Porsche Inter Auto CZ, výhradní zastoupení společnosti Automobili Lamborghini přináší před zahájením prodeje informace o novém modelu Huracán LP 610-4 Spyder (podrobné seznámení)

Otevřená verze modelu Huracán LP 610-4 kombinuje sílu a výkon karosářské verze kupé s emocemi jízdy s větrem ve vlasech.

1lamborprodejinf01000

1lamborprodejinf11000

1lamborprodejinf21000

1lamborprodejinf31000

Dodávky vozů prvním majitelům budou zahájeny na jaře 2016 a ceny od 186 450 eurech + DPH.

Stephan Winkelmann, prezident a CEO společnosti Automobili Lamborghini zdůrazňuje:

„Huracán LP 610-4 Spyder je další kapitolou úspěšného příběhu atmosféricky plněného modelu Huracán V10 a pokračuje v tradici značky Lamborghini ve výrobě otevřených automobilů. Huracán Spyder kombinuje inovace, výkony a vzhled karosářské verze kupé s novými technologiemi a jinou emoční dimenzí. Jeho předchůdce, model Gallardo Spyder, se stal nejprodávanějším otevřeným vozem v historii značky Lamborghini a očekáváme, že Huracán Spyder svého předchůdce ve všech ohledech překoná.“

Nový Huracán Spyder je ztělesněním

– inspirativní technologie, mimořádné kvality a dechberoucích výkonů. Luxusní komfort s čistým a dynamickým designem zaručuje, že otevřený Huracán je svébytným kultovním Lamborghini. Ať natažená, nebo složená, lehká, elektrohydraulicky ovládaná plátěná střecha propůjčuje novému Lamborghini charakteristicky impozantní zevnějšek a řidiči a jeho spolujezdci poskytuje maximální komfort s nekompromisní ovladatelností a výkony.

Atmosféricky plněný motor 5,2 l V10 produkuje 449 kW/610 k

Nový Huracán LP 610-4 Spyder zrychluje z 0 na 100 km/h za 3,4 s a maximální rychlost dosahuje 324 km/h. Spyder se také vyznačuje novými technickými finesami, dostupnými pro všechny členy rodiny Huracán modelového roku 2016. Mezi ně patří systém vypínání jednotlivých válců v kombinaci se systémem start/stop a nový, elektronicky řízený pohon všech kol pro ještě lepší chování na silnici.

Design a nová plátěná střecha

Huracán Spyder představuje nejnovější evoluci charakteristického designového jazyka Lamborghini. Nabízí mimořádný vizuální zážitek, zatímco se i nadále drží principu značky Lamborghini, kdy „tvar je dán funkcí“: Lamborghini Huracán LP 610-4 Spyder je stejně vzrušující na pohled, jako je vzrušující ho řídit. Nejcharakterističtějším prvkem modelu Huracán Spyder je jeho nová plátěná střecha. Ta je k dispozici ve třech různých barevných provedeních: černé, hnědé a červené. Dokonce i s nataženou střechou se tvary karosářské verze Spyder liší od tvarů kupé. Huracán Spyder měří na délku 4,46 metru, na šířku 1,92 metru a pouze 1,18 metru na výšku. Natažená plátěná střecha skvěle doplňuje siluetu Spyderu a za záda posádky se složí velmi efektivně, takže zachovává dokonalé optické vyvážení modelu Spyder a umožňuje vyniknout mohutným sportovním křivkám otevřeného vozu. Schované, automaticky aktivované ochranné oblouky proti převrácení nenarušují siluetu. Nová, elektrohydraulicky ovládaná plátěná střecha se otevírá pomocí tlačítka umístěného na středovém tunelu během 17 sekund a lze ji ovládat až do rychlosti 50 km/h. Ať už je střecha natažená nebo složená, řidič může rovněž elektronicky ovládat zadní okno, které vytažené funguje jako větrná clona a stažené jako zesilovač unikátního zvuku atmosféricky plněného desetiválcového motoru. Se staženou střechou vyniká charakteristicky pojatý design se dvěma pohyblivými aerodynamickými ploškami, které se objevují při procesu stahování střechy, vyjíždějí z krytu stahovací střechy a dokonalým způsobem definují design otevřeného vozu. Tyto zadní odtrhové plochy, které se táhnou od opěradel sedadel, protahují střešní linii směrem dozadu, perfektním způsobem tvarují boční profil Spyderu a zároveň zdůrazňují jeho nízký a mohutný postoj. Model Spyder je pro ještě větší komfort vybaven dvěma odnímatelnými bočními deflektory větru – jež tlumí boční aerodynamické proudy vzduchu, a tím garantují vysoký akustický komfort, díky němuž je možná konverzace posádky i ve vysokých rychlostech. Aerodynamické studie prokázaly, že není v horní části čelního okenního rámu zapotřebí žádných sítí nebo mobilních spoilerů. Dvě aerodynamické plochy na zádi v neposlední řadě přispívají k usměrňování toku vzduchu v motorovém prostoru, který je v modelu Spyder krytý typickým plastovým roštem, připomínajícím žaluzie. Nasávací otvory motorového prostoru jsou lakovány černou barvou.

