletu produktů od motorových agregátů přes generátory, vozy technické údržby po malá letadla, základní komponenty dopravních letadel či větrem poháněných generátorových systémů. Subaru platí za průkopníka techniky pohonu všech kol v osobních automobilech a na trh přivedla firma osobní automobil s pohonem všech kol v roce 1972. Před 35 lety také vyvinula jedinečný motor Subaru Boxer s protiběžnými písty, který v roce 2007 také představí jako diesel. Subaru po celém světe prodalo více než osm milionů osobních automobilů s pohonem všech kol. Ve světovém mistrovství rally patří Subaru ke špičkovým týmům a šestkrát získalo titul mistra světa.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Modely Subaru XV a Subaru Impreza zazářily v testech Euro NCAP

Modely Subaru XV a Subaru Impreza...

Subaru Corporation ohlašuje, že evropské specifikace modelů Impreza a XV získaly nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech 2017 European New Car Assessment Programme (Euro...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Subaru XV – Ženeva 2017

VIDEO – Subaru XV – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky SUBARU přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změna u Subaru ČR a Emil Frey ČR

Personální změna u Subaru ČR a Emil...

Přestup v rámci skupiny Emil Frey v ČR. Za jednoho z nestorů autařské scény v Čechách lze jistě považovat i Petra Neumana (61) – působícího na pozici jednatele společností Emil Frey ČR...