Do Londýna autobusem rychleji a bez zastávek

Nová expresní linku Eurolines Praha-Londýn.

Chystáte se na jazykový kurz do Londýna? Čeká vás pracovní či au-pair pobyt ve Velké Británii? Anebo jednoduše chcete navštívit jednu z nejvíce kosmopolitních metropolí na světě jako turista?

Pak vás možná zaujme nová služba od autobusového dopravce Eurolines. Jde o expresní linku Praha-Londýn, která vás do britské metropole nyní zaveze rychleji – za 18,5 hodiny! K úspoře času oproti dosavadní cestě došlo díky tomu, že nový spoj nestaví v Belgii. Využijte nabídky levného a inovovaného spoje Eurolines do Londýna, který startuje již 1. dubna tohoto roku! Navečer vyjeďte z Prahy, posnídejte na lodi přes kanál La Manche a na oběd už jste v centru Londýna.

Do Londýna autobusem rychleji a bez zastávek
Do Londýna autobusem rychleji a bez zastávek

Cílem společnosti Touring Bohemia (dříve Bohemia Euroexpress International), která linky Eurolines provozuje, je stále rozšiřovat servis pro cestující a také zvýhodnit skupiny turistů. „Větším skupinkám turistů vždy rádi nabídneme speciální cenu na dopravu a po dohodě také zajistíme ubytování. Nabídka ubytování různého typu v Londýně či v dalších britských městech je k dispozici i on-line na našem internetovém portále www.jizdenkydoevropy.cz,“ říká Pavlína Talacko, marketingová managerka společnosti Touring Bohemia.

Eurolines se také snaží maximálně zajistit spojení ostatním cestujícím, kteří nejsou z Prahy. Z Brna do Prahy je možné cestovat vnitrostátní linkou Eurolines a od 1.4.2007 mohou cestující ze severní Moravy (Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc) využít speciální návazné přípoje, na které si také lze zakoupit jízdenky v kanceláři Eurolines.

Pro klienty, kteří nechtějí zůstat jen v Londýně, Eurolines navíc zajistí navazující spoj partnerské společnosti National Express, která působí v celé Velké Británii.

Přímá expresní linka bude jezdit do Londýna vždy třikrát týdně, v pondělí, ve středu a v pátek, nazpět každou středu, pátek a neděli. Cena jednosměrné jízdenky je od 899,- Kč, obousměrné od 1790,- Kč. Jízdenky si lze objednat buď prostřednictvím internetu, telefonu, anebo zakoupit v kancelářích Eurolines či v mnoha smluvních předprodejích po celé České republice.

Více informací o linkách Eurolines a jízdní řády naleznete na www.jizdenkydoevropy.cz.

Další důvody, proč se vyplatí jet autobusovou linkou do Londýna

 • Pokud si zakoupíte jízdenky s časovým předstihem, získáte velice příznivou cenu bez dalších poplatků.
 • Žádné fronty, žádné bezpečnostní kontroly, žádné poplatky za zavazadla.
 • Cestujete z centra Brna, Prahy nebo Plzně a v Londýně přestupujete rovnou na metro.
 • V případě problémů v zahraničí se lze obrátit na kteroukoliv kancelář Eurolines, které spolupracují po celé Evropě včetně Londýna.

Více o linkách Eurolines a společnosti Touring Bohemia (BEI)

Přepravu osob s logem Eurolines provozuje 35 evropských autobusových společností. Od roku 1999 mezi ně patří i Touring Bohemia (dříve Bohemia Euroexpress International). V České republice zastupuje sdružení mezinárodních dopravců dohromady se společností Sodeli CZ.

Linky za výhodné ceny pravidelně jezdí do mnoha evropských destinací, do dalších mohou dopravu jednoduše zprostředkovat.

Společnost BEI byla založena v roce 1992, až do loňského roku se specializovala na mezistátní dopravu. 1.dubna 2006 zahájila provoz 1. vnitrostátní linky mezi Prahou a Brnem. Pro studenty, děti, seniory i skupiny poskytuje výrazné slevy, podle časového odstupu nákupu jízdenek může cestující využít různé tarify jízdného, a to Promo, Economy, Standard. Autobusy Eurolines jsou bezpečné a pohodlné, vybavené bezpečnostním pásy, klimatizací, toaletou a DVD / VHS přehrávači. Na palubě jsou k dispozici nápoje, široký výběr časopisů a novin je pro cestující určen zdarma.

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...