Karoserie a podvozek

Hybridní strukturu karoserie modelu Huracán LP 610-4 Spyder tvoří hliníkové komponenty vpředu a vzadu a rozsáhlé množství dílů z uhlíkových vláken v kabině pro cestující. Vnější plášť vozu je vyroben z hliníku. Tato odlehčená konstrukce se pro otevřený vůz vyznačuje mimořádnou torzní tuhostí, která je o 40 % větší než v případě předchůdce, modelu Gallardo. Nabízí precizní ovladatelnost závodního vozu, zatímco současně tvoří základ konceptu lehké konstrukce. Pohotovostní hmotnost Spyderu činí pouhých 1542 kg, což znamená výkonovou hmotnost skvělých 3,43 kg/kW. Mimořádné aerodynamické vlastnosti modelu Huracán Spyder jsou důsledkem zcela plochého zakrytování podvozku, zatímco velký zadní difuzor odvádí vzduch zpod zadní nápravy, na zádi je umístěn přítlačný spoiler. V oblasti přítlaku Huracán Spyder svého předchůdce Gallardo Spyder překonává o 50 % a s nataženou střechou těží z velmi nízkého součinitele odporu vzduchu a téměř nulového hluku větru.

Pohon

Atmosféricky plněný desetiválec s dlouhým zdvihem předvádí svůj plný a podmanivý potenciál v modelu Huracán LP 610-4 Spyder zejména se staženou střechou. Disponuje stejnými technickými kvalitami jako Huracán Coupé a jde o sportovní motor v jeho nejlepší podobě. Reaguje extrémně pohotově, točí až 8700 1/min a vydává intenzivní melodickou a nezaměnitelnou symfonii zvuků. Ze zdvihového objemu 5,2 litru generuje výkon 449 kW/610 k při 8250 1/min a točivý moment vrcholí hodnotou 560 Nm v 6500 1/min. Systém vstřikování paliva kombinuje přímé a nepřímé vstřikování. Maximální rychlost činí 324 km/h a hodnoty zrychlení jsou: z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy, z 0 na 200 km/h za 10,2 sekundy. Potvrzují tak nekompromisní schopnosti dvoumístného Spyderu. Díky nové technologii systému start/stop a technologii vypínání jednotlivých válců, tedy deaktivaci jedné řady válců při nízké zátěži, je standardizovaná kombinovaná spotřeba paliva ECE pouhých 12,3 l/100 km. Emise CO2 klesly ve srovnání s modelem Gallardo Spyder o 14 %, a to navzdory značnému nárůstu výkonu.

Sedmistupňová dvouspojková převodovka „Lamborghini Doppia Frizione“ (LDF)

– řadí rychlostí světla. Srdcem vozu je pohon všech kol s hydraulicky ovládanou vícelamelovou spojkou, která je aktivně chlazená a umožňuje podle libosti měnit rozložení točivého momentu mezi přední a zadní nápravu. O výbornou trakci na zadní nápravě se stará samosvorný diferenciál. Rozložení hmotnosti v poměru 43 % vpředu a 57% vzadu je shodné s verzí kupé. Stejně jako v případě kupé, lze i v tomto případě tlačítkem ANIMA (Advanced Network Intelligence MAnagement) na volantu volit různé jízdní režimy od sportovně dynamického po režim zaměřený na extrémní výkon a ovladatelnost. Tři různé jízdní režimy „Strada“, „Sport“ a „Corsa“ mají dopad na charakteristiku motoru, zvukového projevu, převodovky, pohonu všech kol a systému ESC. V pozadí pracuje systém LPI (Lamborghini Piattaforma Inerziale). Informace o pohybu vozu zaznamenává šestice senzorů, které LPI následně přeposílá všem systémům řízení vozu. O silný a nevadnoucí brzdný účinek modelu Huracán Spyder se starají standardně dodávané karbon-keramické brzdy. Přední kotouče mají rozměr 380 mm a Lamborghini v rámci volitelné výbavy rovněž nabízí brzdové třmeny lakované v barvě podle výběru. Všechna kola jsou zavěšena lehkými dvojitými příčnými rameny vyrobenými z hliníku. Lamborghini nabízí jako součást volitelné výbavy systém LDS (Lamborghini Dynamic Steering), který upravuje převodový poměr řízení podle rychlosti vozu. Nechybějí ani aktivní magnetorheologické tlumiče, které podle požadavků řidiče a jeho jízdního stylu mění svou charakteristiku tlumení.

