4 . Pražský RALLYSPRINT – BENZINA

Dne 5.12 . se uskutečnil 4.ročník mikulášského rallysprintu v Praze, který znamená definitivní tečku za uplynulou sezónou. V celkově šesti rychlostních zkouškách se představilo 33 předních posádek našeho mistrovství. Ta oficiální však byla již po 3 – Städte rallye.

4 . Pražský RALLYSPRINT - BENZINA

Atraktivní zážitek slibovala kompletní účast českého národního týmu Škoda motorsport v sestavě:

  • Pavel SIBERA – Petr GROSS
  • Emil TRINER – Miloš HŮLKA
  • Jaroslav STARÝ – Miroslav ŠLAMBORA

Pro úplnost dodejme, že v barvách Motorsportu startoval i předseda představenstva Škoda auto a.s.Vratislav Kulhánek se spolujezdcem Stanislavem Fošumem.


Ve startovní listině nechyběla, snad svýjimkou Stanislava Chovance a posádky Štolfa – Fanta, kompletní špička našich soutěžních tratí.


Se startovním číslem jedna vyjel na trať Milan Dolák se spolujezdcem Kočím, který si opět zvyká na navigaci v mateřštině. S vozem Toyota Celica GT – Four předváděl Milan atraktivní jízdu, ze které neubrala na dravosti ani nucená přestávka zaviněná absencí techniky. Posádka Dolák – Kočí skončila celkově natřetím místě. V cíli si Milan Dolák postěžoval zejména na kluzkou trať. Na otázku, co chystá na příští rok odpověděl: „Bude to rychlé a bude to Toyota“.


Startovní číslo dvě dostala škodovácká posádka Sibera – Gross. Této stálici soutěžáckého nebe sepříliš nedařilo,o čemž svědčí 9. místo v absolutní klasifikaci. V cíli se nám dostalo vysvětlení z úst Pavla Sibery: „Jel jsem opatrně, protože již zítra odlétáme do Francie na první ostré testy s WRC a nechtěl jsemzranit sebe, ani zničit techniku“.


S trojkou odstartoval druhý člen továrního týmu – Emil Triner se spolujezdcem Milošem Hůlkou. Jejich atraktivní jízda sklízela zasloužilý ohlas a nikdo nepochyboval, že čerstvý titul mistra Evropy F2 je ve správných rukách. Ani razantní jízdní styl však nestačil na lepší než celkově 5. místo.


Po této posádce vyjeli na trať čerství mistři České republiky, Ladislav Křeček s Janem Krečmanem . Také tuto posádku zaskočila kluzká vozovka a tak Láďa Křeček nakonec děkoval ochotným divákům, kteří jeho vůz pomohli vyprostit z příkopu a vrátit zpět na trať. I tento výlet se nakonec podepsal na jeho osmém místě v celkovém pořadí.


Pátí vyjeli na první RZ představitelé dravého mládí Karel Trojan ml. – Dan Vodička. Posádka sice mladá, ale již zkušená dnes sedlala vůz Toyota Celica GT- Four. Vůz šlapal dobře až do začátku poslední RZ na Strahově, kdy očividně zpomalil a jen tak tak viděla posádka cíl soutěže. Celkově se Trojan s Vodičkou umístili na šestém místě.


Do své poslední soutěže v barvách týmu Škoda motorsport odstartovali sčíslem 7. Jaroslav Starý s Miroslavem Šlamborou. Jezdili rychle a bez větších chyb což jim v konečném součtu vyneslo 4. místo.


A nyní již stupně vítězů: třetí místo tedy již rozluštěno – Dolák a Kočí se silným vozem byli typováni do role favorita již před soutěží. Jen málokdo však předpokládal, že vtak silné konkurenci áčkových čtyřkolek a kitových dvoukolek obsadídruhou příčku Václav Pechml. – Martin Huml s enkovým Subaru Impreza. Tato posádka se představila na našich soutěžích poprvé tento rok na Šumavě, tedy na počátečním podniku mistrovství a již od počátku dokazovala, že se s ní musí počítat. Jméno Pech však není v automobilovém sportu zdalekanové, vždyť Ing. Václav Pech patří k naší rallycrosové špičce a i mladý Václav má s touto automobilovou disciplínou bohaté zkušenosti.


Všem čistokrevným soutěžákům však doslova vypálila rybník posádka Pavel Koutný – Chantall Poulain. Se svým rellycrosovým vozem předváděl Pavel Koutný velmi razantní a přitom efektní styl jízdy, který mu sice trochu překvapivě, ale bezesporu zaslouženě vynesl zlatý věnec.


A co říci závěrem? Snad jen popřát nám fanouškům i jezdcům kvalitní vozy pro nadcházející sezónu a spoustu atraktivních zážitků z tohoto nebesky krásného, ale zároveň ďábelsky náročného sportu.

Autorizovaný prodej a servis vozů CITROËN

více než 20 let zkušeností/ autobazar/ specialista na užitkové vozy

Kontakt:
INTENSYS-CZ
Praha 9, Českobrodská 831
281 931 109, 281 932 525
prodej@intensys.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Subaru XV – Ženeva 2017

VIDEO – Subaru XV – Ženeva 2017

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky SUBARU přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Personální změna u Subaru ČR a Emil Frey ČR

Personální změna u Subaru ČR a Emil...

Přestup v rámci skupiny Emil Frey v ČR. Za jednoho z nestorů autařské scény v Čechách lze jistě považovat i Petra Neumana (61) – působícího na pozici jednatele společností Emil Frey ČR...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Strahov plný smyků, užili si jich Kopáček, Kačírek i Firla na třech vozech Subaru

Strahov plný smyků, užili si jich...

Hlavním partnerem Pražského rallysprintu byla i letos společnost Subaru ČR. Na Strahově nemohl a nechtěl chybět ani tým Duck Racing Subaru ČR Nasadil hned tři vozy, jejichž piloti Václav...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kopáček se Subaru Impreza WRX STI na Šumavě: v pátek pohádka, v sobotu drama

Kopáček se Subaru Impreza WRX STI na...

Boj o titul mezi produkčními vozy zahájil tým Duck Racing Subaru ČR třetí příčkou na Rallye Šumava Klatovy. Mladé duo Václav Kopáček – Barbora Rendlová – sice zdržely technické...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Svěží krev pro Subaru: Štajfa nahrazuje Václav Kopáček

Svěží krev pro Subaru: Štajfa...

Už jedenáct sezón trvá zdárné angažmá společnosti Subaru ČR na poli českého rallysportu. Modrobílé barvy vozů značky Subara za tu dobu – posbíraly celou řadu úspěchů završenou...