Interiér a výbava

Interiéru vozu dominuje inovativní kokpit. 12,3palcový TFT displej, jejž lze konfigurovat v několika režimech, řidiči ve virtuálním znázornění zprostředkovává všechny klíčové informace, včetně volitelných navigačních map. Zobrazovaná znázornění jsou ostrá jako břitva, křišťálově jasná a neskutečně podrobná. Například pozice virtuální ručičky otáčkoměru je propočítávána 60krát za sekundu, což zaručuje, že její pohyb je naprosto plynulý i při maximálním zrychlení. TFT displej je součástí nového, standardně nabízeného infotainmentového systému Lamborghini Infotainment System II. Mezi novinky patří přední a zadní LED světlomety, 20palcová kola Giano a nový multimediální systém Lamborghini Infotainment System II s ovládacím terminálem na středovém panelu. Nově nabízené prvky výbavy odrážejí vysoce pokrokový charakter nového Spyderu. Funkce TFT displeje řidič může ovládat pomocí tlačítek na multifunkčním volantu: jedinými dalšími ovládacími prvky jsou řadicí páčky pod volantem. Tlačítka na ovládání střechy a zadního větrného difuzoru jsou umístěna na středovém tunelu, na němž se rovněž nachází startovací tlačítko motoru V10, ukryté pod červeným krytem jako ve stíhacím letounu. Elektricky ovládaná sedadla modelu Huracán Spyder jsou vybavena řídicí jednotkou ECU, jež zaručuje, že sedadlo se nedotkne přepážky mezi motorovým prostorem a kabinou. K elegantnímu pojetí interiéru přispívá útlá přístrojová deska a středová konzola. Překrásně zhotovený interiér, který je možné ve velké míře individualizovat, vyjadřuje vytříbenou kvalitu a vyznačuje se alcantarou a kůží Nappa. Vybírat lze z pěti možností čalounění – Standard, Elegante, Sportivo v kombinaci s alcantarou, dvoubarevné Sportivo v kombinaci s alcantarou a dvoubarevné Sportivo s jemnou kůží – stejně jako ze 17 barev interiéru. Výběr ze tří barev plátěné střechy – černá, hnědá a červená – doplňuje jedenáct barev karoserie. Další možnosti nabízí individualizační program Ad Personam s pěti matnými barvami karoserie.

Výroba a cena

Model Huracán Spyder LP 610-4, v jehož jméně číslo 610 znamená počet koňských sil a číslice 4 odkazuje na počet poháněných kol, je vyráběn v moderní továrně Automobili Lamborghini, jež se nachází v sídle společnosti ve městě Sant’Agata Bolognese, a to s nekompromisní kvalitou. Dodávky vozů prvním majitelům budou zahájeny na jaře roku 2016 a ceny začínají na 186 450 eurech + DPH.

 Technická data – Lamborghini Huracán LP 610-4 Spyder

KAROSERIE A PODVOZEK

 • Nosná struktura: Hybridní, vyrobená z hliníku a uhlíkových vláken
 • Karoserie: Vnější plášť vyroben z hliníku a kompozitových materiálů, vysoce kvalitní plátěná střecha
 • Zavěšení: Hliníková dvojitá příčná ramena
 • Odpružení a tlumiče: Ocelové pružiny a hydraulické tlumiče, volitelně aktivní magneto-reologické tlumiče
 • ESC: Nastavitelná charakteristika systémů ESC/ABS (ANIMA), vypínatelný stabilizační systém ESC
 • Brzdy: Hydraulický dvouokruhový brzdový systém s podtlakovým posilovačem, šestipístkové brzdové třmeny vpředu, čtyřpístkové brzdové třmeny vzadu
 • Brzdové kotouče: Karbon-keramické, ∅ 380 x 38 mm vpředu, ∅ 356 x 32 mm vzadu
 • Řízení: Elektromagnetický posilovač řízení, volitelně řízení LDS s variabilním převodovým poměrem
 • Pneumatiky (standardní rozměr): Pirelli 245/30 R20 (vpředu), 305/30 R20 (vzadu)
 • Kola (standardní rozměr) 8.5J x 20″ (vpředu), 11J x 20“ (vzadu)
 • Zrcátka: Elektricky ovládaná boční zpětná zrcátka
 • Airbagy: Plnohodnotné dvoustupňové přední airbagy, plnohodnotné boční airbagy

MOTOR

 • Typ: Desetiválec do V s úhlem rozevření válců 90°, IDS+MPI dvojité vstřikování
 • Zdvihový objem: 5204 cm3
 • Vrtání x zdvih: Ø 84,5 mm x 92,8 mm
 • Řízení ventilů: Sací a výfukové vačkové hřídele s variabilním časováním
 • Kompresní poměr: 12,7 : 1
 • Max. výkon: 449 kW/610 k při 8250 1/min
 • Max. točivý moment: 560 Nm při 6500 1/min
 • Emisní norma: EURO 6
 • Řízení výfukových plynů: Čtyři katalyzátory řízené lambda sondou
 • Chladicí systém: Vodní a olejové chladicí systémy
 • Řídicí jednotka: Bosch MED 17
 • Mazání: Se suchou skříní

POHON

 • Typ: Pohon všech kol s elektrohydraulicky ovládanou vícelamelovou spojkou
 • Převodovka: 7stupňová dvouspojková LDF, volitelná rychlost řazení prostřednictvím režimu Drive Select Mode

VÝKONY

 • Maximální rychlost: 324 km/h
 • 0–100 km/h: 3,4 s 0–200 km/h: 10,2 s

ROZMĚRY

 • Rozvor: 2620 mm
 • Délka: 4459 mm
 • Šířka: 1924 mm
 • Šířka (včetně zpětných zrcátek): 2236 mm
 • Výška: 1180 mm
 • Rozchod: vpředu: 1668 mm, vzadu: 1620 mm
 • Poloměr otáčení: 11,5 m

HMOTNOST

 • Hmotnost (suchá): 1542 kg
 • Hmotnost/výkon: 3,43 kg/kW
 • Rozložení hmotnosti: 43 % (vpředu) – 57 % (vzadu)

OBJEMY

 • Palivová nádrž: 83 litrů

SPOTŘEBA PALIVA

 • Město: 17,5 l/100 km
 • Mimo město: 9,2 l/100 km
 • Kombinovaná: 12,3 l/100 km
 • Emise CO2: 285 g/km

O společnosti Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o.

Porsche Inter Auto CZ spol. s r.o. je 100% dceřinou společností rakouské firmy Porsche Inter Auto se sídlem v Salzburgu, jejímž vlastníkem je společnost Porsche Holding Salzburg. Rakouská společnost Porsche Inter Auto se řadí k nejúspěšnějším a nejvýznamnějším podnikatelským subjektům v oblasti prodeje a servisu automobilů v Evropě.

Společnost Porsche Inter Auto CZ je největším prodejcem vozů Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda a importérem a prodejcem značky Porsche v České republice. Je rovněž servisním a prodejním zastoupením Bentley a Lamborghini pro český trh. Disponuje největším skladem nových vozů a náhradních dílů. Ročně se v Porsche Inter Auto CZ prodá více než 12 000 kusů nových a 4000 ojetých automobilů. Zároveň poskytuje Porsche Inter Auto CZ přes 470 000 servisních hodin ročně.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zaměstnává v České republice v současné době 900 zaměstnanců v deseti pobočkách – v Praze, Plzni, Brně, Olomouci, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Ostravě a Opavě. Všechny autosalony mají k dispozici nejnovější technologie a nejmodernější know-how mezinárodní společnosti. Zaměstnanci pravidelně procházejí systémem odborných školení. Všechny provozovny jsou certifikovány dle ISO 9001:2000. Sítě provozoven firmy Porsche Inter Auto naleznete nejen v České republice, ale také v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku, Německu, Rumunsku, Slovinsku, Itálii, na Slovensku a v Albánii. Prostřednictvím svého zastoupení působí Porsche Inter Auto i v Číně.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nové Lamborghini Revuelto: Na dva roky vyprodáno

Nové Lamborghini Revuelto: Na dva roky...

Lamborghini má nového šampiona. Jmenuje se Revuelto – tradičně po španělském bojovém býku – a je to převratný model, historicky první plug-in hybrid slavné automobilky. Nově vyvinutá...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - V italském portfoliu P3 se ustájily ikony motorismu – Lamborghini a Ducati

V italském portfoliu P3 se ustájily...

Společnost P3 předala ve svém italském parku P3 Sala Bolognese do rukou výrobců supersportovních automobilů Lamborghini a motocyklů Ducati novou halu. Stavba šitá na míru potřebám obou...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společnost Porsche Inter Auto CZ, importér automobilů Porsche do České republiky, přivítala na zámku Liblice skalní fanoušky značky Porsche.

Společnost Porsche Inter Auto CZ,...

Na zámek Liblice přijelo 154 vozů Porsche. Druhý ročník setkání vozů Youngtimer se uskutečnil za krásného počasí v neděli 21. května 2017 Přilákal velký počet majitelů i příznivců...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nová generace supersportovního Lamborghini Aventador S s výkonnějším motorem V12 s atmosférickým plněním a výkonem 740 k

Nová generace supersportovního...

Nový model  dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a nejvyšší rychlost 350 km/h.  Nový model Lamborghini Aventador S se vyznačuje – modifikovaným aerodynamickým designem,...